Yükleniyor . . .

TERAZİ BURCUNDA YENİAY (13 EKİM 2015)

TERAZİ BURCUNDA YENİAY (13 EKİM 2015)

Kim demiş ki kafa karıştırmak zor diye?

Bu cümle bizim ülkemiz için asla geçerli olmayacak. Söze böyle başlamak istemezdim ama kafamızın karışık olduğunu keskin bir dille anlatmaya çalışan bir gökyüzünden geçiyoruz.

Gezegenlerin bu döngüdeki popülerliğini herhalde anlatmaya gerek yok. Sizin sayenizde, ileriki tarihlerde gezegenlerle ilgili çok ilginç tartışmalar çıkacağını da belirterek geleceğe not düşmüş oluyorum.

Ama rotadan çıkmadan önce sizi Terazi burcundaki Yeniay’dan bahsetmek istiyorum. Bu seferki acaba kimin ruhuna bürünmüş önce onu bir tanıyacağız.  Peki, her Yeniay yeniliklere mi gebe sizce? Hayır, hatta anlatacağım Yeniayın formu gibi, ters köşeden defansa maruz kalabileceğimizi de göreceğiz.

Dengeyi arayan zarif Terazi burcunda gerçekleşecek Yeniay Zodyak kuşağının 2. evinde etkili olacak. Bu da Yeniay Terazi burcunda yaşanırken ona 19 derece ile hareket eden yaşamı temsil eden Güneş eşlik edecek.  Buraya kadar senkronizasyonu bozan hiçbir durum yok gibi görünse de gökyüzünün diğer enstrümanları hiç de düşündüğünüz gibi bu naif burca eşlik etmeyecek. Özelikle Yeniay gerçekleşirken anın yükselenini pimpirikli Başak burcunu yöneteceğini düşünürsek gerçekten işimiz ağır aksak gidecek. Tabii başlangıçta kuşku verirken, adeta bir anne titizliği ile konulara yaklaşmamızı sağlayacak. İlişkilerin rengini belirleyen Venüs- Mars ikilisi ise Başak burcunda hareket ederken yanlarına sıvışan kendini Başak burcunda rahat hissetmeyen şansı temsil eden Jüpiter’in, korkuları yöneten Neptün ile gölgelerinin birbirine karşıması, şansına çok güvenen insanların bile bu süreçte şansın gerçekten ne olduğunu sorgulatacak gibi görünüyor.

Şans neydi, gerçekten şans diye bir şey var mıydı? 

Ben olsaydım bu durumda, acaba ne yapmalıydım soruları peşi sıra geliyordur eminim…

Huzursuzluğu zaten buradan alacağımız için yüzleşmelerin zor olmayacağını gösteriyor.  Tabii Yeniay daha çok maddi değerleri ve ortaklık dengeleri sorgulatırken büyük başın büyük derdi olur edası ile son 2 yıldır el değiştirmiş ya da bir şekilde ortakla başlamış tüm iş yerlerinin mali durumunu masaya yatırtacak. Al gülüm ver külah ile zor günlerin aşılmayacağını öğretecek, hem de ne öğretme! Hali hazırda evrensel bir ekonomik döngüden geçerken dünya, piyasada küçük “rötuşlarla büyük iş başardım” diye dolaşan marka ve kurumları âdeta yutacak. Olmadı, yutamadı mı yaptıkları küçük hesapları Plüton sert seyri sayesinde cümle âlem tarafından konuşulacak. Sizin anlayacağınız bu döngüde ifşa olmak an meselesi.

Yeniay bize neler edecek…

Diye düşünürseniz hemen açıklayayım Güneşin Terazi’de, Yeniay’a eşlik ediyor olması güzel fakat gözden kaçırmamamız gereken karşında hareket eden dönüştürücü Uranüs! Hali hazırda yeni bir Tutulmadan çıkan Uranüs gerçekten bu Yeniayı adeta çelme takıp oyun dışı bırakmayı hedefleyebilir. Size tavsiyem kurumsal alanlarda çalışan ya da ekip işlerinde görev alan biri iseniz Uranüs’ün tersinden korkun derim!!! Yani dersinizi iyi çalışın. Pek anlaşılmadıysa detay vereyim, hizmet ettiğiniz alanlarda ki kriz çıkarmaya müsait karakterleri iyi yönlendirin. Ve sadece sorumluluklarınıza odaklanın.  Evet, doğru okudunuz kriz çıkaran karakterler! Niye bu karakterler durup durukken ortaya çıktı diye soracak olursanız, zaten her yerde varlardı. Hemen hemen her profesyonel alanda muhakkak karşılaşırız bu tiplerle, şimdi gelişecek olan güç kaybı ve böbürlenme aktivitelerini sekteye uğratacak bir diğer gökyüzü olayına maruz kalacak olmaları. Her yazımda yer vermeye çalıştığım Astrolojinin yeraltı olaylarını temsil eden Plüton ile kare açı yapan Astrolojinin delikanlı fedaisi Uranüs’ün etkilerine maruz kalıyorlar. Evet, doğru duydunuz biri dönüştürüyor biri de yok ediyor!

Anlatmak mı anlaşılmak mı daha zor? Cevabı bu aşamada biraz karışmış durumda…

Birde üstüne sert iletişimleri ve şahane öncü burçlar yeniden sahnede, aslında öncü burçta bir Yeniay etkisini anlatmak zorken, anlaşılma çabası sanırım daha da zor olacaktır. Neyse Astroloji sitemlerimi daha sonraki dolunaya saklıyorum, şimdi odaklanıp çözmemiz gereken tam 11 kez iletişim kurmuş ve bir türlü bir birlerinden uzaklaşmayan bu iki göstergenin ne yapmaya çalıştığı… Şöyle bir bakalım değişmez sistemleri alaşağı etmeyi kafaya koymuş ve bir takım dengeleri değiştirmiş, vizyonu ve cesareti olmayan her türlü sitemi zorlamış ve geleneklerle yönetilen tüm sitemleri sınavlara tabii tutmuş, hatta halef selef sistemine dayalı kurumlar, şirketler, ülkeler adeta yeni bir oluşuma sürüklenmiş ama bir türlü tam olarak eski bağlarından kopamamıştır. Peki, şimdi ne olacak? Önümüzdeki 6 ay boyunca teknoloji en parlak yıllarını yaşarken, teknoloji firmalarının büyük marka evlilikleri yeni yılın ilk aylarında Güneşin etkisine girecek parlak yatırımları ile konuşulacaklardır. Her ne kadar enerji sektörü dünya pazarında virajlı bir dönemden geçiyor olsa da ülkemiz için tam tersi söz konusu olacak. 2011 yılına kadar problemli ve vetolu gözüken tüm ülkeler farklı ani ilişikleri ile dünyanın güç dengelerini değiştirecek.  Bunlar benim değil son 4 yıldır güç savaşı veren gezegenlerin işi… Peki, kim kazanacak! Onu da 2016 Mart ayında anlatacağım.

Gökyüzü cesur biz ondan cesuruz.  

Terazi burcundaki Yeniayın ruhu biraz meraklı ve dağınık…

Hareket etme içgüdüsü verse de kulak arkası etmeniz için elinden geleni yapacaktır. Bu nokta da siz gelin beni dinleyin, son 2 yıldır uğraştığınız emek verdiğiniz konu her ne ise bu Yeniayın kucağına vermeyin. Artçılardan geçerken bir şey unutmayın. Hedeflerinizi!

Haberiniz olsun bu Yeniay para hakkında konuşmayı çok seviyor.

Benim aklım seni döver mantığı ile hareket ettirecek bir egoyu da veriyor. Yani sesler ilk andaki gibi ahenkle değil ihtiraslı bir tona bürünüyor, sence de öyle değil mi? Bunu tam olarak anlamadım diyecek olursanız 23 Ekime kadar burada yazılanlara zaman ayırın derim.  Eğer bir banka sahibi değilseniz ya da çalışanı, sorunlarınızın büyüğünden kurtulmuş oluyorsunuz. Eğer bankacı iseniz sorun var demektir. Çünkü bu döngüde çıkacak yasalar çalışma sisteminizi muhakkak etkileyebilir. Tabii bu döngüde miras ile alakası olan (haritalar) kişiler, yeni ani gelişmelerden haberdar olurken, yurt dışında yaşayanlar içinde özel günler olacağını vurguluyor. Terazi burcunda ki Yeniay aynı zamanda yine komşu ülkelerle alakalı kararlar alınabileceğini, bu kararların ne kadar sağlıklı olduğunu da ayrıca tartışacağımızı işaret ediyor. Devlet hazinesini, mili kaynaklarımızı da çok konuşacağımızı vurguluyor. Aslında baktığınızda bu aks üzerinde Eylül ayından itibaren bu yana birkaç olay arka arkaya yaşanıyor. Ay Tutulmasının arkasından yaşanacak bu Yeniay Türkiye’nin de 2. evinde etkili olacak. Kısacası hiçbir şey birden bire oluşmuyor gökyüzünde…

Her şeyin bir başlangıcı bir de sonu var…

Naif görüntüye bürünmüş Yeniay bizi kişisel kararlarımızda güven arayışına iterken, kendi benliğimizin materyalist tarafları olduğunu da gösterecek. Yöneticilere aba altından sopa gösterme içgüdüsü aşılarken, lüks harcamalarını artıracak.  Maddi özgürlük isteğini ortaklıklı yapılarda şova çevirmeye çalışırken ailede paylaşmaya veya bölüşmeye itecek. 

Bu döngüde “Para benim için ikinci planda, hiç önemli değil” diyenleri hızlı harcamalara iterken bir yandan ben ne yaptım dedirtecek.  Ayrıca söz verip tutmamak popüler olurken, kurnazlara ve dolandırıcılara gün doğacak aman dikkat!  

Doktor mu beni anlamıyor, yoksa ben mi zor biriyim…

Ayrıca kendinizi bir anda ağlama duvarı gibi de hissedebilirsiniz, istemeden de olsa fazlasıyla sorumluluk almaya kalkabilir, sonra da mahcup olabilirsiniz. Eğer bu süreçte alternatif tıptan faydalanmayı düşünüyorsanız faydalarını görebilir, farklı tedavi yöntemleri ile kronik sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.  Eğer alerjik bir yapınız var ise bu döngü sizi de zorlayabilir. Unutmayın bu Yeniayın perde arkasında ki baş aktör Uranüs! Ani olaylara, heyecanlara ve şoklara gönderme yapıyor.   Misilleme oyunlarının yoğun olduğu günlerde ya hep ya hiç diye libidomuza teslim olmakla, olmamak arasında kalabilirsiniz. Konuna odaklanıp bu döngüde üretmek için kararlarını iyi bir akışa yönlendire bilirsin... Seçimlerin kaderi yönlendirebildiğini sakın unutmayın.

Bir ben vardı yüreğimin içimde bana karşı!

Bu Yeniay’da en çok kendinize yapacağınız kötülüklerden korunun, çünkü kötülüğün içine kolayca girilebildiğini fakat çok zor çıkıldığını unutmayın. Ve unutmayın ki insan kendine yaptığı kötülüğü asla unutmaz.

 

Astroloji bir yol haritasıdır...

Astrolog Zeynep Turan

Yazının tüm hakları saklıdır.

29.09.2015

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...