Yükleniyor . . .

SEDANTER YAŞAM

SEDANTER YAŞAM

Hareket etmek doğamızda var. Bizler hareketsiz kaldığımızda yaşamına rahatlıkla devam eden canlılar değiliz. İnsanoğlunun dünya üzerinde varlık amaçlarından bir tanesi sürekli keşfetmek ve yeni tecrübeler edinmektir. Burada da temponun olmadığı hayat kodları bizleri epey etkiler. Uzun vadeli yan etkiler bırakır. Bu yazımızda sedanter yaşam tarzını bırakmak için neler yapabileceğimizi derledik. Gelin beraber inceleyelim.

Kozmopolit Hapishaneler

Modern alışkanlıkların bize verdiği kolaylık hareketi azaltmamıza neden oldu. Evimizde hareket etmek bir yana artık markete gitmek için bile hareket etmez olduk. Bunu ortadan kaldırmak için evlerimizi sadece barınmak ve beslenme yeri olarak görmememiz gerekiyor. Kendimize göre yapabileceğimiz birkaç değişiklik ile yaşam alanımızın fiziksel ve mental sağlığımıza ne kadar etki ettiğini gözlemlemek zor olmayacak.

Duyguların da Kondisyonu Vardır

Sedanter yaşamın internetten okuduğunuz kadarıyla sadece vücuda fiziksel etkileri yoktur. Aksine, mental olarak bıraktığı tahribat kişiyi toplumdan soyutlamakla kalmaz, özgüven zedelenmesi de yaşatır. Bunun üstesinden gelmek adına yeni alışkanlıklar edinerek yaşanabilecek duygusal boşluğu azaltabilir, hayatımıza katacağımız hareketle enerjimizi yaşamımız için harcayabiliriz. İnsanoğlu sürekli çalışan bir araba motoru gibidir. Sürekli aynı yerde sayarsa bir yere varamadan benzini biter, ancak hareket halinde olursa hedefine bir şekilde ulaşmayı bilir.

Ayaklanmak!

Hepimiz hayatın yoğun temposu içinde az da olsa dinlenmek isteriz burada en büyük motivasyonumuz tatiller olur. Ancak tatili gereğinden fazla uzatmak ya da düzeni birkaç günlüğüne ertelemek, ayağa kalkmamızı önleyen gizli engellerden bir tanesi. Bu da sedanter yaşam tarzına davetiye çıkaran bir detay olarak önem arz ediyor. Yürümek, hareket etmek, düşünce sarmalından çıkmak ve bir an önce aksiyon almak bu yaşam tarzını geride bırakmak için oldukça gerekli.

Sedanter yaşamı ardımızda bırakmak bizim bu süreçte ne kadar istekli olduğumuzla doğrudan bağlantılı. Bir amaca tutunmak ve bunun için aktif bir şekilde sorumluluk almak yaşantımızı düzenlemek adına atacağımız en güzel adımdır.
NOT: eğer bu yazının içindeki belirtilere sahipseniz ve bu davranışların içerisinden ve evden bir türlü çıkamıyorsanız, en nihayetinde de durumdan muzdaripseniz uzman yardımına başvurmalısınız.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

08.04.2022

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...