Yükleniyor . . .

TERAZİ BURCU DENGEDİR!

Hava grubunun en adaletlisi sensin! (24 Eylül-23 Ekim)

Yıldızın: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder. )
Grubun: Hava, Negatif
Niteliği: Öncü
Burcunun cinsiyeti: Eril
Yeteneğin: Dengeli ve ölçülü olmak
Özelliğin: Saygı ve zariflik
Hedefin: Olgun, düzeyli dostluk kurmak
Amacın: Zengin olmak ve düzenli bir hayat… Paraya önem vermez. Yıldızı Venüs (Sevgi) olduğundan, bolluğa kavuşabilir.
Bastırman gereken huyun: Gösterişten hoşlanmak
Şanslı günün: Cuma
Şanslı taşın: Opal 
Şanslı yıldızın: Sabahyıldızı (Venüs)
Şans getiren renklerin: Lacivert, açık mavi, turkuaz ve mat renkler 
Sevdiğin çiçekler: Unutma beni, pembe krizantem, pembe gül
Bitkilerin: Kimyon ve Buğday
Sevdiğin kokular: Gardenya, yasemin ve orkide
Müzik tarzın: Romantik eserler
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: Omurga, üreme organları, böbrekler, bel bölgesi
Mevsimin: Sonbahar
Olası Hastalıkların: Sırt ağrısı, kalp çarpıntısı ya da sıkışması, kalp hastalıkları, şiddetli ateş, omurga rahatsızlıkları...
Sağlına yararlı besinler: Elma, armut, ekmek, süt ve süt ürünleri , yumurta, pirinç, ciğer
Uzak durulması gereken besinler: Alkol
Uyumlu Burç: İkizler ve Kova
Karşıt Burç: Koç
Başarılı olacağın meslekler: Müzisyen, ressam, heykeltıraş, şair, sahne ve film artistliği, el sanatları, mimar, çiçekçi, parfümcü, konfeksiyoncu, terzi, bankacı, politikacı, hukukçu, din işleri ve mühendislik.
Olumlu özelliklerin:  Tamamen tarafsız, dengeli bir zihne sahip olmak. İnce zevkli. Sanatçı yaradılışlı. Evlilikte ve ortaklıkta kusursuz. Toplu yaşamayı seven.  Sevimli ve kibar.  Başkalarının yeteneklerine ilham kaynağı olan. 
Olumsuz özelliklerin:  Kararsız, rahatına düşkün. Etki altında kalabilen. Başkalarını idare etme eğiliminde olan.  
Burcunun temsil ettiği Ülkeler: Norveç, Kuzey Suriye, Fas, Etiyopya
Burcunun temsil ettiği şehirler: Frankfurt, Lizbon, Viyana Kopenhag, Freiburg    

Bizden kendini dinle…

Terazi burcunun davranışının altında -bilinçli veya bilinçsiz- sakinleşme amacı yatar. Gerilimi atmak, ortayı bulmak, sinirleri yatıştırmak için Terazi adım adım hedefe doğru harekete geçer. Yaşadıkları her yerde uyum ve huzur ararlar. Bulamazlarsa da yaratmak için emek sarf ederler. Terazi, paradoks ve ikileme karşı yüksek toleranslıdır. Onlar için hayat aşk, huzur ve paylaşım demektir. Duygularını ve fikirlerini dengelediğinde, bulunduğu ortamdan vazgeçmez. Tüm bütünlerin, birbirini tamamlayan yarımlardan oluştuğunun bilincindedir. İlişkiler, bu burcun kendisini geliştirdiği alanlardır. Bu alandaki stratejisi, kibarlıktır. Kibarlık, bir başkasını nasıl etkilediğimizin algısıyla kısmen hareketlerimizi ayarlama kabiliyetidir ve Terazi, bu hünerle dolup taşar. Kibarlığı, kapıları açmak için onun anahtarıdır ve bu kabiliyetini nerede nasıl kullanacağı konusundaki başarısı tartışılmazdır. Sosyal hayatları çok hareketlidir. Eğlenmeyi severler. Çevresiyle mümkün olduğunca hoş vakit geçirmek isterler. Beğenilmek ve herkes tarafından iltifat görmek, saplantı boyutuna gelebilir. Terazi, günlük hayatta yol ayrımına geldiğinde, seçim yapmak zorunda kalır. İkileme olan hoşgörüsü, renksizliğe ve kararsızlığa dönüşebilir. Terazi, ilişkide sahte bir tatlılık, sabır ve uysallık maskesi altında, kendi bireyliğini tamamen bastırma pahasına, mutlu bir uyum görüntüsü yaratabilir. Kendi gereksinimlerinin izini kaybedecek kadar, bir başkasının bakış açısını anlayıp benimseyebilir. Haksızlığa katlanamazlar. Kendilerini ortaya atmaktan çekinmediklerini görürsünüz. Çok gelişmiş adalet duyguları vardır. 

Terazi burcu erkeği nasıldır?

Terazi burcu erkeği zevkli, güzelliklere düşkün, hislere değer veren, dürüst, dengeli, iyi niyetli, kibar, adil ve hoş bir tiptir. En beğenilen erkek, Terazi burcundan doğar. Hisli, güzelliğe düşkün, aşka önem veren tiptir. Hoşgörülü ve centilmen yapısı ile kadın ruhundan çok iyi anlar. Nerede nasıl davranacağına dikkat eden Terazi burcu erkeği, herkesin ilgisini çekebilir. Onu elde tutmak için güveninizin yerinde olması gerekir. Dürüstlüğü ile verdiği tüm sözlerini tutmaya çalışır ve karşısından da aynı hareketleri bekler. Bu yumuşak sesli, sakin tavırlı erkeğin hisleri çok kuvvetlidir. Daima tatlı sözlere ihtiyacı vardır. Dengeli, akıllı ve mantıklıdır. Tartışmaktan hoşlanmayan Terazi erkeğine karşı, nazik ve anlayışlı olmanız gerekir. Gergin ortamlardan uzak durmak ister. Onunla eğlenceli ve keyifli sohbetler yapmanız, üzerinde bir etki bırakabilir. Terazi erkeği, evine ve eşine önem verir. Eşine ve ailesine duyduğu sevginin yanında, saygıyı da eksik etmez. 

Terazi burcu kadını nasıldır?

Bu burçta doğan kadın, tam anlamıyla dişidir. Çok cazibeli, hoş ve güzeldir. Terazi burcu kadını, etkileyiciliğinin farkındadır. Bakışları üzerinde toplamaktan hoşlanan bir yapısı vardır. Flört etmekten hoşlanan Terazi kadınının, sadakatsiz olduğu söylenemez. İsteklerine ulaşmak için çaba sarf ederken, bunu zorunluluk olarak yapmak istemez. Keyif alarak yapmayı tercih eder. Özellikle aşk konusunda, başka burçtan olan kadınlar, bu burcun kadınıyla kolay kolay baş edemezler. Bu ahenkli, rahat, güzelliklerle ve sevgiyle dolu hayat isteyen kadın, üstelik çok yönlüdür de. Terazi kadını ile birlikteyken, kısıtlamaz ve anlayışınızı gösterirseniz; eğlenceli ve mutlu bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Onlar için maddi konular önemlidir, çünkü kendilerini güvende hissetmek isterler. İş hayatlarında da ne kadar başarılı olduklarını görmeniz mümkündür. Paylaşımcı yapısı öne çıkan Terazi burcu kadını, arkadaşlığa çok önem verir.  

Yükselen Terazi

Yükselen Teraziler cana yakın, çekici, kibar, hoşgörülü, sempatik kişilerdir. Dengeyi sağlamak, barışçıl bir ortam yaratmak en büyük istekleridir. Arkadaş edinmek, sosyal aktivitelerde bulunmak, eğlenceye düşkünlük yükselen Terazilerin en belirgin özellikleridir. Her şeyi estetik açıdan değerlendirmeye meyilli olan bu insanlar, aynı zamanda oldukça zevk sahibidir. Savaşmayı bilmedikleri için, mücadele gerektiren her şeyden kaçınırlar. Diplomatik tavırları, iş hayatında iddialı olmak yerine uzlaşmacı olmaları kariyer olarak farklı bir alana taşır.

Ay Terazi’de

Ay burcu Terazi olan kişiler kendinden çok, başkaları için çabalar. Takdir görmenin, insanları mutlu etmekten geçtiğini düşünürler. Barışsever, uyumlu yapıları başlarına gelen olumsuzlukları bile gölgede bırakır. Yaşadıkları kötü tecrübeleri, dışarıya yansıtmazlar. En kötü özellikleri kararsız olmalarıdır. Fazla objektif olmaları, kendi kararlarını almalarında zorlanmalarına sebep olur. Lüks ve konfor merakları, estetik açıdan zevkli kişilikleriyle birleşince, yaşadıkları ortamın ahenkli ve intizamlı olması oldukça doğaldır.  

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

01.12.2012 Tarihinde Kaleme Alınmıştır

Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...