Yükleniyor . . .

MUTLULUK

Mutlu olmak için çok büyük sürprizlere mi ihtiyacın var?  Gerçek mutluluk sonsuza dek sürecek olan mıdır? Yoksa küçük şeyler seni mutlu etmeye yetiyor mu? Mutluluğu kendinden çok başkalarından mı bekliyorsun?  Bununla ilgili onlarca farklı fikir ortaya çıkacaktır elbette. Ama ‘kendimiz’ mutluluğu yaratabiliyor muyuz? Mutlu olmak için neler yapmalıyız? Gelin, üzerine biraz konuşalım.

Kendini tanı. İnsanın en büyük tanığı yine kendisidir. Sevdiğin şeyleri, gizlediklerini, yaşadıklarını, acılarını, sınırlarını, hayallerini bilirsen, nelerin seni mutlu edip etmeyeceğini de daha iyi anlamış olursun. Böylece yanlış seçim yapma riskin azalmış olur.

Küçük detayları gözden kaçırma. Hayatın onlarca güzel şeyi içinde barındırdığını unutma. Saksı çiçeklerinin eve dolan kokusunu içine çekmenin, bir ağaca özgürce dokunabilmenin  huzurunu yaşa içinde. Ve hayatın güzelliklerine tanıklık et! Doğa anayı örnek al kendine. Onun kendini yenileyen, çoğaltan, farklılıkları kucaklayan muhteşemliğini izle.      

Yaratıcı ol. Hayal kurmaktan asla vaz geçme. Hayatı yeni bir hale getirmek, yaşam alanını istediğin şekle sokmak için yaratıcı ol. Alternatifleri her zaman düşün. Hayatın matematiğini kavrayarak yaşayabilmenin sevincini hisset içinde.   

Dengeli ol. Mutlu bir hayat; eksiklikleri de fazlalıkları da kabul etmez.   Eksikliklerini tamamlayıp, fazlalıklarını at. Fazla kıskançsan törpüle, hayır diyemiyorsan hayır demeyi öğren mesela.

Sezgini ve aklını kullan. ‘Kalbime söz geçiremiyorum’ yahut ‘Aklım karışık’ gibi cümlelerle, yapamadıklarının suçlusu olarak aklını ya da kalbini mi gösteriyorsun? Sezgilerinin sesine kulak verirken;  aklının olanaklarından faydalanmayı bilmelisin.

Erteleme. Mutlu olmak için bir şeylerin gerçekleşmesini mi bekliyorsun? Neden?  Belki de hayat sana sunacakları için bir şeyler yapmanı bekliyordur.  Harekete geç ve hayatın ritmini yakala.

Şükret.  Hayat iyi ve kötünün bir arada olduğu bir deneyim alanıdır. Senin için iyi olan, başkasının kaybı olur kimi zaman. Burun kıvırdığın şey, bir başkasının en büyük hayalidir. Elbette kendin için iyisini isteme hakkın var. Ama elinde olanları da azımsama. Hayat öyle büyük bir öğretendir ki; sana daha fazlasını vermez üstüne elindekini de alıverir bazen. Nefes aldığına, sağlıklı ve sevdiklerinle bir arada olduğuna, seni büyüten, güçlendiren her şeye şükret. 

Zeynep Turan

26.04.2018

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...