Yükleniyor . . .

SATÜRN RETRO'SU

Yüreğimizdeki ağırlık!

Karmanın Lordu Satürn, Retro yaparsa, ne olur?

2017 Nisan ayını ateşe teslim eden en baskın Retro kendisi! Onu yorumlarken aklınıza ilk gökyüzünün sonsuzluğu gelsin. Fakat sınırları belirlemek için var gücüyle uğraşan bir ruha sahip ki kendisi aslında sert yıkıcı yüzünün arkasında düzene sokup haksızlıkları önce kendimize yaptığımızı görmemizi sağlar.

Satürn Yay burcuna 2015 yılının aralık ayında geçti. Biz onu zaten o günden bugüne haklar konusunda ve gelecek kaygısı vermesiyle çoktan tanımıştık. Özelikle 1970- 1984 arası doğanlar hayatlarında radikal ararlar almalarında kendisi baş aktördür. Çünkü bu yıllar arası doğanların vizyonunu temsil eden gezegen Neptün Yay burcunda hareket eder. Canımızı sıkacak olaylara gebe olacak gibi düşünmeyin. Sadece eğitim, iş, hukuksal konular gibi konularda sizin yönünüzü değiştirecek. Örneğin bu yıllar arası doğumluysanız hiç konuşmam, haz etmem dediğiniz insanlarla iletişiminizi artıracak. Öyle bir heyecan ki yenilikleri ve bitişleri temsil ederken, ilkleri de merkezimize çekmeye hazırlanıyor. Tabi bu yılın Retro’su kendi kalıbına dar çünkü Venüs Balık, Merkür Boğa, eşliğinde başladı.  Bu da Retro’lar bir araya toplanmış, kulis yaparken önüne geleni elden geçireceği anlamına geliyor. Tabi gökyüzünde büyük t kare açı dağılırken bir yandan da büyük rakamlarla çalışan firmaların akıbetini de Türkiye’de yıllardır iş yapan ülkelerin distribütörlerinin de geleceğini yakından ilgilendirecek.  Birileri aşktan, birileri işten, birileri aileden birileri ise toplumsal olaylardan gem vururken yaşamlara soy ağacı gibi bir kök hazırlamaya çalışıyor. Bunun anlamında ise hem bitişleri hem de başlangıçları işaret ediyor. Yolu nereye çıkarsa çıksın; başarılar, pişmanlıklar, kazançlar, hedefleri insanlıktan yana kullanıyor. Sınanan da bizim, aşk acısı çeken de bizim dedirttiriyor. Gelelim, gökyüzünün baş öğretmenine, Satürn bu süreçte nasıl bir rol alıyor? Bırakalım, okuyalım kendi dilinden bize bu süreci anlatsın:

Gökyüzünün öğretmeni, Satürn diyorlar bana!

6 Nisan itibariyle Yay burcunda 5 ay boyunca geri hareketime başladım. Kalıbına sığamayan kişilere ve ruhlara bazı uyarılarım olacak. Genişlemek, büyümek, yayılmak, seyahat etmek, öğrenmek, felsefe yapmak, din, inançlar, uzak ilişkileri düzenlemek gibi konularda sınırlamalar getirmeye hazırlanıyorum. Darılmaca gücenmece yok! Haziran 2016 yılından beri ara ara dönemlerde yaşamlarınıza girdim. Uyarıları mı yaptım. Ders çıkaranlar da oldu, bu koca süreci pek iplemeyen de… Ancak beni tanıyan ya da tanımaya çalışan herkes bilsin ki; ders vermeye, sınamaya, düzen oluşturmaya, öğretmeye, öğrenmeye oldukça hevesliyim. Yılların tecrübesini önünüze sermeye, tekrarlanan hataları ya da eksiklikleri gözler önüne getirmeye meraklıyım. Tek derdim, düzen oluştururken mükemmel olmanızı sağlamaktır. Toplumsal olgu, kaynaklar, yatırımlar, eğitim, mahkemeler, din, inançlar, yollar hep benden sorulur. Anlayacağınız karmanın Lordu’yum.

Yay gibi gerilmeye hazırlanın!

Hele birde Yay gibi ateş elementi taşıyan bir gökyüzü rehberinde geri hareketime başlayınca mecburi istikamet geçmişe dönük gelişmeleri işaret edeceğim. Hem ödüller dağıtacağım hem de cezalar! Geçmişte ne kadar sorumluluk sahibi olduğunuzu ve olmanız gerektiğini göstermeye hazırlanıyorum. Nisan ayından itibaren Retro halindeyken 25 Ağustos’a kadar türlü türlü konuları gündeminize getireceğim.  Gönül borçlarını ödemeye hazır olun, çünkü bu süreç aynı zamanda pişmanlıkları da ortaya çıkaracaktır, başarıları da. Bu süreçte yanlış yolda olan kişiler çok daha zor bir döneme girebilirler. Her şeyin alt üst olması mümkün olabileceği gibi ilişkilerinin, evliliklerinin yedinci yılında olan kişilerde zorlayıcı etkiler altında olacaklar.

Dikkat dikkat!

  • Hastalıktan, yetişkinlere saygı gösterilmesi gereken olgulara kadar öz disiplini ve merhameti hayatlarınıza getireceğim.
  • Aileden destek alma zamanı, siz onların yanında durun onlar sizin her zaman yaşam rehberiniz olmaya devam edecektir.
  • Gençler, çocuklar sizin tek borcunuz kendi başarılarınız olan dersler, ödevler, okul hayatınız ve ailenize gösterdiğiniz saygı! Çekişmeli, zor, yüksek kalitede rakipler ile mücadele etmek zorunda kalırken sizi destekleyen her şeye açık olun.
  • Yay burcunda Retro yaparken yaşam alanlarına ve kişilik özelliklerine, davranışlara da sorumluluk yükleyeceğim.  İstikrar, güven, sorumluluk içeren her konuda size çalışmak bana da dayatmak düşecek. Paranıza, pulunuza, hedeflerinize, inançlarınıza ne kadar sahipsiniz ne kadar arkasında duruyorsunuz; boş durmuyorum elbette, sizde deneyim kazanacaksınız.
  • Retro sırasında hüzün, geçmişe yolculuk, depresyon, yalnızlık ve yorgunluk gibi motivasyon düşüklüğüne yol açabilirim. Bu süreçte üretkenliğinizi her ne engelliyorsa, benim odaklandığım konu bu olacak. Yarım kalan alanları işte tam bu noktada görmeye ve yüzleşmeye hazırlanın derim ben.

 

Korkma! Çünkü dünya korkuyu pazarlıyor.  

Biliyorum; Retro yaparken sınırlama, kısıtlama, endişe ve korku zamanının geldiğini vurguluyorum.  Soğuk algınlığına benzetebilirsin beni, yaz gün ateşlenip yatağa düşmek gibi bir durum yaratmak aslında niyetim. Tek çabam kim dostunuz kim sizin boş yere zamanınızı çalan görmeniz. Tabi Yay   burcu deyince aklınıza ilk gelen özgürlükler diyorsunuz, evet özgürlük ama toplumların bireysel özgürlüğünden tutun da ülkelerin bir birbirine tanıdığı özgürlüğe, gündelik ilişkilerimizde özgür iradeye kadar birçok konuyu ilgilendiren, alanlarda artık daha aktifim. Hakkınızı aramak için elinizden geleni yaptıracağım, çünkü gücüm bu sefer 3’lü yani bir değil. Üç gezegenin gücünü hissettiğim burçta geri gidiyorum durun, dinlenin demeyeceğim.   Ancak yükümlü olduğunuz alanlar ile de mücadele etmek için fırsat dağıtmayı ihmal etmeyeceğim. Örneğin ülke değiştirmek istiyorsunuz, yıllardır bir ülkenin hayalini kurarken o ülke ile ilgili değil de çok daha farklı ülkeyle ilgili bir fırsat çıkabilir karşınıza. Eğer ailenizden gelen bir ev ya da gayrimenkul var ise onlarla ilgili kesin neticelere ulaşabilirsiniz. Daha da iddialı yorum yapmak gerekirse, eğer ülkenizden, şehrinizden 29 ya da 14 yıl önce ayrıldıysanız geri dönme ihtimaliniz söz konusu olabilir.  Benim adım Satürn! Birilerini ya da bir şeyleri hayatınızdan çekip almanız gerektiğini işaret edebilirim. Yerini dolduramayacağınız hiçbir şeyin de olmadığını göstereceğim.  Bu süreçte öğrenmek zor olabilir ama deneyimlerin kalıcı olabileceğini anlatacağım. Venüs gibi aşk simyası ile 90’lık oluştururken çiftlerin arasına sevgi ve para ilişkisini sokacağım.  Bu vesile ile samimi ilişkileri görmenizi, çıkarcı olanlara “bye bye” demenizi kolaylaştırabilirim. İkinci baharını yaşamak isteyen, ilk heyecanını yakalayan çiftleri de kendi düzenlerini oluştururken küçük sürprizlerim ve zorlamalarım olacak. Yaz aylarında görkemli, bol dedikodulu, sosyal aktiviteli grupları bir araya getirirken şaşalı düğünleri, kutlamaları ve partileri de bu sürecin içine dahil edeceğim.

Depresyondan çıkmak için gönül kapılarımız birçok konuda sınanabilir; doğa, çevre hakları, kadın dayanışması, evcil hayvan hassasiyeti, duyarlılığımız bir o kadar artabilir. Ben sadece kendime değil biz olmaya da değer veririm. Bencil insanlara ve duyarsız kalplere birkaç çift sözüm hep olacak.  “Herkes nasibini alır” sözünü sık sık kullanmanıza vesile olacağım.

 Dünya pazarına etkilerim ne olacak derseniz; dijitalin ve teknolojinin boyut değiştirdiği çağda size yine birbirinize kazık atmanın ne demek olduğunu göstereceğim. Dünya devi markaların haksız rekabetini yok edeceğim. Evdeki hesabın çarşıya uymadığını birçok ülke başkanına da net bir şekilde göstereceğim. Mars’ı Yay olan Rusya’nın gündemden hiç düşmeyeceğini isterseniz bir yere not edin. Benim adım Satürn sistemdeki bozuklukları göstermek için gerekirse savaş naraları bile attırırım.  Evet büyük laflar ediyorum ancak adımın da gökyüzünde soğan gibi yakan, en soğuk gezgen olduğunu unutmayın.   4. Ekim.1958 kuruluşlu Fransa’nın da Satürn’ ünün Yay olduğunu düşünürsek, Avrupa’nın kirli işlere en çok bulaşan ve konuşan ülke olmasının yanı sıra birçok ülke hakkında propaganda yapan olduğuna da gözlerinizle tanıklık ettireceğim.  Belki de antibiyotik tedavisi yapıyorumdur kim bilir.

Satürn Retro’sunun Burçlara Uyarısı

Koç: Sabır, plan ve kendine olan inancın ön planda olmalı. Eğitim, öğretim, uzak yollar konusunda bir tık daha çaba sarf etmen gerekebilir.

Boğa: Bitişler, bilinçaltı korkuları, çevreniz ön planda olacak. Maddi kaynakları, miras ve hukuki konularda gelişmeleri hızlandırabilir. Bu konularda danışmadan önce hırsla yola çıkmayın.

İkizler: Evlilik, ortaklıklar ve yakın ilişkileri merkezine alıyor. El attığın bu konulardaki gecikmelere kafa yormak yerine alternatifleri oluşturmak için harekete geçebilirsin.

Yengeç: Kariyerini, rutin işlerini, çalışma ya da grup arkadaşlarını gündemine getiriyor. Programlı, planlı davranman bir yana insanları idare etme konusunda biraz daha çaba sarf etmen gerekebilir.

Aslan: Çocuklar, eğlence, aşk hayatı ve hobiler gibi konuları ön plana alıyor. Daldan dala konan gönüller, aşkı hafife alanlar için ilginç günler başlayabilir. Ayrıca çocuklar ve eğitimleri keyif alanlarınızın önüne de geçebilir.

Başak: Yuva, kökleriniz, aile büyükleri gibi konuları yaşamınızda var etmeye devam ediyor. Düşüncelerinizi ifade etmekte zorlanırken bu alanlarda gönül kırıklıklarınızı büyütmeyin!

Terazi: Kısa yollar, kardeşler ve iletişiminiz gibi konuları kapsamına alıyor. Söz sahibi olmak, fikirlerinizi projelendirmek bir o kadar kolayken, yanlış anlaşıldığınız ilişkilerde oluşabilir

Akrep: Maddi kaynaklar, borçlar, güvenlik gibi gündemleri içeriyor. İhtiyaçlarınızı abartmamanız gerektiğini bu süreçte deneyimlemek durumunda kalabilirsiniz. Lüks merakına bir süreliğine ara verin!

Yay: Kişiliğin, görüntün, fiziksel özelliklerin gündeminde. Sorumlulukların artarken törpülemen gereken alışkanlıkların ve mizacın olduğunu da fark edebilirsin.

Oğlak: Kaygı, gizli rakipler derken iç dünyana sahip çıkabilirsin. Bazı kararlar verirken yalnız olmak gerektiğini görüp, potansiyelini ise sana ihtiyacı olanlara akıtabilirsin.

Kova: Arkadaşlar, toplumsal konular, umutlar derken bendeniz gerçekçi olman gereken konuları hatırlatabilirim. Hayallerine sarılırken tuzaklı yollarda olgunluk kazanmanı sağlayabilirim.

Balık: Meslek, itibar, hedefler ön planda. Bazı şeyleri istemek için öncelikle tembellikten kurtulman gerektiğini gösterebilir, bu süreç. Bu süreç cebini de doldurabilir, cüzdanını boşaltabilir! Sana bağlı.

 

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

8-04-2017

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...