Yükleniyor . . .

MUTLU SON! EVLENDİNİZ, PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?

MUTLU SON! EVLENDİNİZ, PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?

Hayatınızı sevdiğiniz insanla birleştirdiniz. Belki aylarca düğün hazırlığı yaptınız, belki de apar topar bir nikâhla evlendiniz. Nihayet kalabalıklar dağıldı, kutlamalar bitti. Şimdi ise önünüzde iki kişilik bir hayat var. Peki, nasıl yaşanacak bu hayat?

Yepyeni eşyalarla döşediğiniz evinizde artık yalnızsınız. Eskiler ne der bilirsiniz, bir kişiyi evlenmeden, aynı evde yaşamadan tanıyamazsınız. Ne kadar doğru söylediklerini anlayacaksınız. Birlikte yaşama pratiği size sevdiğiniz kişiyi tüm çıplaklığıyla gösterecektir. İlk zamanlar cicim ayları deyip, geçmeyin.  Hem onun eksiklerini görecek hem de ilişkinizin ciddiyete taşımadan önce dilinizin ucuna gelen sözleri daha rahat söylediğinizi görebilirsiniz. Göz bebeğiniz gibi koruduğunuz ilişkinizi, evlilikle taçlandırmışken nasıl hareket edeceğinizi kestiremiyor olabilirsiniz. Kaldı ki balayından döner dönmez meraklı gözlere maruz kalacaksınız muhtemelen. Tüm bekâr arkadaşlarınızın imrenerek baktığı insan olurken, eşinizin bekâr arkadaşları da bir anda gözünüze farklı görünebilir. Sevgiliyken, görmezden geldiğiniz tüm detaylar, bir anda sorun olarak karşınıza çıkabilir. Üçüncü kişilere nasıl davranacağınızı bir çift olarak konuşup, plan yaptığınızda, yaşayabileceğiniz sorunları en aza indirmiş olursunuz. 

Evliliğin ilk günleri özel olduğu kadar hatalı konuşmalarla doludur aynı zamanda. Aynı evi paylaştığınız gibi sevdiklerinizi de dâhil ederek, hayatı paylaşacaksınız. Birbirinizi anlayarak yol alırsanız, gelecekte birbirinizi kaygılandırmayacağınız gibi gelecek beklentilerinize daha rahat konsantre olup daha yoğun duygular paylaşabilirsiniz. Evliliğin ilk günlerindeki iletişim konusu ve açıklık geleceğin refahı olacak, bilginize. Eğer eşinizle konuşmak yerine sineye çekerseniz veya içinize atıp geçiştirirseniz, farkında olmadan savunmaya geçip, eşinizin sizi niye anlamadığını düşüneceksiniz. Unutmayın, çatışmalar, birbirini yakından tanıma aşamasında başlıyor. Eğer evliliğinizin ilk günlerde eşinizin davranışları ile ilgili endişeler taşıyorsanız, kendinizi dinleyin biraz. Önceden sevgiliniz olan kişi şimdi en iyi arkadaşınız oldu, hem hayat hem de ev arkadaşınız… Kafanızın karışıklığını gidermek için evliliğinizin özellikle ilk zamanlarında dikkat etmeniz gereken maddeleri sıralayacağım.

Dikkat edin!

 • Aile büyüklerinin yorumlarını evinize taşımayın.
 • Yeni evinizde eğer hazır değilseniz aile büyüklerini hemen misafir etmeyin.
 •  Eşinizin ailesinde sorun gördüğünüz biri var ise o kişinin davranışlarını evliliğinizin ilk günlerinde asla düşünmeyin.
 •  Maddi konuları hemen masaya getirmeyin.
 •  Kendi ailenizin özeli olsun. Konuşmalarınıza bir sınır getirin, bunu eşiniz de fark edecek ve dikkat edecektir.
 •  Daha önce yönetmekte zorlandığınız kaygılarınıza bir sünger çekin.  Artık yalnız değilsiniz.
 •  Yuvanızı kaygılarınızla gölgelemeyin.

Yapın:

 • Birlikte yapmaktan keyif aldığınız hobilerinize yönelin.
 • Kendi alanınızı daima koruyun. Kendinize vakit ayırmayı ihmal etmeyin, her şeyi birlikte yapmaya çalışmayın.
 • Dert ettiğiniz konuları içinize atmayın.
 • Her zaman açık olun.
 • Tartışabilirsiniz, bu çok normal, tartışmaların size ne kadar çok şey kattığını göreceksiniz.
 • Gemileri yakmayın! Ayrılık sözünü kullanmamaya gayret edin.
 • Kavganızın nedenini düşünün. Eğer çok önemli bir konu değilse birlikte çözmeye çalışın.
 • Eğer sinirleriniz çok gerginse kendinizi zorlamayın, gerekirse yatağa küs girin, yıpranan sinirlerinizin, yorgunluğunuzun kavgayı büyütmesine izin vermeyin.
 • Dışarıdaki buluşmalarınızdan farklı olarak eşinizin ev haline alışmaya çalışın. Siz de ona karşı doğal olun. Doğal ama özensiz olmayın!
 • Evin içinde ne yapmaktan hoşlandığını gözlemleyin. Ortak alanlarınız için basit kurallar koyun.
 • Ev işlerini bölüşün. (Mümkünse)
 • Birlikte hayal kurmaya devam edin!

Önemli olan evlilikte biz olduktan sonra “ben” olmayı unutmamak. İşinize, ailenize, arkadaşlarınıza, hobilerinize, kendi zamanınıza sahip çıkın. Tabii ki hayat arkadaşınızı unutmadan… Artık tek başınıza değilsiniz, alacağınız her karar eşinizi de ilgilendiriyor bir anlamda, düzeltiyorum her anlamda. Hem maddi hem de manevi olarak ortak bir hayatın içindesiniz. Eğer yaşamınızın onunla daha anlamlı olduğunu düşünüyorsanız, bu bir yük değil, mutluluğunuzun kaynağı olacaktır.  

İnanarak yaşadığınız her şey yuvanızın temelini oluştururken, sorunların karşında gerçek zenginliğinizle geleceksiniz. Yani sevginiz ve iradenizle… Sevdiğiniz insana dönüp baktığınızda yüreğiniz titriyor ve kendinizi onda görebiliyorsanız, gerçekten bu dünyada en önemli şeyi başarmışsınız demektir.

Astrolog Zeynep Turan

17.08.2014

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...