Yükleniyor . . .

NEPTÜN’ÜN ZARARLI KONUMLARI

NEPTÜN’ÜN ZARARLI KONUMLARI

Hayal gücümüzün bekçisi olan iç dünyaların gezegeni Neptün, bağlı olduğumuz duyguları sembolize eder. Haliyle astroloji haritalarındaki etkisi de yadsınamaz. Yararlı olduğu konumlarda kişinin haritasını, hayatını nasıl etkiliyorsa, farklı bir ivmeye sevk ediyorsa zararlı olduğu konumlarda da kayda değer etkiler bırakır. Gelin Neptün’ün zararlı olduğu konumlara beraber bakalım.

Eğer Neptün Birinci Evdeyse,

Neptün’ün natal haritadaki ilk konumu düzen ve tertibin ne kadar derinleştirilmesi gereken bir konu olduğunu gözler önüne serse de ani unutkanlıkları da beraberinde getirir. Hani bazen gözümüzün önüne koyduğumuz ve “bunu unutmamam lazım” dediğimiz eşyaları bile unuturuz ya, işte tam burada Neptün bizlere göz kırpar.

Eğer Neptün Dördüncü Evdeyse,

Duygusal boşluğun nasıl daha fazla artacağını gözler önüne seren bu konum, kişilik haklarımıza olan hassasiyetimizi daha çok öne çıkarır. Kimler için ne emekler verdiğimizi, duygularımızın görmezden gelindiğini ve kullanıldığımız hissini veren bu konum da iç dünyaların gezegeninden gelir.

Eğer Neptün Altıncı Evdeyse,

Düzene dem vuran Neptün’ün bu konumu. Bireysel ve sosyal hayatımızdaki farklara ışık tutar. Düzenin içerisindeki düzensizlik burada yer bulur kendisine. Odadaki dağınıklık, sürekli kullandığımız eşyaların bir anda ortadan kaybolmasını, düzenliyimdir diyen arkadaşlarımızın bireysel hayatlarında ne kadar düzensiz olduğunu temsil eder.

Eğer Neptün Yedinci Evdeyse,

Bilinçaltı gezegeni Neptün’ün bu evdeki konumu kalp işlerini yakından ilgilendiriyor. Özellikle de aşk hayatının çalkantılı süreçlerin içinden geçmesi ve güven meseleleri bu konum ile doğrudan ilintili. Çiftler arasındaki birey çatışmalarını da simgeleyen yedinci konum “ben” meselesini ortaya koyar.

Eğer Neptün Dokuzuncu Evdeyse,

Akademik kariyer ve disiplin konusunda epey etkileri olan bu konum, neyi nasıl istediğimizle paralel olarak işler. Disiplin ve kaosun arasındaki ince çizgiyi fark edeceğimiz bu konumda ihtiyaç olanın programlı ilerlemek olduğunu bize her fırsatta gösterir. Gerekçeleri ve yersiz yorgunluğu simgeler.

Eğer Neptün On Birinci Evdeyse,

Sosyal ortamlardaki seçiciliğimizin en düzeyde olduğuna vurgu yapan bu konumlanma, doğru arkadaş, eş, dost seçmek için çok kritik bir önem taşır. Yanlış arkadaşlıkların ne denli içsel yanılgılara götüreceğini ve yönlendirmelerinin hayat boyu bizi etkileyebileceğini temsil eder.

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...