Yükleniyor . . .

NUMEROLOJİ

NUMEROLOJİ

Astroloji gibi 'Numeroloji'nin temelleri de antik uygarlıklara, antik düşünceye dayanıp, Ortadoğu'dan Batı 'ya uzanıyor. Pisagor ile gündeme gelen Numeroloji zamanla insanların ilgisini çekmiş ve oldukça yayılmıştır. Numerolog Syivie Vager’e göre doğum tarihinden yola çıkarak karakter analizi ve hayatınızın akışını belirlemek mümkün. Nasıl mı? 

İşte bunun formülü; Kişiliğiniz öğrenmek için (gün, ay ve yıl olmak üzere) tüm sayıları topluyorsunuz. Ardından elde ettiğiniz bu toplamı tek bir rakama indiriyorsunuz. 1 ile 9 arasındaki bu rakama doğum sayısı deniliyor. Ve bu, karakter tahlilinizi yapıyor... Örneğin, doğum tarihiniz 31 Mart 1987... Yapılacak işlem şöyle; 3+1+3+1987 , 7+1987 = 1994 ,  1+9+9+4 = 23 , 2+3 = 5
 
Not: Eğer doğum tarihinizi topladığınızda sonuç 11 ya da 22 çıkıyorsa bir daha bu iki rakamı toplamayın. Bunlara “Değişmez sayı” denilmektedir ve bu sayılar hesaplamada çıktığında rakamları tekrar toplanmaz. 
 
 
1: Tutkulu ve Yaratıcı
 
Doğum sayısı olarak 1; iradesi güçlü, kendine ifade etmekte zorlanmayan bir kişiliği temsil eder. Koç ve Aslan burçlarının üzerinde etkilidir. Cesaret, öncülük ve mücadele bu rakamın vurguladığı özelliklerdir. 
 
1 insanı olarak başkalarıyla kolaylıkla rekabet içerisine girebilirsiniz. Mücadelecisinizdir. Hırslarınızın, ideallerinizin peşinden gidersiniz. Duygusal dünyanızda rutin bir tablo çizdiğiniz söylenemez, tutkularınızla hareket edersiniz. Kimi zaman aşırı duygusal bir ruh haline bürünürsünüz. İlişkilerde sadakat ararsınız. 1 rakamı egonun sembolü olduğu için, hem bencil hem de inatçı olabilirsiniz. 
 
 
2: Duygusal ve Huzur Düşkünü
 
Doğum sayısı olarak 2 rakamı, duygusal ve ikili ilişkilerde orta yolu bulmaya çalışan kişiliği temsil eder. Aynı zamanda ilişkilerde ve dostluk kurmada tarzınızı belirler. Başak, Terazi ve Akrep burçlarının üzerinde etkisi daha fazladır. Nezaket, saygı, samimiyet, yardımseverlik bu rakamın vurguladığı nitelikler arasındadır.
 
2 rakamı insanı olarak şiddetten uzak, huzur içerisinde yaşamayı tercih edersiniz. Giyiminize özen gösterirsiniz. Duyduklarınızı kolay kabul eder ve çabuk inanırsınız. İlişkilerinizde samimiyet önemlidir. Duygusal ve hassas oluşunuz, sizin adaletsizliğe karşı olduğunuzu da gösterir. Uyumlu biri olduğunuz gibi çevrenize karşı cömert olduğunuz da söylenebilir. Sorun çıkartmak yerine çözüm bulmaya çalışırsınız. Gözlemci yanınız kadar, sezgileriniz de size yol gösterir.
 
 
3: Medyatik Ve Baştan Çıkarıcı
 
Doğum sayısı olarak 3; neşe, eğlence, iletişim ve sanatı temsil eder. Terazi ve Yay burçlarını etkiler.  Olumsuz olarak ise kişinin melankolik, karamsar, tembel olması da mümkündür.
 
3 rakamı insanı olarak iletişiminiz yüksek, dinamik ve meraklısınız. Çabuk analiz edersiniz. Konuşma yeteneğiniz yüksektir. Entelektüel açından bilgi sahibi biri olmak sizin için önemlidir. İleri görüşlü olmanız sayesinde yeniliklere her zaman açıksınızdır. Kuralları, içerisinde bulunduğunuz durumları kendi lehinize rahatlıkla çevirebilirsiniz. İyi bir hafızaya sahipsiniz; ne size söyleneni unutursunuz, ne de yapılanı. Dost canlısı biri olduğunuz için girdiğiniz ortamlarda zorlanmazsınız. Sanatın her alanı sizin için uygundur. Yaratıcı özelliklerinizi zorlanmadan sergileyebilirsiniz. 
 
 
4: Sabırlı Ve Çalışkan
 
Doğum sayısı olarak 4; disiplinli, otoriter ve çalışkan insanları temsil eder. Boğa ve Oğlak burçlarını etkisi altına alır. Sakin olduğu kadar, kararlı ve hırslı yapıları onları başarıya götürür.
 
4 rakamı insanı olarak tehlikeye girmekten hoşlanmayan, temkinli ve kararlı bir kişiliği sahiptir. Yeni fikirleri kolayca kavrarsınız. Ama ilginizi çekmediği sürece üstünde fazla durmazsınız. Dürüstlük ve güvenilirlik sizin için önemlidir. Her zaman sabırlı olduğunuz söylenemez. Sabrınızı sınayan olaylar karşısında tepkinizi beklemeden ortaya koyarsınız. Nadiren sinirlenirsiniz, genel olarak olumlu bir tablo çizersiniz. Zor zamanları bile normalleştirmede üstün bir yeteneğiniz vardır. Genellikle çevrenizdekiler tarafından beğenilen ve takdir edilen bir insansınız.
 
 
5: Cesur ve Bağımsız
 
Doğum sayısı olarak 5; özgür, dışa dönük, çok yönlü bir karakteri temsil eder. İkizler ve Aslan burçlarında daha etkilidir. Merak ve bağımsızlık duygusu her zaman ağır basar.
 
Doğum sayısı 5 olan kişilerin maceraperest bir karakteri vardır.Tutkulusunuzdur, sezgilerinizin sizi yönlendirmesine sık sık izin verirsiniz. Bağımsızlığınıza düşkün oluşunuz nedeniyle hiçbir otorite altına girmeyi kabul etmezsiniz. Biri bir şey istediği zaman değil siz istediğiniz zaman yaparsınız. Birçok bakımdan beceri sahibisinizdir. Rutin işlerle uğraşmaktan ziyade beklenmedik şeyler yapmaktan keyif alırsınız.
 
Cesaretiniz, kararlılığınızı da pekiştirir. Net tavrınızla duygusal yönden sizi tatmin etmeyen ilişkiler kurmak istemezsiniz. Bilinmeyene merak sizi her daim canlı tutar. Durmak bilmeden bilgiye ulaşmayı amaçlarsınız. Hayata bir kez geliyorum mantığıyla dünü ve yarını düşünmeden sadece bugüne odaklanırsınız. İlişkiler konusunda şıpsevdi bir tavrınız olabilir. Yaşam alanınızı ve işinizi de sık sık değiştirdiğiniz görülür.
 
 
6: Sevimli, Romantik Ve Güvenilir
 
Doğum sayısı olarak 6; sorumluluk sahibi, realist, duygusal ve uyumlu kişiliği vurgular. Balık ve Yengeç burçlarını etkisi altına alır. Güvenilir ve şefkatli yönleri ile insanlar tarafından sevilir.
 
Rakamı 6 olan kişiler neşeli ve iyimser tavırları ile dikkat çekerler.  Siz öncelikle dürüstlük ve güvenilirliğe önem verirsiniz. Ama kendine güvenmenin de ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Görsellik hayatınızda önemli bir noktadadır. Birbirini tamamlayan, uyumlu bir birliktelik kurma inancını savunursunuz. Kararlı duruşunuzun arkasında romantik bir kişiliğiniz vardır. Bencil biri olmak size göre değildir. Elinizde olanları çevrenizle paylaşmaktan yanasınızdır. Hayatın ince ve nazik tarafını görmek istersiniz.  Sezgileriniz kuvvetlidir.
 
 
7:Bağımsız Ve Tutkulu
 
Doğum sayısı olarak 7; titiz, çalışkan, entelektüel ve romantik kişiliği temsil eder. Akrep ve Kova burçlarını daha çok etkisi altına alır. Bu sayı gizem ve kudret sayısıdır. 
 
Rakamınız 7 ise güçlü bir hayal gücüne sahipsinizdir. Fikirleriniz, yaratıcılığınızı besleyen bir kaynaktır. Karmaşık sorunları çözebilme kapasitesine sahip olmanıza rağmen, kendinizi çözmeniz bazen zorlaşabilir. Dilediğiniz gibi hareket etmek istersiniz. Bu yüzden özgürlüğünüzü kısıtlayacak herhangi ufak bir girişimde bile tepki vermeye hazırsınızdır. Aktif ve enerjik olmanız nedeniyle monoton ortamlarda uzun süre çalışamaz ya da zaman geçiremezsiniz. Duygusal yönden de seçici olmanızın en büyük sebeplerinden biri maceracı ruhunuz.
 
 
8: Cüretkâr Ve Disiplinli
 
Doğum sayısı olarak 8; başarı, otorite, güç kavramlarını temsil eder. Oğlak burcunu etkisi altına alır. Disiplinli hareket ederek, zirveye çıkmak onların en büyük özelliğidir. 
 
Doğum sayınız 8 ise güçlü ve dengeli bir karaktere sahipsinizdir. Sorumluluk duygunuz yeterince gelişmiştir. Kuralları belirlemeyi sever, insanları yönlendirmekten hoşlanırsınız. Hareketli ve coşkulusunuzdur. Kendinize hedefler belirleyip, hedefleriniz uğruna bütün enerjinizi ortaya koyarsınız. Eleştiriye gelmeyen yapınızla zaman zaman çevrenize karşı kırıcı olabilirsiniz. Açık sözlü olmanız, yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Ama çabuk iletişim kurma özelliğiniz ile kırgınlıkların üstünden rahatlıkla gelebilirsiniz. Sabırlı bir yapınız olduğu söylenemez, bu durumda ilişkilerinizde kıskanç bir tavır sergilemenize sebep olur. 
 
 
9: Duygusal 
 
9 rakamı sayılar evreninin son halkası ve zirvesidir. Hümanist bir yapıya sahiptir. Kova ve Balık burçlarının üzerinde daha fazla etkilidir. Üretkenlik, anlayış ve samimiyet temsil ettiği özelliklerdir.
 
Doğum sayınız 9 ise kişilerin hassas ve duygusal bir yapısı vardır. İdealistsinizdir. Konuları idrak etme noktasında pratik bir zekanız vardır. Çabukluğunuz sizi bir adım öne taşır. İçinizden geldiği gibi hareket ederken, duygusallığınızın da dahil olduğunda kararsız kaldığınız durumlar olabilir. Ancak kendinizi yönlendirmede oldukça başarılı olduğunuz için dengeleri kısa zamanda kurarsınız. Kuşkucusunuzdur. Birinci ağızdan duymadıkça inanmak size göre değildir. Duygusal açıdan, kendinize yakın olan kişilerle birlikte olmayı tercih edersiniz. Dolayısıyla seçici olduğunuz söylenebilir.
 
 
11: Sezgileri kuvvetli, duyarlı
 
Doğum sayısı 11 olanlar; Sezgi gücü kuvvetli, sahip olduklarına sıkı sıkıya bağlı, keşif yeteneği olan, duyarlı insanlardır. İsim sayısı olarak, 2'nin temsil ettiği kararlılık özelliğine sabır, güç ve enerji ekler. Böylece imkansız ve zor görünen şeylerin altından kolayca çıkan bir yapıya bürünür. Zirvede olmak onun için zor değildir. Ayrıca hayal güçleri yüksek olduğu için, sanata ilgilileri fazladır.
 
 
22: İdealist, kavgacı, yetenekli
 
Doğum sayısı 22 olanlar; pratik bir zekaya sahip, maddi anlamda zorluk çekmeyen, kavgaya meyilli, tuttuğunu koparan insanlardır.
 
4 rakamının özelliklerini pekiştirdiği gibi, içsel anlamda kendilerini daha fazla geliştirebilirler. Hayal gücü ile somut olanı çok güzel harmanlayabilen bu insanlar adeta mucit zekasına sahiptir. Bir şeyler icat etmek, kimsenin bilediğini ortaya çıkarmak, hayatı kolaylaştırmak onlar için önemlidir. Amaçlarına oldukça bağlıdırlar ve zengin olmayı arzularlar. Geleceğe dair planları her daim vardır. 
 
Astrolog Zeynep Turan
13.05.2014

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...