Yükleniyor . . .

TERAZİ BURCUNDA YENİAY (9 EKİM 2018)

TERAZİ BURCUNDA YENİAY (9 EKİM 2018)

Terazi burcunda yaşanacak Yeniay 9 Ekim’de gerçekleşecek. Her Yeniay, yenilenmeyi değil bazen de ortalığı toplamayı temsil eder.  Havanın en havalı burcunda ay yenilenirken, Yeniay’ın referans aldığı gezegen geri gidiyor olacak.  Ekim ayındaki Yeniay’ın garip bir sinerjiyi üstünde taşıdığını siz de fark edeceksiniz. Bu durumu düğüne gidip gelinle damadın olmamasına da benzetebilirsiniz. Ya da kambersiz düğünler bu ara olmayacak yorumunu da çıkarabilirsiniz.  Tabi hep güzel şeyler değinmek isteyen gökyüzünün bu sefer ki derdi; aşkı sevgiyi temsil eden değerlerin ne kadar yıpratıldığı olacak.   Ayrılanı beğenmeyeceğiz, ayrılık nedenlerini kabul etmeyeceğiz derken bir de üstüne kimseyi kimseye yakıştırmayanları göreceğiz. Ayrıca barışanlara karşı bir tutam da olsa çemkireceğiz.

Yalnızlık Allah’a mahsustur.

Zamanın kıymetini bil diyen hayatın ne kadar hızlı gittiğini sadece hava burcunda hareket eden Güneş ve Ay’dan öğrenemeyeceğiz. Bir de iletişimden sorumlu Merkür ile kimsenin gerçekten kimseyi dinlemediğini fark edeceğiz. Üstten bakmaların en şaşaalısı bu Yeniay sayesinde oluşacak. Sakarlık artacak, refleksler tıkanacak. Kısacası hepimizin bir şekilde eli ayağına dolanacak. Ama konuşurken değil. Çünkü konuşurken aristokrat tavırların, üsten üsten bakmaların, göz kaçırıp görmezden gelmelerin en şatafatlısı yaşanacak. Ey Terazi burcunun görkemli Yeniay’ı ne istiyorsun insanlıktan diye sorsak; eminim asıl siz kendiniz ne sanıyorsunuz diye cevap verir.  İkinci evliliğini yapmış herkesi abluka altına alan Venüs Retro’su, en hantal ve en ağır haliyle duygulara temas ederken Yeniay’ın tavrı ise herkesi daha da farklı havaya sokacak. Sanat konuşulacak. Filimler eleştirilecek. Ama bu sefer ağır eleştirilerle!

 Gökyüzü ateş elementine mahal vermiyor, ama dertlerin ham halini önümüze koyuyor.

Ateş burçlarının kenara çekilip meydanı başka burçlara bırakması en çok Koç, Aslan ve Yay burçlarını rahatlatacak. Köprüden önceki son çıkış gibi hissedenler ise hava burçları olacak. İkizler, Terazi ve Kova!

İlişkilere sıkıyönetim uygulayan Yeniay, en çok erkekleri darlayacak. Tabi kıskanç ve detaycı bir erkekseniz siz de kendinizi bunalanlar grubuna koyabilirsiniz. Kim kimi seviyor ya da niye sevmiyor türünden soruları anlamakta güçlük çekeceğiz. Çünkü sevginin en nazlı hali gökyüzünde zuhur edecek.  Gülü seven dikenine katlanır sözü bu sefer geçerli olmayacak. Ani hamilelik haberleri birçok ilişkinin seyrini değiştirirken, bu süreçte estetik, mide operasyonu geçirmek isteyenlerin de sayısı artacak. Herkesin derdi bu Yeniay’la birlikte görünüşü ve kilosu olacak.

Biz ne yaptık Yeniay sana sen bize böyle huzursuzluk veriyorsun.

Venüs gerilemesi gökyüzünün her köşesine sirayet ederken Yeniay, birkaç günlük yalancı bahar havası yaratacak. Ama işin en aksiyonlu tarafıyla sosyal medyada ilişkilerini yönetmeye çalışanlar karşılaşacak.

Aşk diyorum, güven diyorum Hâkim Bey!

Özellikle İnstagram fenomenlerini, sosyal medyadan televizyona transfer olanları mercek altına alacak. Tabi onlar da devamlı bir şeyleri açıklarken bulacaklar kendilerini. Severek takip etiğiniz ilişkilerden sıkılabilir daha önce alışveriş yaptığınız sitelerden bıkabilirsiniz. Anlayacağınız oflamakta, kafayı dağıtmak için yeni çevrelere girmekte Yeniay’dan kaynaklanacak. Magazini besleyen, dedikoduya prim veren Yeniay’da bir şeylere inanmak kolay, trip atmaksa bir o kadar hızlı olacak.

 

Seyri hepimizi seyirci yapacak.

Yeniay’ın arkasına gizlenen, 7 Ekim’de döngüsünde başlayan Retro, aslında dizi setlerinin kargaşasını konuşturacak. Reyting derseniz kimin kazanacağı gerçekten sürpriz olacak. Birbirimizin hayatındaki olaylara da tıpkı reyting edasıyla yaklaşacağız. Tabii burada Yeniay’a da çok yüklenmemek lazım. Ay düğümlerinin değiştirmesine günler kala aslında hasetle ve nefretle beslenen kalplerin ne denli garip bir mesai ayırdığını da düşüneceğiz.

 

Kapıyı açmak kolay ama devranı döndürmek zor.

Gürültülü masalardan, yalnızlaşan kafe köşelerinde doğru uzanan bu yüzyılda sokaklardaki kalabalığın AVM’lere göçtüğünü düşüneceğiz. Peki, bu kuru kalabalığı niye konuşuyor olacağız ve önce kimler konuşulacak derseniz global dünya derim. Her ne kadar ışığından ısısına, çaldığı müzikten otoparklarına kadar cazip görünse de, işlerin bu aydan sonra iyi gitmediğini düşünecekler. Öyle ki birçok AVM projesi askıya alınırken Yeniay’la birlikte hangi AVM’ye haciz gidileceği konularını konuşabiliriz. Kısacası her şey gelip geçerken Yeniay, tüm bunları getirip önümüze koyacak.   Yeniay'ın şifrelerini anlamak güç olmayacak aslında. Kalplere cereyan yaptırırken birçok kişiye de bütçe planlamaları yaptıracak gibi görünüyor.

Türkiye!

Neden Yeniay bu kadar rüzgâr yapıyor derseniz; Türkiye’nin Natal haritasında Merkür’ün konumu Terazi burcunda. Tıpkı bu Yeniay’da olduğu gibi… Bunula da bitmiyor Satürn’ü de Terazi de. Bu da Türkiye’nin kendi sorunlarını kendi içinde konuşacağı anlamına geliyor. Konu ne olur derseniz; Türkiye’deki mülteci kapıları konuşulacak. Öyle ki buralarda ki olaylar önce sosyal medyada sonra da ekranlardaki yerini bir anda alacak. Türkiye natal haritasındaki Terazilerin aksiyon alması göz ardı edilemeyeceği gibi daha farklı ve derin konular da Yeniay’la bir anda gündeme oturacak.

Tabi bu Yeniay dünyaya da laf yetiştirecek. Özelikle Terazi burcu Putin daha çok konuşacak. Yoksa aramız mı bozuluyor Putin kim sıktı canını diyeceğiz. Hakkında bir sürü iddia ortaya atılmasıyla ise dünyanın daha hızlı döndüğünü fark edeceğiz. Liderlerin kelime oyunlarını seyredeceğiz. Sanki dün kafa tutanların bir anda gülümseyerek farklı konuları getirdiğini seyredeceğiz. Yeniay, özelikle Almanya ve Avrupa birliği ile konuşulurken herkesi borsacı ya da dolar simsarı da yapacak.

 

Kimler konuşulacak?

Putin

Netanyahu

Fransa

Azerbaycan

Mülteciler

Alışveriş merkezleri

Kozmetik markaları

2017’de boşananlar

Yeniay’ın inleri;

Spontane tanışmalar ve ani yakınlaşmalar

Alışverişte sınır tanımak

Sosyal medyada umursamıyorum halleri

Victoria Beckham gibi somurtarak poz vermek

Yeniay’ın outları; 

Yurtdışından yapılan alışverişi konuşmak

Dedikodu sayfalarının altındaki yorumları okumak

Stoklamaktan bıkmak

Enerji vampirleri ile görüşmemek

İnstagram’dan alışveriş yapmak


 

BURÇLARA ETKİLERİ

Koç: Hayatınız için hızlı ve keskin kararlar almaya hazır mısınız? Özellikle kariyer hayatınızda yepyeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Ancak cesur adımlar atmak size biraz korkutucu gelebilir. İkili ilişkilerde beklentileriniz artabilir. Özellikle uzun zamandır ilişkiniz varsa, sevgilinizin ilişkinin geleceği hakkında ne kadar ciddi olduğunu sorgulayabilirsiniz. Son zamanlarda ailenle ilgili sorumluluklarının seni yorduğunu fark ederek, kendine odaklanabilirsin. Kişisel gelişimini destekleyecek kurslara yazılmak iyi gelebilir.

Boğa: Farkındalıklarınızın artacağı günler kapıda! Evliliğinde sorunları olan bir Boğa burcuysanız, tüm sorunları masaya yatırmak isteyebilirsiniz. Biran önce sonuca bağlansın dediğiniz konular, pişmanlık olarak dönebilir. Fevri hareket etmemeli, zamanın ritmine ayak uydurmalısınız. Sosyal çevreniz genişlerken; tanışacağınız kişiler konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Gözlem gücünüzü kullanarak önemli izlenimler elde edebilirsiniz.

İkizler: Geçmiş geçmişte kalmaz bazen! Her ne kadar geride kaldı dediğiniz anılarınız olsa da; bu dönem geçmişi hatırlatacak olaylara tanıklık edebilirsiniz. Kırgınlık yaşadığınız, küstüğünüz arkadaşınız sizinle yeniden iletişime geçmek isteyecek. Bir şans daha vermek isteyebilirsiniz. Ancak bu sefer prensiplerinizi net bir şekilde ortaya koyacaksınız. İşinizden memnun değilseniz, geçmişte yaptığınız başvurudan geri dönüş alabilirsiniz. Yeteneklerinizi yeniden keşfedeceğiniz fırsatlarla karşılaşacaksınız.

Yengeç: Biraz mola zamanı! Uzun zamandır süren yoğunluk, ruhen ve bedenen yormuştu. Kendinizi merkeze alarak üzerinizdeki yüklerden arınmak isteyeceksiniz. Maddi olarak düzlüğe çıkmak ve birikim yapmak önem kazanacak. İlişkisi olmayan bir Yengeç burcuysanız, hoşlandığınız kişi hakkında duyacaklarınız sizi ondan soğutabilir. Yaşam alanınızda ufak çaplı değişiklikler yapmak isteyeceksiniz.

Aslan: Kariyerinizi, yaşam bicimizi ve isteklerinizi baştan uca sorgulayacaksınız. Yapmak istediklerinizi gerçekleştirmek için önemli adımlar atacaksınız. Özellikle sanatın herhangi bir dalı ile ilgileniyorsanız, üretkenliğinizi artıracaksınız. Ailevi meselelerin ön plana çıkacağı bu süreçte, yaşça küçük aile bireyleri ile ters düşebilirsiniz. Ani çıkışlarınızı, empati duygunuzun ardında bırakırsanız, ufak pürüzleri atlatabilirsiniz.

Başak: Yanlış anlaşılmalara dikkat! Her ne kadar sosyal ilişkileriniz ve iletişiminiz güçlü olsa da, sessiz kalmanız gereken durumlar yaşanabilir. Söz gümüşse sükût altındır sözü kendini keskin bir şekilde hatırlatabilir. Evli bir Başak burcuysanız, eşinizle aranızdaki sorunların bambaşka insanlardan kaynaklandığını fark edebilirsiniz. Çevrenizdekilerin samimiyetini ve dürüstlüklerini bir kez daha gözden geçirmek zorunda kalacaksınız.

Terazi: Yenilikler, değişimleri de beraberinde getirecek. Özellikler kariyerinde önemli bir ivme kazanacaksın. İlişkisi olan bir Terazi burcuysan, sevgilinin ailesi ya da kariyeri ile ilgili yaşadığı sıkıntılar gündeme gelebilir. Sağlığın konusunda daha titiz davranman gerektiğini anlayacaksın. Öyle ki yeni bir diyet programı, masaj ya da cilt bakımı yaptırabilirsin.

Akrep: Kalbinin kapıları yeniden aralanıyor. Uzun zamandır kalbin boşsa, seni çok etkileyecek biriyle tanışabilirsin. Ancak geçmişte aldığın yaralar, içine bir vesvese düşürebilir.  Güven konusunu kendi içinde aşmaya çalışacaksın. İş arayışında olan bir Akrep burcuysan, özgeçmişindeki bilgileri kontrol etmende fayda var. Uzak bir şehirde yaşayan arkadaşından alacağın haberle, ciddi kararlar alabilirsin.

Yay: Adalet arayışınız artacak. Çevrenizde gelişen haksızlıklara karşı sert tepkiler verebilirsiniz.  Kendi işini yapan bir Yay burcuysanız, yeni proje ve anlaşmalara imza atmadan önce, şartları iyi değerlendirmelisiniz. Gözden kaçıracağınız en ufak detay pişmanlık olarak dönebilir. Manevi duygularınız ön plana çıkarken, ailenizle daha çok ilgilenmeniz gerektiğini fark edeceksiniz.

Oğlak: Hem kişisel hem de mesleki gelişiminiz ivme kazanacak. Sosyal ilişkilerinizi de kendi istekleriniz üzerine revize edebilirsiniz. İlişkisini yeni sonlandırmış bir Oğlak burcuysanız, gururunuzdan taviz vermek istemeyeceksiniz. Sevgilinizin yapıcı adımlarına karşı tutumunuz sert olabilir. Keskin duyguların, keskin pişmanlıkları getireceğini bir yere not etmelisiniz!

Kova: Politik davranmak zorunda kalacaksınız! Her ne kadar açık sözlülüğünüzden ödün vermeseniz de, tanıklık edecekleriniz karşısında yorum yapmak istemeyebilirsiniz. Özellikle evliliğinde sorunları olan yakın arkadaşınız sizden taraf olmanızı bekleyebilir. Miras, ortaklık gibi konularda hukuki çözülmeler yaşanabilir. Kilo probleminiz varsa, kalorisi yüksek gıdalardan uzak durmalısınız.

Balık: Duygusal gelgitlerin artabilir! Karşına çıkacak fırsatları değerlendirirken kararsız kalabilirsin. En iyisi ne olacaksa o olmalı, diyebilirsin. İlişkisi olan ya da evli bir Balık burcuysan, değer verdiğin kişiyle yaşamınızı şekillendirecek kararlar alabilirsiniz. Yaratıcılığınızı artıracak çalışmalara dahil olabilirsiniz.  Bu döngüde finansal konuları iyi yönetmeniz gerekebilir. Ani ödemeler, alacak verecek meseleleri bütçenizi zorlayabilir.

 

Bu Yeniay’ın hikâyesi: “Zekâ mı, nezaket mi?”

“…24 yıl önce kurduğu Amazon adlı alışveriş sitesi sayesinde dünyanın en zengin insanı haline gelen Jeff Bezos hakkında bir hikâye öğrendim. 10 yaşındaki Jeff, büyükannesi ve büyükbabası ile arabadadır. Büyükanne sigara içmektedir. Arka koltuktaki Jeff, kadıncağızın içtiği sigaraları sayar:1,2,3…Sonra bulduğu sayı ile kadının yaşını ve her bir sigaranın insan hayatından götürdüğü zamanı çarpar. Ve gururla şunu der: “Büyükanne, her sigara hayatından iki dakikayı çalıyor. Ömründen dokuz yıl gitmiş durumda.” Bu söz üzerine büyükanne hüngür hüngür ağlamaya başlar. Jeff şaşırmıştır. Büyükbaba arabayı kenara çeker. Aşağıya iner. Arka kapıyı açar. Jeff’i dışarıya çıkarır. Önce birkaç saniye torunun gözlerine bakar. Sonra gayet sakin bir ifadeyle şöyle der: “Jeff, kibar bir insan olmanın, akıllı bir insan olmaktan daha zor olduğunu sen de bir gün anlayacaksın.” Jeff Bezos bu olayı hiç unutmaz. Her anlattığında şöyle der: “Zeka doğanın armağanıdır. Nezaket göstermek ise bizim tercihimizdir.”

Astrolog Zeynep TURAN

Yazının her hakkı saklıdır.

01.10.2018

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...