Yükleniyor . . .

OCAK AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2021)

Sonunda geldik!

Öncelikle yeni yıl hepimiz için hayırlara vesile olsun. Huzuru bulduğumuz, zorlukları aştığımız, planlarımızı teker teker gerçekleştirdiğimiz bir yılı, siz sevgili okurlarım için temenni ediyorum. Gökyüzü en güzel sürprizleriyle sarıp sarmalasın sizi…

Çıkış Yolu Aradık

İyisinden çok kötüsüne bulandığımız ve karanlığında kaybolduğu bir yılı geride bıraktık. Birimizi değil bütün insanlığın elindeki özgürlüğü aldı bu yıl… Yüzyılda bir yaşanan pandemi kelimesinin bugünlerde içerisinden geçerken gökyüzünün maviliğine ve özgürlüğüne kavuşacağız. O güne kadar biraz daha mücadeleye dikkat etmemiz gerektiğini vurguluyor Ocak ayının gezegen hareketleri… Zemheri karanlığın içinden bir günde çıkmanın mümkün olmadığı gibi yeni yılın yükünün hepimizden daha ağır olduğunu da unutmayın. 2021 yılında var olma mücadelesini insanlık kazanacak. 

2021 yılı da geçen yıldaki yoğunluğu ve bilinmezliği hatırlatırken, artık hayatın parametrelerini daha iyi okuyabilen biz insanlık, tecrübeli bir şekilde hareket etmek isteyeceğiz. 21. Yüzyılın en titiz topluluğu olma yolunda ilerleyeceğiz. Kulaklarımızı, ülkenin ve dünyanın her köşesindeki gelişmelere kabartacağız.

Hoş Geldin Kova Çağı! Bizi Nasıl Değiştireceksin

Dünya eğitime daha çok kafa yorarken son bir buçuk yıldır evden eğitim alan tüm insanlık sanki söz birliği yapmışçasına birçok ülkede yeni eğitim modelleri can bulacak. Yeni eğitim alanları, kurslar ve etüt merkezlerinin açılacağını işaret ediyor Jüpiter – Satürn – Kova seyri.

Konuşulacaklar Artıyor!

Kesin olan şu ki; 2021 yılı, bizi diğer yıllardan farklı bir sürece doğru sürükleyecek. Gök kubbe, Kova Çağı’nı başlatırken diğer yandan mücadele gezegeni Mars, toprak burcuna geçiş yapacak. Uzun zamandır ateşe teslim olan gökyüzünde toprak geçişleri artarken, bu yılın ilk ayından itibaren neleri gündeme taşıyacak derseniz;

 • Tarım
 • Sağlık Sektörünü
 • Dijital medya ve marketing sektörünü
 • İç piyasaları (ithalat ve ihracatı)
 • Bilim ve Teknoloji

Zorlayıcı Yılı Hatırlayacağız!

Yaşadığımız günlere kolay gelmedik. Başımızdan geçen olaylar hep aklımızın bir köşesinde durdu. Hayatımıza tecrübe olarak devam etmemizi sağladı. 2020 yılı, bize çok şey kaybettirdi. Ama en başında bizlere tecrübede kazandırdı. Yeni yılın ilk ayında da bize bir önceki yılı hatırlatarak kendini gösterecek. 2021’in yılının başında bir önceki yılı hatırlayacağız.

Ocak Ayında Ne Hissedeceğiz?

 • 2020 yılı kendini hissettirmek istese de hepimiz hayatımızda yeni sayfalar açmak isteyeceğiz. Maddi konularda Hayatlarımızda yeni, temiz sayfalar açacağız
 • Aile ilişkilerimiz güçlenebilir, evli olan çiftlerin yuvalarına yeni üyeler katılabilir.
 • Hukuksal konular gündeme gelebilir.
 • Uzun zamandır almak istediğimiz bir gayrimenkul ya da araba varsa bu konuda bilgi sahibi olan kişilerden yardım isteyebiliriz.
 • Mutlu evliliklerin bir günde meydana gelmediğini, sevginin emek istediğini daha iyi görecek, gerçek sevgiyi ve şefkati hissedeceğiz.

Ocak Ayının İyi Günleri;

 • 1 Ocak, 3 Ocak, 16 Ocak, 18 Ocak, 21 Ocak, 24 Ocak

Ocak Ayının Zor Günleri;

 • 4 Ocak, 9 Ocak, 10 Ocak, 13 Ocak, 14 Ocak, 20 Ocak, 22 Ocak

Yeni Fırsatları Arayacağız

Yeni yıla, ‘’yeni yıl’’ edasıyla girmeyeceğimiz için çoğu kişi bu kavrama adapte olmak konusunda zorluk çekebilir. Bu da en çok aynı yerde çalışanların ve kariyerinde kıpırdanma yaşamayanların sabrını taşıracak. Uzun zamandır iş arayanlar ise bambaşka sektörlerden yeni yılın ilk ayından itibaren yeni iş teklifleri alabilirler. Dünyada aşının konuşulmaktan çok yaygınlaştığına da şahitlik edeceğiz. 21. Yüzyılın ilk ayak seslerinde var olma mücadelesi içinde olurken hayatlarımızla ilgili büyük kararlar alacağız.  

Ocak Ayında Dikkat!

 • Yeni arkadaşlıklar
 • Borçlar ve alacaklar
 • Unutulmuş faturalar, senetler, imza atılan taahhütler
 • Kişisel bakıma olan harcamalar.

OCAK Ayının IN’leri

Ekonomistler, öğretmenler, memurlar ve aşı yasaları, dijital platformlar, konut vergileri

OCAK Ayının OUT’ları

Influencerlar, futbolcular, eski TV programları, magazin programları ve uzak akrabalıklar

NOT: 2021 yılında var olmayı yeniden keşfedeceğiz. Bunu uzun uzun anlattığım yeni kitabım ‘’2021 Var Olmak’’ da detaylıca bulabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

25.11.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...