Yükleniyor . . .

MERKÜR-NEPTÜN KAVUŞUMU (2019)

Makale 07/01/2022

MERKÜR-NEPTÜN KAVUŞUMU (2019)

10 Nisan’a kadar Merkür-Neptün kavuşumunu hayatınıza olumlu olarak çevirmeye ne dersiniz? Merkür ve Neptün, Balık burcunda kavuşuyor. Hepimize zihnimizin derinliklerine inme şansı veriyor. Merkür, Balık burcunda kendisini ne kadar rahatsız hissederse, Neptün ev sahibi olduğu için bir o kadar rahattır. Merkür-Neptün kavuşumu demek akıl ile duyguların bir kefede olması demektir. Ayrıca son yıllarda öz saygınızı yitirdiğinizi düşündüğünüz birtakım olaylar yaşadıysanız 10 Nisan’a kadar hem Merkür hem Venüs hem de Neptün kol kola olacakları için başkaları tarafından desteklendiğinizde kendinizi güvende hissetme kafasından bu süreçte kurtulabilirsiniz.

Bugünler sihirli günler.

Merkür; algılarımızı, aklımızı, öğrenme şeklimizi, kendimizi ifade ediş yöntemlerimizi, zekamızı ve iletişimimizi yönetir.

Neptün; hayal gücümüzü, şaşkınlıklarımızı, sezgilerimizi, bağımlılıklarımızı, mistik konulara olan eğilimimizi yönetir. Diğer adı yeraltı gezegenidir. Yalnızca kendimize sakladığımız hatta içten içe gizli kalmasını istediğimiz özelliklerimiz de Neptün’e bağlıdır.

Venüs; Venüs burcunu söyle ne kadar güzel ve caziben yüksek onu söyleyeyim diyen iyicil gezegendir. Kadın haritalarında kişinin kadınsı özelliklerini nasıl sergilediğini, erkek haritalarında ise kişinin nasıl kadınlarla ilgilendiğini anlatır.

Bu üç gezegen Balık burcunda kavuşum yaparken bizim de zihnimizi açmayı planlıyor.  Seçimlerimizi değiştirtmeyi hedefliyor. Özellikle hayatımızda eksik olarak gördüğümüz ya da vazgeçmek istediğimiz bağımlılıklar konusunda bizi destekliyor.

Çok olmanın bir olmaktan daha iyi olduğunu, yaşamı olduğu gibi kabul etmenin o kadar da zor olmadığını, istersek çözemeyeceğimiz hiçbir sorun olmadığını gösterir. Merkür’ün su burcunda ne kadar takıntılara sahip olduğumuzu ya da ne kadar bağımlı sevebildiğimizi de fark ettirmesindeki amacı ise bu sihirli üçlünün değişebilirsin çabası!  

Olumsuz Etkileri

Hayal gücünü destekleyen Neptün’ün Venüs ile yakınlaşması sevgide hayallerin, isteklerin önemi büyük değil mi dedirtecek. Neptün yanıltıcı bir etki yarattığı için, insanın kendisini kandırmasına da yol açabilir. İnsan duygularının yönlendirmesiyle âşık olduğunu düşünebilir. Halbuki beğeni ve hayranlık duygularını aşk ile birbirine karıştırıyor olabilir. Neptün karşımızdaki kişinin sahip olduğu özelliklerini, yeteneklerini gözümüzde büyütmemize de neden olabilir. Merkür’ün Balık burcunda çok da huzurlu olmadığını göz önüne alırsak 10 Nisan’a kadar aşk konusunda yanılan pek çok kişi ile karşılaşabiliriz. Özellikle sanat camiasında bir anda başlayan ve biten ilişkiler gündemi meşgul edebilir. Ne zaman sevdi de ne zaman ayrıldı cümlesini sık sık duyacağız. Neptün adı üzerinde yer altı gezegeni. Bu dönemde intiharların, tehditlerin, bağımlılıkları olanların artması da söz konusu olabilir. Ayrıca bu manası derin günler bol bol baş ağrısı da yapar. Bu açıyı arkanıza alabilirseniz sizi destekler, sorgularsanız depresyona girebilirsiniz hem de orta da bir şey yokken. Benden söylemesi süre başladı final 10 Nisan!

Astrolog Zeynep Turan

 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…