Yükleniyor . . .

NİSAN AYINDA BU SAATLERE DİKKAT! (2020)

Makale 07/01/2022

NİSAN AYINDA BU SAATLERE DİKKAT! (2020)

2020 yılı en başından bu yana baş döndüren günlerden geçiriyor her birimizi. Dünya büyük bir sıkışmadan geçerken, adeta bir eşikten atladığımızı bilerek hareket etmemiz gerekiyor. Bizleri nereye çıkaracağı, ne yöne sürükleyeceği belirsiz olan bu eşik belki de bambaşka bir çağa hazırlıyor insanlığı. Bir anda gelişen olaylar, peşi sıra gelişen durumlar dünyanın dört bir yanına sirayet ederken; ülkeler de bir bir kendi içine kapandı. Her ülke, her ev kapılarının sürgüsünü dış dünyaya kapatırken; gündemin akışını anbean yakın takibe aldı. Bu süreç aslında insanlığı bireysel, içsel bir yolculuğa çıkarırken; toplumsal konulara olan ilgi ve duyarlılığı da artırmaya başladı. Virüsün ne kimlik ne millet ne de maddiyat dinlemediğini fark ettiğimiz günlerden geçerken dünyadaki her canlıya karşı daha da merhametli, sağduyulu, anlayışlı olmamız gerektiğini anlayabiliriz.

Dünya üzerinde hızla yayılan virüs devletleri ve sistemleri sıkıştırmaya devam edecek.

Her haliyle planlı programlı, gündelik alışkanlık ve rutine göre hareket eden bizlere ‘durun’ diyen virüsün etkileri hayatımızın hemen her alanında keskin rüzgarlar estirebilir. Toparlamak için istekli olacağız ancak zaman zaman zorunluluklar elimizi kolumuzu bağlayabilir.  Kaygılarımızı, duygusal iniş çıkışlarımızı tetikleyen Gök kubbe, derin sorgulamalara girmemize neden olabilir. İnsanlık olarak kendimizi eleştirmekle kalmayacak, düşüncelerimizin revizyondan geçmesi gerektiğini fark edeceğiz. Bazılarımız değişen dünyaya ayak uydurmakta zorlanarak gergin ve telaşlı bir ruh haline bürünebilir. Bazılarımız ise 2020 yılının öğretilerini tecrübeye, önemli öngörülere dönüştürebilir. Dertten büyük dert varmış sözünün anlamını daha derinden anlamaya başlarken; kişisel hayatlarımızda neleri gereksiz yere büyüttüğümüzü fark edebiliriz. Ancak gelin görün ki sıkışmalı günler ister istemez gerginliklere, ani yükselişlere, yanlış anlaşılmalara, aşırı hassas tepkilere davetiye çıkarabilir.

Bu dönemi görmezden gelenler olacağı gibi sıradanlaştırmak için elinden geleni yapanlar da artacak

Çevremizdeki söylemlerden, sosyal medyadaki bilgi kirliliklerinden çabucak etkileneceğimiz günlerden geçebiliriz. Sade, derin bilgili görüntülerini, yeni yaşam tarzlarını sosyal medyada akıma çevirip sunumlar yapanların gruplaşmaları artarken, diğer yandan teknolojinin dünyanın şah damarı olduğu bir kez daha anlaşılacak.  Değişen şartlara, yaşanan ani olaylara teknolojinin ne kadar hazırlıklı ve hızla entegre olduğunu gözlemleyebiliriz. Teknolojinin insanlığın kurtarıcısı mı yoksa sınavı mı olacağını ise belki de hiçbir zaman cevaplayamayacağız. Çünkü neticede teknolojiyi kullanma amacımız çeşitli değişkenlerle tarihin satır aralarına gizlenecek. Akıl çağını yaşarken bir yandan da aklın tek başına yeterli olmadığını kavrayabiliriz. Dünyanın gidişatı, insanların değişmeyen önyargıları ve bakış açısı hepimizi derinden düşündürecek.

Nisan ayında nelere dikkat etmeliyiz?

  • Duygusal iniş çıkışlarımızı yönetmeliyiz.
  • Ani öfke patlamaları pişmanlıkları de beraberinde getirebilir.
  • Alacağımız haberler karşısında soğukkanlı kalmalı, çözüm odaklı davranmalıyız.
  • Sabır ve umut etmekten vazgeçmemeliyiz.
  • Çalışmak, üretmek, plan program yapmak bizi geleceğe taşıyacak.
  • Yardımsever tarafımız, bağlarımızı güçlendirecek.

 

AY NİSAN AYINDA EN UZUN HANGİ SAATLER ARASI BOŞLUKTA

 

Tarih

Saat

Tarih

Saat

3 NİSAN

21:28

4 NİSAN

23:18

6 NİSAN

15:28

6 NİSAN  

23:16

12 NİSAN

13:45

13 NİSAN

02:06

15 NİSAN

01:46

15 NİSAN

09:36

20 NİSAN

01:30

20 NİSAN

09:00

22 NİSAN

14:31

22 NİSAN

21:35

25 NİSAN

02:42

25 NİSAN

09:19

29 NİSAN

21:28

30 NİSAN

03:06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Astrolog Zeynep Turan

26.03.2020

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi paylaşılamaz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…