Yükleniyor . . .

SEVGİ MANİFESTOSU

SEVGİ MANİFESTOSU

Ne gariptir ki sanki tüm insanlığa sevmek kodlanmıştır ama en çok da onun yokluğundan şikâyet ederiz. Yoksa biz sevginin gerçekten nerede olduğunu göremiyor muyuz? Bir dakika; biz sevginin ne olduğunu biliyor muyuz? Eee peki yapay ilişkilerimizde biz değil miyiz sevginin özgürlüğünü kısıtlayan? Uzanıp hepimizi sarmaya yeltendiğinde dallarını kıran biz değil miyiz sözde savunmalarımızla?

Niyetim; insanlık üzerinden atıfta bulunup hatalarımızdan bahsetmek değil aslında… Sadece üzerine bu kadar çok şey söylenip, yazılan temel bir olguyu netleştirmek istiyorum. Neden sevgiden bahsediyorum biliyor musunuz? Takvimler 22 Eylül’ü gösterdiğinde doğa, şefkatli bir anne edasıyla ekinoksu yani gece gündüz eşitliğini yaşatacak bize. Kendi içimizde dolanan düğümlerden başımızı kaldırıp, hayatın ta kendisine bakınca bizden daha büyük bir düzenin her şeye rağmen devam ettiğini görmek sadece benim değil sizin de umutlarınızı tazeleyecek. Bu ekinoksun bir diğer önemi de gökyüzünün resmi olarak kapılarını sevgiye açıyor olması… Güneş Terazi burcunda ve herkesin gönlüne sevgi cemresi olarak düşecek Jüpiter ile birbirine çok yakın hareket edecek.  

İşte bu tarihten itibaren sevgi artık kaybeden değil kazanan olacak! İnsanlığa, hayata, aşka olan ve solmaya yakın umutlarımızı tazeleyecek, yeşertecek. Çünkü şimdi gökyüzü kapılarını onun için açıyor. Siz de kalplerinizde, hayatınızda, gözlerinizde onu özgür bırakmaya ne dersiniz? O halde bu 10 maddelik liste sizin sonbaharda ‘’ Sevgi Manifestonuz ‘’ olsun. Mevsime aldanmayın yüreğinizi hep sıcak tutun!

  • “Seviyorum” deyin, daha çok söyleyin… Sevgi, her şeyin ilacıdır!
  • Bekleneni değil beklenenden daha fazlası verin. Umut vermek zor değildir, umudun kendisi olmak zordur. Siz, zoru başarın!
  • En kötüsünü düşünmeyin. Siz neye inanırsanız, tavırlarınız ve ruh haliniz onu yansıtır. Soldan atan kalp sadece sizde yok, unutmayın!
  • Üzgünsünüz, mutsuzsunuz, şikâyetçisiniz... Demek ki sizde sevgiyi bir yerlere hapsetmişsiniz. “Seni seviyorum”u yürekten söylediğiniz ve söyledikten sonra derin düşüncelere dalmayacağınız bir kalp bulun. Zamanınızı kaybetmeyin…
  • Sevgiyi tanımlara sığdırmayın. O her yerde kendini bulur, yerleşir, geldiği yere umut getirir. Sevgi, şu bu değildir. Sevgi, siz onu nereye koyduysanız O’dur.
  • Sevmek, risk almaktır. Kendi gözlerinizle bakmayın sevdiğinize. Yeri geldiğin de o olun. Sevginizi özgür bırakın…
  • Kabul edin… Hatalarınızı, farklılıklarınızı, olacakları, olmayacakları. Yine de umudu, yüreğinizden eksik etmeyin.
  • Sevginizi gösterin. Klişelerden çıkın. Bir sevgi diliniz olsun. Dile getirmeden de gösterebilin sevginizi…
  • Anlamaya çalışın, saygı duyun! Kalp kırmayın, kırılanları onarın…
  • Bir kutu yapın ve içine sevdiğiniz birine onu neden sevdiğinizi anlatan cümleler yazın. Yıl sonunda bunu, sevdiğiniz kişiye verin!

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

06.09.2016

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...