Yükleniyor . . .

MERKÜR’ÜN ZARARLI KONUMLARI

Makale 07/01/2022

MERKÜR’ÜN ZARARLI KONUMLARI

Doğum haritalarının merak edilen bir diğer gezegeni ise hiç şüphesiz Merkür’ün ta kendisidir. İletişimi, haberleşmeyi ve zihinsel etkiyi temsil eden bu gezegenin iyi etkiler bıraktığı konumlar olsa da kötü etkilerinin hissedildiği konumlar da vardır. Zodyak macerasında hangi konumları baş ağrıtır merak ediyorsanız gelin beraber keşfedelim.

Eğer Merkür İkinci Evdeyse;

Teknoloji konularında ne kadar verimli olsanız da en çok sınandığınız alan da teknolojik alanlardır. Unutmayın ki bilişim konularındaki yeteneklerinizi ikinci ev oldukça destekliyor, siz dikkatli olduğunuz sürece… Paraya yaklaşımınızdaki yarı riski seven yarı garantici yanınızı tam olarak Merkür’ün bu evdeki konumu ortaya koyuyor.

Eğer Merkür Dördüncü Evdeyse;

İletişim gezegeninin bu evdeki konumu, aile evini etkiler. Ebeveynlik konusunda sorun yaşayan kişilerin duygusal krizlerini işaret eden bu konumlanma, en çok da bir küs bir barışık aile ilişkilerinin yarasına tuz basabilir. Ciddi tartışmalarının sonucunu ön görememenin sebebi de Merkür’ün buradaki etkisidir.

Eğer Merkür Beşinci Evdeyse;

Bilimsel, akılcı ve mistik yana vurgu yapan bu konumlanma ikili ilişkilerdeki dikkatsizlik üzerinde de durur. Aklınızdakilerin bir türlü dilinize gelmemesi aynı anda birçok şey düşünmenizden ötürü olabilir diyor gök kubbe… Astrolog olmak istiyorsanız bu ev sizi destekliyor.

Eğer Merkür Yedinci Evdeyse;

Merkür’ün buradaki konumu hukuksal konulardaki dezavantajları gözler önüne seriyor. Devam eden davalarınız varsa ve Merkür sizin kişisel natal haritanızda bu evde konumlanmışsa, kendinize uzun bir sürece hazırlamanız gerektiğini hatırlatır. Bunun yanı sıra ne kadar entelektüel bir yapınız olsa da zaman zaman bulunduğunuz ortam vasıtasıyla farklı davranışlar sergileyebilirsiniz.

Eğer Merkür Dokuzuncu Evdeyse;

Akademik anlamdaki birikimlerinizi, bilgiye olan isteğinizi gözler önüne seren bu konumlanma Merkür’ün diğer konumlara göre en zararsızı aslında. Kendi içsel gelişiminize odaklanacağınızı vurgulayan bu konumlanma, yurtdışı seyahatlerinizin de altını çiziyor. Tek bir dezavantajı ise aynı anda çok şey planlamaya çalıştığınız için dikkat dağınıklığı olacaktır.

Eğer Merkür On birinci Evdeyse;

Haberci gezegen Merkür’ün bu evdeki konumu içsel yalnızlığın ne derece artabileceğini gözler önüne seriyor. Gündelik sorumluluklarınızda ne kadar düzenli olsanız da yeri geldiğinde her şeyi bırakıp, kapıyı çekip çıkma ve yarıda bırakma isteğiniz işte bu konumlanma sebebiyle ortaya çıkıyor. 

Astrolog Zeynep TURAN

Yazının bütün hakları saklıdır,

Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

01.10.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…