Yükleniyor . . .

NEYE NİYET NEYE KISMET

NEYE NİYET NEYE KISMET

Yine yılın o en mucizevi günlerindeyiz. Peki, değişime ve dönüşüme hazır mıyız?

Kalplerimize huzur, dilimize tevazu, yuvamıza bereket katan o mübarek döngü gelmişken sevdiklerimizle güzel niyetlerimizi buluşturduğumuz anları doyasıya yaşayacağız. Yaşamalıyız da… Dünyamız şifa ararken, bize layık görülen kader ne diye sorgulamadan edemediğimiz, kaygılandığımız bu günlerde yardımlaşmaya daha çok ihtiyacımız var. 

İnsanın kaderini insanın tayin etmesinin iyilik ve şefkatten geçtiğini bilen yegâne toplumlardan biriyiz. Bizler kimseyi ayırmayan, sofrasından bir tabağı eksik görmeyen bir milletiz. Bu mübarek günlerde dualı gönüllerin gökyüzünün yüz yılda bir olan açılarla birleşmesinin bir sebebi olmalı. Dünyadaki binlerce olayın sadece birkaç olasılığını ön görebilen canlıların, sonsuz alemin sahibine sokulduğunuzun şekli değil, tek dili olduğunuzu kendinize hatırlatın. Hatırlatın ki; var olmanın yüce duygusunu yaşayan yeryüzündeki en özel canlı olduğunuzu hatırlayın. Hatırladıkça rahmeti sonsuz yaradana sokulmanın, huzura varmanın şekle şemale bakmadığına yeniden vakıf olun. İnsan insana hizmet ederken bile en büyük ibadeti eder. Yeter ki içinde niyet ve emek olsun. Bunu bir yere yazın. Siz neyle oyalanırsanız oyalanın, bu dünyada varlığınız emanet. Bunu kendinize benim gibi günde en az bir kez anımsatın. Korkmayın, gerçeğe yaklaştıkça yanmazsınız asıl yaradanla aranıza birilerini koyduğunuz zaman kendinizi yorarsınız. Ne yaparsanız yapın, Allah’ın rızası için yapmanızın şekli ve şemali sadece niyetten geçer.

Gerginlik duygusunu ne kadar aşmak istesek de yeri geldiğinde bunu yapamayabiliyoruz. Parmak izlerimiz farklı olduğu gibi hislerimiz de aynı değil. Hislerimiz, inançlarımız bizi biz yapar. Gerilmeniz bu yüzyılda normal ama asıl anormal olan geride bırakamamaya kafayı takmak. Geride bırakmanın en önemli yolu ise sadece niyetinizi ortaya koymak. Her ne olursa olsun, konuşarak çözün ve kapatın. Sonrasında karşılıklı gülümseyebiliyorsanız ne ala! Hem gülmek sağlığa da iyi gelir, ömrü uzatır.

Sahip Olan Biz Değiliz Biz Emanetçiyiz!

Kulağa zor gelen, yaşaması çok zor dediğimiz duyguları hayatlarımıza dahil ettik. Her seferinde bu son dedik belki de. Ama hepimiz bu dünyada emanetiz hangi mevkide hangi saygınlıkta hatta hangi sıkıntıda olursanız olun, nefesi sayılı olduğunu bilen tek canlıyız. Yorgun dünyanın içinde kaybolmayın. Kendinizden sorumlu olduğunuzu, önce kendimizi azad edip affetme yoluna girmemiz gerektiğini unutmayın.

Yanmadan pişemeyiz,

Koşmadan yorulamadığımız gibi düşmeden ayağa kalkamayacağımız gibi

Gelin bu ay çok farklı kişilere yardım edin

Birileri hakkında konuşmayın

Birilerine evinizde kullanmadığınız ya da az kullandığınız eşyaları verin.

Birilerine yiyecek yardımı yapın

Yapabilirseniz bu yıl birinin eğitim masrafını üstlenin

Bir yerlere sokak hayvanları için yiyecekler bırakın.

Benim aklıma gelmeyen sizin aklında gelen dokunuşlar dualar kadar güçlüdür.

Niyet güzel, sessiz sedasız akıp giden iyilikler…

Birbirimize kol kanat gererken, görmezden gelmeyelim.

Dargınlıkları da sineye çekebiliriz, küslükleri de.

Yeni bir sayfa açmak için bir yerden başlamak lazım

Ne dersiniz?

Yüreği beslemek için ne yapmak gerekir?

  • Ön yargılı davranmamalı
  • Paylaşmayı unutmamalı
  • Kin tutmamalı
  • Kızıp sinirlensek bile gönül almalı
  • Önce ben dememeli
  • Eşitlik ilkesini akıldan çıkarmamalı
  • Yaptığımız iyilikleri konuşmamalı
  • Vücudumuza kötü gelen her şey bırakmaya çalışmalı

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

15.03.2022

 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...