Yükleniyor . . .

NİSAN AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

NİSAN AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

Hepimiz aslında yaşadığımız gezegen olan Dünya’ya neler oluyor, nasıl bu hale geldi? sorularını soruyoruz.  İnsanlık PANDEMİ kelimesinin içine esir oldu. Evlerimizde kalmak ve birbirimizden uzak durmak zorundayız. Birbirimizin yaşamına mal olabilecek kadar tehlikeli günlerden geçiyoruz. Köşeye sıkışmış insanlığın 2020 ile sınavı ağır!  SIKIŞMANIN ya en son noktasındayız ya da en başındayız. Bunun cevabını bize nisan ayı verecek! Neden ve nasıl mı?  Virüsün yayıldığı ocak ayında YAŞANAN kavuşumların bir benzeri tekrar edecek!  Ya bizi kurtaracak ya da bizi daha keskin bir GİRDABIN İÇİNE SOKACAK. Ancak 5 Nisan’ı bir başlangıcın ikinci etabı olarak alabilirsiniz.  

Dünyanın her köşesinde tutulan nutuklar, gelişmeler olağanca hızıyla baş döndürüyor. 2020 yılının daha enteresan günlere açıldığını yıla henüz başlamadan söyleyip durdum. Doğru bilgi akışı, güvenmek, birilerine inanmak gün gün zorlaşırken, yaşananlar çaresizlik hissi verse de toplumlardaki SIÇRAMAYI DA tetikleyecek. İnsanlar örgütlenirken; iletişim ağları sayesinde insanlığın sesine milyonlar katılacak! İnsanlığı evlere kapatıp koruyabilir ama bilgisiz bırakarak bir yere varmayasınızın mesajını okuyacak tüm dünya liderleri. Nisan hepimize sadelik, bilgelik, açıklık vermeye çalışırken; yeni yaşam düzeni içinde tastamam sosyal ağlara sığdırılacak.  Öte yandan teknolojinin dünyanın şah damarı olduğunu fark edeceğiz.

Kapalı kapılar ardında neler yaşanacak?

Jüpiter-Plüton kavuşumu sadece maddi değil manevi kayıpları, her açıdan istismarı, cinsel suçları öne sürecek. Bazı gerçekleri, büyümeleri, oluşumları gözümüze sokabilir. En son 1771’de gerçekleşen bir kavuşumla karşı karşıyayız.  Günümüze baktığımızda bu evrede, 2020 Nisan ayında birtakım inanışları, dayatılan ritüelleri ve mesajları irdeleyecek. ‘’Duyda inanma’’ dediğimiz konulara tanıklık edeceğiz.

 • Türkiye’nin 7. evinde kavuşan şans ve yer altı gezegeni; İstanbul’u özellikle yakından ilgilendirecek. İstanbul sadece karantinaya girmeyecek, dünyada konuşulacak merkeze de oturabilir. Ay burcu Balık olan İstanbul’un tarihi yapıları ön plana çıkacak.
 • Bu açıdan; tarikatları, dini yapılanmaları, ayazmaları, kutsal yapıları, yer altı şehirlerini, gizli geçitleri, şifalı suları gündeme getirebilir.
 • Hastalıkların, salgınların neleri büyüttüğünü, neleri yaydığını, neleri deşifre ettiğini de ifade edebilir.

Yer gök sanki bir oluyor.

250 yıllık transitler bu yıl gök kubbede yaşanırken (Jüpiter – Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumu) Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, kurtuluş mücadelesine, tarihte yaşanılan toplumsal konulara referans verebilir. Birlik, mücadele, dayanışma sanki bir ‘’Kurtuluş Mücadelesini’’ milli birliği temsil edebilir. 1920 yılında Mars Retro’suna esnasında kurulan TBMM’nin 100. yılına girerken; büyük kararlar, büyük dönüşümler söz konusu olabilir. Meclis içinde alınan kararların neticesini ya da farkını ancak 2020 Eylül ayında görebiliriz.  Ama nisan ayında Meclis çok konuşulacak, dikkat ekecek, en önemlisi ise tarihi yad edecek.

Şerleri hayra çevirecek günler... 

Jüpiter-Plüton önce sıkışma diyor. Sonra gündelik hayatta konforun, tüketimin, paranın sıralamasının, öneminin değişeceğini de ifade ediyor. İnsanlık, dünyanın dört bir yanında farklı bir çözülmeye sürükleniyor

 • Biat duygusu bitiyor, doğru bilgiye ulaşmak önemli olacak.
 • Sağlık sisteminin başta ilim ve bilim ayrımına eriştiği bir süreci gösterecek.
 • Dünyadaki cemaatlerde, tarikatlarda ayrışmalar, kopuşlar, dağılmalar en önemlisi ise yüzleşmeler gündeme gelebilir.
 • Uranüs-Satürn ikilisi Paganizm gibi yapıların kalbini bozguna uğratırken, itiraf videoları bu sefer ünlülerden gelecek.
 • Derin devletlere, tarikatlara hizmet eden dünyaca ünlü isimleri, medya patronlarını   gazetecilerin kendi ağızlarından kilit bilgilerle duyabiliriz.
 • Dünyanın kalbi öksürdü diyeceğiz. Bu enerji çıkışı dalga dalga dünyaya birçok doğa olayını getirirken, su, tükürük yoluyla bulaşan virüsün biyolojik silah olup olmadığı da ülke liderlerinin ağzında duyacağız.

Herkes bildiğinden sorumlu: Dikkat dikkat

Plüton denince yer altı kaynakları ‘’zirve’’ yapar. Toryum, maden envanteri açısından gündemde olabilir. Bu bağlamda Uranüs Plüton 120’liği ve hava elementinin gökyüzünü tam hâkimiyet altına almasıyla, artık dünya zenginliklerinin değiştiğini daha da iyi anlayacağız.

Benim güzel yalnız ülkem!

 • Maden kaynakları, maden şirketleri gündeme gelirken bu konuda alınan kararnameler olabilir
 •  3 tarafı denizlerle kaplı ülkemizin boğazları, geçişleri en önemlisi ise antlaşmaları yine konuşulabilir. 

Mars ve Satürn hava burcunda el ele tutuşup dünyanın havasını değiştirmek istiyor

Teknoloji gelişmeleri bir savaş meydanına savunma alanlarını daha da kuvvetlendirerek girmeye devam edebilir. Hızlı erişim, ekonomik avantaj 5G, çip, akıllı telefonlarda daha düşük güç tüketimi daha yüksek performansı temsil ederken, dünya devlerinin birbiri ardına markaları üzerinden gelişmeleri katlama peşine düştüğünü çıplak gözle göreceğiz.

İnsanlık artık duymuyor görüyor, seyrediyor diyeceğiz.

İnsansız hava araçları, biyomedikal cihazlar, kızılötesi dedektör olarak bilinen ve algılayıcı özelliği olan sensörler konusunda gelişmeleri en üst noktaya taşıyacak olan bu iki karanlık gezegen hava haliyle nisan ayına damga vuracak gibi görünüyor. Marka, devlet iş birliği, kamusal ve özelleştirme gibi ayrımlar ülkemiz içinde dikkat çekici gelişmelere açık olabilir. Ülkeler kendi bünyesinde Parmak İzi verileriyle ilgili yerli yazılımlarını kullanmaya başlayabilir. Yeni kamusal yapılanmaların gelişiminde teknik ve bilimsel anlamda kendi yerli, milli sistemini oluştururken, teknoloji ve bilişime yatırım en yüksek voltaja çıkacak. 2002 yılından bu yana güneş panellerine yatırım yapan, rüzgâr gülü kurarak elektrik üreten firmalar ise şaha kalkabilir. Çünkü elektrik kesintileri dünyanın 2. ana sorunu olabilir. Nisan ayında en çok konuşulacak liderleri ise doğum tarihlerine ve burçlarına göre sizler için listeledim.  

Sağlık sorunlarıyla dikkat çekecek liderler

İNGİLTERE-KRALİÇE 2.ELİZABETH  21 Nisan 1926-Boğa burcu

VATİKAN-papa franciscus   17 Aralık 1936- Yay burcu

İTALYA-SERGİO MATTARELLA   23 Temmuz 1941-Aslan burcu

ABD - Donald Trump   14 Haziran 1946-İkizler burcu

HİNDİSTAN-Ram Nath Kovind   1 Ekim 1945-Terazi burcu

NORVEÇ-V. Harald    21 Şubat 1937-Balık burcu

Birleşik Arap Emirlikleri- Halife bin Zayid el-Nehyan   25 Ocak 1948-Kova burcu

İRAN-Hasan Ruhani     12 Kasım 1948-Akrep burcu

Kararlarıyla tarihe not düşecek liderler

ALMANYA Hükümet Başkanı Angela Merkel  17 Temmuz 1954-Yengeç burcu

ÇİN-  Şi Cinping    15 Haziran 1953 - İkizler burcu

RUSYA-Vladimir Putin   7 Ekim 1952 - Terazi burcu

GÜNEY KORE-Moon Jae-in   24 Ocak 1953 - Kova burcu

Ön plana çıkacaklar

SPANYA-VI. Felipe   30 Ocak 1968 - Kova burcu

JAPONYA-Naruhito     23 Şubat 1960 - Balık burcu

İSVİÇRE-Simonetta Sommaruga   14 Mayıs 1960 - Boğa burcu

YUNANİSTAN Kiryakos Miçotakis  4 Mart 1968 - Balık burcu

Karışıklık çıkaracaklar

FRANSA - Emmanuel Macron    21 Aralık 1977 - Oğlak burcu

KUZEK KORE-Kim Jong-un   8 Ocak 1984 - Oğlak burcu

 

Zeynep Turan

25-03-2020

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...