Yükleniyor . . .

SAVAŞ GEZEGENİ HAVALANIYOR (30 MART 2020)

2020 SAVAŞ GEZEGENİ KONUM DEĞİŞTİRİYOR

Mücadeleyi tetikleyen Mars, havanın asi ve bilmiş çocuğu Kova burcuna taşınıyor. 30 Mart’tan itibaren Kova burcunda konumlanan Mars göreceklerimize yenilerini ekleyebilir.  

13 Mayıs’a kadar kendimizi yerinde duramayan, enerjimizi yönetemeyen ve lafların altında kalmayan biri alarak görebiliriz. Tabi dünya eş zamanlı olarak durmayacak. Üzerinizde hissettiğiniz sıkıntıları aşmak için çeşitli yollara başvurabilir, adeta hayatta kalma savaşı verirken ilkel davranışlara da sıkça rastlayabiliriz.  Rasyonel olarak tanıdığınız kişilerin bile duygusal krizlerde neler yaşadıklarına şahit olurken, sosyal medyada ağlayanlara, ayrılanlara, itiraflara, en önemlisi de ağzından çıkanı duymayanlara şahit olabiliriz. Diri kalmak bu dönemde ayık kalmak kadar zor olacak.  Daha özgün ve özgür olmak adına sıra dışı yolara baş vuranları görebiliriz. Tabi yeni yollar keşfederken insanlık da biraz yoldan çıkabilir.

Özgür ve Özgün Olmak Baskının ve Korkunun Altında

Bu döngüde aklı selim olmak zorken akıllı olabilenin mükafatı sıçrayış olacak. Kendinizdeki mücadele ve hırsla gurur duyar, ailenizle ve yakınlarınızla bazı konularda anlaşabilir bütün kalabilirseniz tünelin ucu ışık misali kendinizi yeni oluşumların içinde bulabilirsiniz…

Eğer Bu Dönemde Çevrenizdeki İnsanlara Tavırlarınız Sert Olursa,

Eğer Zihinsel Çaba ve Entelektüel Birikim Gerektiren Çalışmalarda Çok Fazla Enerjik Hissederseniz,

 • Bu süreçte ne kadar dağınık olursanız olun elinizdeki projeleri bitirmek adına kararlı adımlar atacaksınız.
 • Verdiğiniz kararlarda deli görünebilirsiniz. Ancak gittiğiniz yolun mantıklı olduğunu çevrenizdeki insanlar da er ya da geç anlayacak. Elde etme isteğiniz ve zekânız bu dönemde daha güçlü etkiler gösterecek.
 • Evli ve ilişkisi olan Kova burçları için ilişkide baskın olma genleri artabilir. Çevrenizdeki insanlar sizin davranışlarınıza öykünebilir. Bireyselliğiniz önem kazanır.
 • Geniş alanda olmak ve özgür hissetmek istersiniz.
 • İş ortamında iyi bir organize yeteneği kazanabilirsiniz. Etkilerden en önemlisi ise liderlik vasfınız üzerinde olacaktır. Çalıştığı işten memnun olmayan Kova burçları bu döngüde daha asi ve muhalefet tavırlar sergileyebilir.
 • Deneme öğrenme, hayal gücü ve üretme yeteneği öne çıkabilir. İlişkilerinde tutku ararlar, eğlence değil. Bu süreçte birlikte olduğu kişiden sıkılmadığı sürece baskın kalacaktır. Bu dönemlerde Kova burcu, birlikte olduğu insana ilgisiz tavırlar gösterebilir. 

Mars’ın etkileri hayatımızın yönünü belirler niteliktedir.

 • Fiziksel güç gerektiren sporlara ilgi artacak
 • Cesareti tetikleyecek
 • Mars hareket gezegenidir Mars’ın hava burcuna geçmesi ile, sürekli bir şeyler ile uğraşmak isteği artabilir.
 • Hedefinize ulaşmak için risk almaktan korkmazken, bildiğimizi okuyabiliriz
 • Çetin ceviz olacağız
 • Liderlik vasıfları olanları kahraman ilan edeceğiz
 • Beklenmedik olayları içine atan sinirlerimizi geren Mars - Oğlak halinden sonra Marsın Kova hali şok haberleri beraberinde getirebilir.
 • İnsanları sosyal medyanızdan temizlerken, herkese cevap vermemeyi tercih edeceğiz.
 • Bu arada doğduğunda Mars’ı Kova döngüsünde olanlardansanız herkesi kendi haline bırakacaksınız.

DÜNYA’DA ETKİLERİ

 • Kutsal mekanların ziyarete kapatılması, insanların tepkilerinin büyümesine yol açabilir
 • Belli askeri gelişmeler dünyanın dengelerini değiştirebilir
 • 5G teknolojisinin bir anda dünyanın önüne sürülebilir. Getirecekleri gündemi oldukça meşgul edebilir. Teknoloji yeniden şekillendiğini fark edebiliriz.
 • Uluslararası taşımacılık ve hava sahalarında yeni yaptırımlar birçok lojistik firmasının kaderini tayin edebilir.
 • Yeni yönetimler ve devlet başkanları görevlerine başlayabilir
 • Tarım ve üretim konusunda yeni durumlar gündeme gelebilir
 • Dünyanın en zengin şirketlerinden birisi olan ve Ay Burcu Kova olan Google’ın adı daha fazla zikredilebilir
 • Borsa ve finans alanlarındaki değişimler her kesimi yakından ilgilendirecek
 • Medikal teknolojide sıçrayış yaşanabilir.
 • Gıda alanında bazı skandallar gündeme gelebilir
 • Mülteci ve göçmen konularında uluslararası etkisi büyük çapta olan kararlar alınabilir.
 • İnsanlık tarihinin ilk gününden bu yana bilinen sosyal hayat değişim gösterebilir.
 • İnsanlar evlere kapanırken, dijital dünyanın doğuşuna şahit olabiliriz.
 • Mühendisler ve yazılımcıların önlerine fırsatlar çıkabilir.
 • Coronavirüs’ün İtalya’ya olan etkileri Amerika Birleşik Devletleri’nde de daha kesin bir şeklide görülebilir.
 • Global anlamda siyasi ve diplomatik krizler patlak verirken, asla yan yana gelmeyecek isimler dünya basınında yer alabilir.
 • Sanal Dünya herkesin hayatında baş köşeye oturuyor hazırsanız başlıyoruz, 

Saatler Koşarken İnsanlığın Akışı Duracak

Mars Kova burcunda tek başına hareket etmeyecek. Satürn’ü yanına alarak çıkacak sahneye. O yüzdendir ki hiçbir şey yavaşça olmayacak bir anda olacak. Belki de bir iki gün hiçbir şeye bakmadan zamanın akışına kendimizi bırakırız.  Ne de olsa insanoğlunun zamana bırakma kavramı var.

Belki de bu yüzyıl en tuhaf kırılmalarının içinden geçerken bizler zamanın büküldüğünü göremiyoruzdur.

Mars’ın Ayazlı Günleri

31 Mart 2020 Mars Satürn kavuşumu

Mars 0° Kova, Satürn 0° Kova

7 Nisan 2020 Mars Uranüs 90’lığı                       

Mars 5° Kova, Uranüs 5° Boğa

11 Mayıs 2020 Merkür Mars 90’lığı

Merkür 28° Boğa, Mars 28° Kova

12 Mayıs 2020 Merkür Satürn 120’liği              

Merkür 1° İkizler, Satürn 1° Kova

Mars’ın Burçlara Etkileri 

Koç: Senin zaten tabiatın Mars’ tan ilham alıyor. Sosyal medyada birilerine kızman an meselesi. Evindeki eski anılardan da bir anda kurtulacaksın.  Uykusuzluk çekebilirsin.

Boğa: Girdiğin işlerde yavaş ve istikrarlı olduğun takdirde kazanmamak için nedenin yok. Bu döngüde sakinliğini sonuna kadar koruyorsun.

İkizler: Değişkenliğin ve kararsızlığın genel bir dağınıklığa sebep olabilir. Mars döngüsü içindeki hareketliliği arttırabilir. Gündeminde birçok şey var.

Yengeç: Değişime direnebilir, insanlarla doğrudan muhatap olup çatışmalara girmekten kaçınabilirsin. Kendini güvende hissetmek istiyorsun.

Aslan: Hayatında anlamlı bir şekilde yaratıcılığın artıyor. Aklını kullanıyorsun. Risk almak mantıklı gelse de günün sonunda kendin için en iyi kararı veriyorsun.

Başak: Üretken ve meşgul olmak hedefine ilerlerken seni oldukça odaklıyor. Zaman zaman dağınık olsan da elindeki bütün işleri halletmenin yolunu buluyorsun.

Terazi: Bir olaya girişmeden önce bütün eksileri ve artıları analiz ediyorsun. Kararlı olmak güçlü noktan olmasa da bir şekilde önüne bakıyorsun.

Akrep: Sana karşı yapamazsın denilen şeyleri yapmak için sonuna kadar savaşıyorsun. Meydan okumak hoşuna gidiyor. İradene ve enerjine konsantre oluyorsun.

Yay: Mars üzerindeki kızgınlığı hareket enerjisine çevirmeni sağlıyor. Bir şeyleri beklemek adına sabrının azaldığını hissedebilirsin. Öfkeni yönetiyorsun.

Oğlak: Kontrollü bir şekilde yaşantına devam ediyorsun. Bazı durumlarda hevesinin olmadığını düşünsen de yapmak için kendine bir sebep yaratabilirsin.

Kova: Görece iyi ve şaşırtıcı durumlar senin için kapıda… İnsanları anlamak bu dönemde daha zor gelebilir. Özgün bir şeyler üretmek adına çalışmalara giriyorsun.

Balık: Kendi doğrularına göre hareket ediyorsun. Burcundaki bu alışılmadık döngü seni daha öfkeli yapabilir. Zorluklara karşı; ‘Hayat devam ediyor nasıl olsa’ anlayışı içindesin.

 

Zeynep Turan

16.03.2020

Yazının bütün hakları saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi paylaşılamaz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...