Yükleniyor . . .

ŞUBAT AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

ŞUBAT AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

Ay Başak burcundayken Şubat ayına başlıyoruz. Bu da salgını, dünyadaki Covid-19 tablodaki istatistiğini, aşıları gündeme alacağını gösteriyor. Daha net sayılara ulaşacağımız bir evreyi temsil de edecek. Avrupa ve Ortadoğu bu açıdan daha çok konuşabiliriz. Yeni dalgalanmalar yeni karantina koşullarına neden olabilir.

Dünya bir yandan toplumsal yalnızlaşmayı konuşurken, yaşamların hangi boyutta sıkıştığını kategorize edecek.

Aşıyı üreten ilaç firmalarıyla ilgili tahmin edilmesi zor açıklamalar ardı ardına gelebilir. Merkür hava elementinde geri giderken bilgi akışının içine teknoloji donanımları girecek. Aşı ya da aşıların yan etkilerini bu yolla öğrenebiliriz.

 • Yüzümüzdeki maskeler aşının bulunmasıyla bitmeyecek. 2021 Mayıs ayı yılın ilk tutulması bizlere yakın süreci gösterecek.
 • Genç nüfus kısıtlamalarla, yaptırımlarla yönetilmek istemediklerini hem sözlü hem de hareketleriyle ifade edecek.
 • Dünyada lojistik ile ilgili enteresan günler yaşanabilir.

Kova Dizilimindeki Gezegenlerin Etkisi…

 • 2021 yılının Şubat ayında ve öncesinde gezegenler bir bir Kova burcuna geçiyor.
 • İsrail ve bu zamana kadar desteğini esirgemeyen ABD arasında olanları fark edeceğiz. Çin ile ilişkileri gözlerden kaçmayacak.
 • Ülkemiz büyük bir dönüşümden geçerken, radikal olayların içine çekmeye çalışanlar kozlarını artık açık oynamaya başlayabilirler.
 • 21. yüzyıl İpek Yolu güzergâhları üzerinde yoğunlaşan trafik hepimizin diline düşecek.
 • İsrail’in GAP bölgesindeki aldığın topraklar, yerler gündeme gelebilir.
 • Z kuşağının cesareti bol tavırlarına gökyüzü işaret edecek. Bu vesileyle dijital yasalar, suçlar, sosyal medya kullanımıyla ilgili kısıtlamalar gündeme gelebilir.

Gençlerin Çağı…

Kova çağının temsilciliğini ele geçiren Z kuşağı gençlerinin ( 1998-2011) örgütlenme yapıları,  teknoloji sistemlerine uluslar arası boyutta kafa tutmaları, kurum ve kişilerle karşı karşıya kalmalarına da vurgu yapabilir.  Sistemi anlamak için onlardan önce bu platformlara hâkim olmak isteyeceğiz. Çünkü artık pandemi bitse de uzaktan eğitim bir seçenek olmanın ötesine gidebilir.

Sadece gençler değil, çalışan kesimde bu yeni döngüden etkileniyor. Evlere taşınan ofisler plaza çalışanlarından kamusal alana kadar mecburi değişimin kalıplaşan bir forma döneceğine işaret edebilir. Artık firmalar home-office çalışan ilanlarını arttırabilir.

Dünyadaki Yerimiz Değişiyor.

Geçtiğimiz yılın zorluğunu ve derin günlerinin akıbetini Türkiye’de çekti. Son 10 yıldır dış siyasette tavırları net olan ülkemizin mülteci desteği dikkatleri üzerine çektirmişti. Avrupa Birliği yaprak dökümüne İngiltere’den sonra İtalya’nın aldığı yarayı da ekleyince Türkiye’nin konumu Avrupa Birliği’nin gözünde değişecek. Ülkemiz birçok ulus üstü oluşumun içine dahil edilmek istenecek.

Yılın İlk Merkür Gerilemesi

İletişim gezegeni Kova burcunda geri gitmeye başlayacak. Jüpiter ve Satürn’ün de aynı burçta olması gücünü arttıracak.

 • Ünlü blogerların bir gecede yok oluşu fark edeceğiz.
 • Bir tweet ya da paylaşım onlarca insanı meydana dökebilir.

Merkür, Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcunda dizilimi iklim ve doğa olaylarına da işaret ediyor. Artan deprem ve yanardağ hareketlerinin yanı sıra birçok ülkede sel ve su seviyelerinin yükselmesi dünya üzerinde yaşayan tüm canlılar etkileyecek.

 • Nesli tükenen hayvanların av izni konusu turizm bahanesine dönüşebilir.
 • Havyanlar üzerinden yapılan ticaretin, tüketimin formülleri değiştirilerek hazırlanacak.
 • Gıda tüketimi ilkim kriziyle eş dozda ilerleyecek.
 • Akdeniz Birliği, Türkiye’yi gündemine alacak.

Ülkelerarası yaşanan iç savaşı ve Akdeniz’de ki sıcak saatleri video kayıtlarından izlerken devrim geçirmiş teknolojilerle tanışacağız. Askeri mühimmatı temsil eden kitle iletişim araçları gündeme gelecek. Kova çağının ilk adımları bize dünyanın çok daha sesli, hızlı ve ulaşılabilir olduğunu gösterecek. Hükümetlerin birbirleriyle olan çekişmeleri yüzünden kısıtlanmaların tam ortasına düşebiliriz.

 • Yenidünya düzeninde üretmek isteyen, ülkesini seven, aidiyet duygusunda insan bulmak çok zor olacak.
 • Yaşananlar insanların toprağından, dininden, inançlarından uzaklaşmasına sebep olacak.
 • İletişimin boyut atlaması teknolojiye karşı önyargıları olan kişilerin bile önyargısını kırmasına ön ayak olacak.

Çin!

11 Şubat gününde meydana gelen Kova burcundaki Yeniay, bir yandan Çin’deki gelişmelere vurgu yapabilir.

 • Pandemiden ilk çıkan ülke olarak tarihe imzasını atacak.
 • Virüsle birlikte teknolojiyi sisteme taşıyan, çip kullanımını yaşama dahil edenler arasında adı geçecek.
 • Kendi ülkesinin halkını teknoloji imkanları açısından sıkı takip edecek.
 • Çin ülkemizle olan diplomatik ilişkilerin 50. Yılındayken yeni yapılanmaların da önü açılabilir.
 • İki ülke arasında somut adımlar atılarak karşılıklı fayda sağlanması amaç edinilecek.
 • Çin’in stratejik yaklaşımları yeni dünya düzeninde dikkatleri üstüne çekecek.

2023 yılında Plüton-Kova döngüsüne kadar adım adım bu sisteme adapte olacağız.

COVID-19 Aşısı!

Şubat ayı içinde bin bir iddiasıyla gündemimizde yer alacak. 27 Şubat’ta gerçekleşecek Dolunay; AB’nin nasıl bir aşama kaydedeceğine işaret edecek.

Bunun dışında tıp dünyasında çocuk hastalıklarıyla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Kalıcı çözümler için teknoloji ile bilim eş zamanlı ilerleyecek.

Mucize Gibi Bir Şey!

Jüpiter-Satürn kavuşumu öyle sıradan bir oluşum değildir. Etkisi de birkaç günün üzerindedir. Bu iki gezegen evrenin kapılarını aralarken doğa olaylarına vurgu yapabilir. 610 yılının gezegen konumlarıyla karşılaştırıldığında (Hz. Muhammed’in ilk vahiy aldığı dönem) insanlık için önemli başlangıçları temsil edebilir.

Astrolog Zeynep Turan

28-01-2021

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Not: Şubat ayının temasını “2021 Var Olmak’’ kitabından okuyabilirsiniz.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...