Yükleniyor . . .

TRUMP KADINLARI, BEYAZ SARAY'IN YENİ TAKIM YILDIZI MI OLACAK?

TRUMP KADINLARI, BEYAZ SARAY'IN YENİ TAKIM YILDIZI MI OLACAK?

Seçimler, büyük kampanyalar ve beklentiler sonunda ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump geçen hafta yemin törenini gerçekleştirdi. ABD siyaseti ile dünya gündeminde 4 yıl boyunca yeni bir süreç başlıyor. Seçim sonuçlarının kesinleştiği günden itibaren Trump balkon konuşması yaparak ailesiyle birlikte halkın karşısına çıktı. Dünya siyaseti, o günden itibaren adım atacağı her konuyu ve tavrı şimdiden merak ediyor. Elbette yanından hiç ayırmadığı ailesi ve üç gözdesi de dikkatlerden kaçmadı. Trump kadınları özellikle tüm bu süreçte farklı roller ve duruşlar sergilediler. Bundan sonra neler yapacakları da merak konusu. Beyaz Saray salonlarında şık giyimli hanımlar ve beyler dolaşırken, gösterişli günlerin de başlayacağını vurguluyor. 

Üç “lady” ve ABD Başkanı Trump

Trump, ailesi ve geçmişiyle en çok dikkatleri çeken dünya liderleri arasında şimdiden yerini aldı. ABD’nin yeni başkanı Donald Trump bugüne kadar üç evlilik gerçekleştirdi. Evliliklerinden 3’ü erkek 2’si kız olmak üzere 5 çocuğu bulunuyor. Yabancılar hakkında yaptığı açıklamalar bir yana dursun, 3. ve son eşi göçmen bir aileden geliyor. Ailesine ve çocuklarına oldukça bağlı bir aile reisi görünümü çizen Donald Trump, başkanlık balosu sırasında sempatik tavırları ile de dünya basının gündeminde yerini aldı. ABD için yeni bir dönem başlıyor. Ayrıca, Trump ailesinde yer alan kadınlar özellikle farklılıkları ile şimdiden gözler önünde ve yeni First Lady, Melania Trump halkın tacını nasıl taşıyacağı konusu ise merak ediliyor. Donald Trump, iki farklı evliliğinden iki kız çocuk babası. 1981 doğumlu Ivanka Trump ve 1993 doğumlu Tiffany Trump ayrıca baskın ve farklı iki karakter olarak kamuoyunda baş aktör olmaya aday gibiler. Gökyüzü, Trump kadınları için neleri işaret ediyor? Hangi yönleri ile öne çıkıyorlar? Onları neler bekliyor? Gelin hep birlikte bir göz atalım.

Sosyal medya fenomeni Tiffany Trump!

Seçimler sırasında sessizliğini bozan 1993 doğumlu Tiffany, Trump ailesine başkanlık seçiminde tam desteğini gösterdi. Onun için Donald Trump, ABD Başkanlığı için en iyi adaydı ve nerdeyse tüm bu süreçte hiç yanından ayrılmadı. Peki şimdi nasıl bir rol alacak? Doğum haritasındaki gökyüzü hareketine göre Güneş ve Jüpiter konumu Terazi burcu olan Tiffany; görüntü, tarz ve duruşu ile oldukça popüler bir kimlik taşıyor. Natal haritasının Terazi ağırlıklı olması ve 10. evde etkisi gayet baskın ve kendinden emin bir karakter olduğunu da gösteriyor. 2017 yılından itibaren kariyerinde ciddi ivmeler kazanırken özellikle sanat konulu işlerde ön plana çıkabilir. 6 Şubat 2017 tarihi itibariyle Jüpiter Retro’su haritasında sanatçı kimliğini ve yeteneklerini siyaset dünyasına taşıyacağını işaret ediyor. Şarkıcı ve modellik gibi deneyimleri olan Tiffany Trump, ABD Başkanı bir babanın kızı olarak ağırlığını hangi konuda belirleyeceği dikkat konusu olabilir. Siyaset ve sanat arasında denge tutturmaya çalışırken arada kalabilir. Özellikle bu ayrım fikirsel anlamda baba ve kızın ters düşecekleri anlamına da gelebilir. Medya bu süreci yakından takip ederken bu ikilinin söylemlerini farklı bir noktaya taşıyabilirler. Tiffany Trump’ın sanatçı kariyeri bir süre sonra siyasi bir malzeme olarak kullanılabilinir.

Tiffany Trump ‘ın Natal haritasına göre Ay ve Venüs konumları Başak burcunda yer alıyor. Bu durum ise; sevilirken bile ikna edilmeye ihtiyacı olan bir karakter olduğunu işaret ediyor. Duygusal yanının baskın olduğunu ve yönlendirmelerden oldukça etkilendiğini de vurguluyor. Tiffany, Trump ailesinin hararetli ve yoğun yıllardan geçtiği bir dönemde dünyaya geliyor. 2017 yılında ise gökyüzü yine o dönemleri aratmayacak, Hollywood starlarını gölgede bırakacak sansasyonel olaylara ya da haberlere karışabileceğini işaret ediyor. Gökyüzü gösterişli ve cesur giyim tarzını, sanatçılığını ve şarkılarını desteklerken, ABD Başkanı Donald Trump’a kafa tutacağını da vurguluyor. Seçimler sırasında Donald Trump’ın karşısına aldığı sanatçıları göz önünde bulunduran basın ordusu bu ayrışmayı yakından takip etmek isteyebilir.

Trump ailesinin parlayan yıldızı, Ivanka Trump!

Babasının "favori" olarak ilan ettiği Trump’ın en büyük kızı 35 yaşındaki Ivanka, New York, 30 Ekim 1981 doğumlu. Ivanka evli ve üç çocuk annesi. Ilıman tavrı ve organizasyon becerisi sayesinde tüm seçim kampanyasında dikkatleri üzerine çekti. Yetki seviyesi, ağırlığı, güvenilirliği ile kendisini ailesine ve babasına ispat eden Ivanka, Amerikan basınında da “vekil eş”, “gerçek first lady” gibi yakıştırmalarla yer aldı. Bu durumda toplum tarafından kabul görülen bir imaj çizdiğini gösteriyor. Peki, Ivanka Trump bundan sonraki süreçte nasıl bir rol alacak? Natal haritasına göre Güneş burcu Akrep olan Ivanka, kız kardeşi Tiffany’nin haritasında yer alan baskın Terazi etkisine de sahip. Görünüşü ve zarafetinin yanında, evliliği ile Beyaz Saray’ın nadide çiftleri arasında olmaya aday etkilere sahip. Konuşmaları ve zarif tarzıyla da Trump ailesinin en çok konuşulan isimleri arasına girebilir.

Ivanka’nın Ay burcu Yay ve Satürn ile ilişki halinde. Bu durum; 2017 yılında seyahatleri ile göz önünde olacağını işaret ediyor.  Uzak ülkelere diplomatik ziyaretler yapabilir. Vakıf ya da dernek gibi sosyal içerikli konularda özel olarak aktif rol alabilir. Natal haritasında ateş ve hava elementinin ağırlıklı olması, Türkiye’den bir şekilde yolunun geçeceğini ya da iletişim de olunacağını işaret ederken, Türkiye siyaset arenasında yer alan First Ladyler ile aynı karede görülebileceğini de vurguluyor.  Ivanka Trump duruşu ve söylemleri ile hem ekranlarda hem de politik platformlarda kendinden sıkça bahsettirebilir. Aynı zamanda Beyaz Saray’ın en şık giyinen kadınlarından biri olurken, 2017 yılının trendlerini ve stili oluşturabilir. Eşi ve çocuklarıyla birlikte çizdiği imaj ayrıca bu yıl dünya kamuoyu tarafından yakından takip edileceğini de gösteriyor.

Gökyüzü işaret ediyor; nisan ve ekim ayları kritik olabilir.

Ivanka Trump’ın Natal haritasına göre 2017 yılının nisan ve ekim aylarının zorlu geçebileceğini vurguluyor. 2009-2012 yılları arasında yaşananlar, sosyal ilişkileri, yakın çevresi ve evliliği hakkında basına bazı bilgiler farklı şekilde yansıyabilir. Söylentiler özellikle Amerikan aile yapısı adına tartışma yaratan etkiler bırakabilir. 2017-2018 yılları arasında ise ABD Başkanı Doland Trump, kızı Ivanka tarafından çalışmaları ve vizyonu ile tam destek görebilir. Özellikle vakıf ve dernek gibi sivil toplum çalışmalarında yer alması ve uluslararası ilişkilerde kurduğu bağlar sayesinde göz doldurabilir.

Sağ kolu ve kalbi, Melania Trump

Donald Trump, başkanlık kampanyası sırasında show yapmayı ihmal etmedi ancak geri planda kalmayı tercih eden de bir eşi vardı. Melania Trump, Amerikan basınına verdiği demeçlerde eşinin sağ kolu olduğunu belirtti. Siyaset yapmak eşinin işiydi onun değil! Bu yüzden perdenin arkasındaki yerini korumaya özen gösterdi. 26 Nisan 1970 doğumlu, Slovak asıllı olan Melania, Donald Trump’ın 3’üncü eşi ve küçük oğlunun annesidir. Natal haritasında Güneş, Satürn, Merkür, Venüs ve tepe noktası Boğa burcunda toplanıyor. Gökyüzü, dünya zevklerini seven, güzel, bakımlı, gösterişli ve moda düşkünü biri olduğunu işaret ediyor. Ayrıca sabit, yaratıcı, güçlü ve inatçı bir karakter olduğunu da vurguluyor.  

Beyaz Saray’da zor günler…

Melania Trump, modaya öncülük yapacak gibi gözükse de Natal haritasında Ay konumu Oğlak’ta güçlü bir pozisyonda yer almıyor. Haritasında su elementinin az oluşu ABD’nin yeni First Lady’sinin zor yıllardan geçtiğini işaret ediyor. Satürn-Neptün ilişkisinin, 2015 yılının Kasım ayından itibaren Melania Trump’ın hayatına keskin izler bıraktığını vurguluyor. Şubat ayında yaşanacak Güneş Tutulması, Plüton’un 2. evinde etkili olurken geçmiş ilişkilerinin deşifre olabileceğini vurguluyor. Trump ailesinin 2017 yılında en zorlanan aile bireyi Melania olabilir. Bu yıl içinde Melania Trump’ın yaşam hikayesi dünya basınında farklı bir seyirde yorumlanabilir. Açıklamaları ve savunmaları ile sıra dışı bir izlenim yaratabilir. Amerika ve dünya basını için alışılmışın dışında bir First Lady imajı gösterirken, masum gözyaşları ile dikkat çekebilir.

2017 yılının ağustos ayından sonra ise; son 2,5 yıldır yaşadığı sorunları, evliliği, kendi ailesi ve kardeşleri gibi konular yeni bir düzene girebilir. Ağustos ayından sonra gökyüzünden tam destek alacak olan Melania tarzını daha rahat dikte etmeye başlayabilir. Taklitçi bir First Lady olmak yerine stili ile siyaset akımındaki moda anlayışına yeni bir marka gibi imza atacaktır. Şıklık yarışında ön planda yer alırken Amerika’nın moda fenomeni olabilir. Birbirinden farklı bu üç kadın her açıdan takipçilerini arttırmayı başarabilirler. Moda, sanat, sosyal etkinlikler, sivil toplum çalışmaları, ülkelerarası bağları siyaset dünyasında gündemlerini ayrı ayrı koruyacaklardır. Gökyüzü, Donald Trump’ın siyaseti kadar Trump kadınlarının da çok konuşulacağını işaret ediyor.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

24.Ocak.2017

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...