Yükleniyor . . .

NİSAN AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2020)

NİSAN AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2020)

2020 yılının nisan ayında zamanın yoğun etkilerini her köşeden duyumsayacağız. Yılın daha yarısına bile gelmemişken, sanki yıllardır 2020 yılının içine hapsolmuşuz gibi hissedebiliriz. Geçsin, gitsin, bitsin bir an önce dediğimiz günlerden geçerken duygusal sıkışmalar yaşayabiliriz. 2020 yılı her haliyle hem kişisel hem de toplumsal hayatları ilginç bir hale getirirken, deyim yerindeyse bilim kurgu filminin içindeymişiz gibi etkiler bırakabilir. Hızlı bilgi akışları, üst üste gelen haberler, değişen dünya gündelik hayatımızı durma noktasına getirecek.

Nisan ayı dur, dinlen, soluklan diyor yaşadığımız gezegene!

Yılın başından bu yana olmazları olur kılan, teorileri bile altüst eden, düşünceleri askıya alan, alışılagelmiş düzeni ve akışı bozan, yerleşik duyguları, rutinleri revizyondan geçiren olaylarla mücadele ediyoruz.  Düşünsenize, kim derdi ki bir gün dünyanın dört bir tarafındaki hava sahaları ve deniz seferleri duracak, ülkeler birbirlerine kapılarını kapatacak, şehirlere bile çıkmak imkânsız hale gelecek.  Hatta biraz daha üstüne koyun; ülkeler insanlarını korumak için sokaklarına asker indirecek dense kim inanırdı? Son 3 aydır kullandığım kelime öbeği olan Vortex sert şu demekti; dünyanın üstünü korku ile kaplamak istiyorlar. Güvensizlik ve kaygı tohumları ekmek istiyorlar. Bu yüzden yalnızca tedbirlerinizi almaya yönelik hareket etmeli ve asla korkuya teslim olmamalısınız. Yaşadığımız günler zor olsa da elbet geçecek.

Nasıl geçecek?

Başımıza bu işleri açan Oğlak kavuşumları ağır olsa da nisan ayında dağılıyor. Gezegenler nisan ayında HAVA BURCUNA TAŞINMIŞ OLACAK.  Gökyüzünün en sert iki gezegeni hava burcunda ruh bulurken, bir tek iyi şey ortaya çıkacak.  Yaşadığımız gezegen makineleşmeye geçtiğinden bu yana ilk defa HAVA TEMİZLENMİŞ olacak.

5 Nisan’daki Jüpiter-Plüton kavuşumu bizi şerlerin tam ortasına koyarken, hayrın ilk ışığı da bu tarihten sonra görünebilir.

Ama bu iki gezegen önce sıkışma diyor! Ki zaten etkisini 27 Mart’tan itibaren ülkemizde ve dünyada göstermeye başlamıştı, bir hatırlayın derim. Gündelik hayatta konforun, tüketimin, paranın peşine her zamankinden daha fazla düşen insanlık bu tarz yapıların içinde sıkıştıklarını fark edecekler. İnsanlık, dünyanın dört bir yanında farklı bir çözülmeye sürüklenirken, ülkemiz ise gerçekten tuhaf görüntülere şahitlik edebilir.

Dünyamız temizleniyor biz de temiz olmalıyız.

Bugünler tabi ki bir günde bitmeyecek. Özellikle ekonomik ve duygusal anlamda yapılan kısıtlamalar hepimizde ayrı deformasyon yaratabilir. Bilginin ağırlığını sırtında hissedenlerin sorumlulukları, duyarlılıkları artarken; ne yazık ki bu süreçte sadece kendini düşünen, basit durumları bile büyük dertlere çevirenlerin olduğuna tanıklık edebiliriz. Bu noktada böyle davranan kişileri tek kalemde hayatımızdan uzaklaştırabiliriz. Diğer yandan özellikle sosyal medyadaki akışla fazlasıyla haşır neşir olacağımız nisan ayında, bilgi kirlilikleri baş döndürücü nitelikte olabilir. Neye inanacağımızı, nasıl hareket edeceğimizi şaşırabiliriz. Nisan ayında duysak inanmayacağımız şeyleri seyrederek inanmak zorunda kalabiliriz. Herkes içindeki umuda sığınıp, ilahi güce yönelirken; siyahla beyazın kesiştiği yerler ayrışmaya başlayacak (susmak nisan ayının ortasında büyük mesele olabilir) 8 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay ülkemizi yakından ilgilendiriyor olacak. O güne kadar yaptırımlar ağırlaşabilir. İlk defa ülkemizin birçok şehrinde askerleri halka yardım ederken görebiliriz. Her şehrin belediyeleri daha çok konuşulurken, hesap kitap yapanların, iyi niyetli gibi görünüp bin bir iş çevirenlerin gerçek niyetlerini açığa çıkaracak gelişmeler videolarla viral olabilir. Nisan ayında hangi günde olduğumuzu unutabilir zaman kavramını kaybedebiliriz. Fobileri takıntıları olanlar için işler sıkışırken, hobileri, ilgi alanları olanlar için bu dönem daha kolay geçebilir. 

Allah sabırlı kulunu sever

Bazı rutinlerin bizi güçsüz düşürdüğünü, ani olaylar karşısında hem maddi hem de manevi anlamda savunmasız bıraktığını daha da fark edebiliriz. Güçlü, sağduyulu, soğukkanlı, daha akılcı davranmak adına fikirlerimizi bile değiştirmemiz gerektiğini anlayabiliriz. Geleceğimizi garanti altına almak adına ince eleyip sık dokuyacağımız günleri barındırıyor nisan ayı. Gök kubbe yaşantılarımızı ilmek ilmek işlerken, kökten uca değişmek, yenilenmek, hatta sil baştan başlamak isteyebiliriz. Zamanın tozunu bir çırpıda üzerimizden atmayı arzulayacak, artık her şeyin iyi olması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini bilerek hareket edeceğiz.

Astrolog Zeynep Turan

25.03.2020

Yazının her hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...