Yükleniyor . . .

MERKÜR AKREP BURCUNDA (3 EKİM 2019)

MERKÜR AKREP BURCUNDA (3 EKİM 2019)

Akrep burcu ile Merkür karşılaşıyor.

3 Ekim’de tası tarağı toplayarak Akrep burcuna geçecek olan Merkür, ekim ayının son gününe kadar buradaki düz seyrine devam edip daha sonra geri hareketine başlayacak. Emin olun bu seyir hiç de sıradan olmayacak.

Gelin beraber önce Akrep burcunun hem olumlu hem de zorlayıcı etkilerine göz atalım.

Olumlu Özellikler: Güçlü duygular, gaye sahibi olma, düş yeteneği, durumları önceden sezme yeteneği, kararlılık...
Olumsuz Özellikler: Kıskançlık, inatçılık, alınganlık, sinsilik, güvenmeme, kuşkuculuk… Çabuk affetmez, kendi istekleri her zaman önceliklidir.

Su burcunda hareket etmeye başlayacak olan Merkür, Akrep burcunun özellikleri ile birleşerek dünyamızı ele geçirecek.

Merkür’ü artık hepimiz biliyoruz değil mi? Kendimizi ifade edişimiz, iletişim şeklimiz, düşünme tarzım hepsi Merkür’ün etkisinde… Merkür, hangi burca geçerse o burcun özelliklerini iletişim şeklimize yansıtır ve o burcun ruhuna bürünür. İlgili olduğumuz konulardan, merak duyduğumuz alanlara kadar değişim gösterebiliriz. Akrep burcundaki seyrinde de bu gizemli burcun ruhuna bürüneceğiz.

Adalet ve hırs kol kola!

Bu süreçte önümüze çıkan her konuya şüpheyle yaklaşacak, gerçekleri öğrenmek isteyeceğiz. Eleştirel tavrımızı ise kontrol etmek çok da kolay olmayacak. Hayatın her alanında adalet kavramı ön plana çıkacak. Kim hakkımızı yediyse artık sessiz kalmak istemeyeceğiz. Ancak bu durumu konuşarak halledeceğimizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine planlar yapıp, gizli hareket etmeyi tercih edeceğiz. Evet, Merkür iletişim gezegeni ancak bu defa kendimizi ifade edişimizi konuşarak değil, hareketlerimizle görmek istiyor. Yani eğer bir haksızlık yaşarken bu durumu karşımızdaki kişiye anlatmak yerine, tavrımızla belli edeceğiz. Küsecek miyiz yani derseniz, hayır. Gergin tavırlarımızı, dikkatli bakışlarımızı kendimizi ifade ediş şekli olarak kullanacağız. Hatta ve hatta bu durumu bir hırs haline getirecek ve karşımızdaki kişi hakkımızı teslim edene kadar da devam edeceğiz.

Bu durum iyi mi olacak yoksa kötü mü?

Sevgili Twitburc okuyucularım, iletişim her şeydir. Eğer kendimizi sözlerimizle ifade etmezsek anlaşılmayı da beklememeliyiz. Bu yüzden siz siz olun Merkür’ün oyununa gelmeyin. Çünkü bu zekâ ve iletişim gezegeninin çok farklı planları var. Nedir bu planlar derseniz; ekim ayının son gününde su burcunda geri hareketine başlayacak. Yani demem o ki bizi gerileme sürecine kadar germeye çalışacak. Bilirsiniz Merkür gerilemesi süreçleri zaten sancılı günlerdir, bir de o sürece kadar yaşadıklarımızı içimizde doldurup gerilemeye girersek büyük patlamayı da beraberinde getirmiş oluruz.

Şaşırtıcı sürprizlerin yaşanacağı bu süreci son derece hızlı yaşarken, yüzleşmesi de bol olacak. Var olan gücümüzü kendimize harcamamız gereken bu döngü hayatımızın anlamı adına çok önemli olacak. Çünkü 2019 yılının son gününe kadar gezegenlerin seyri hızlandırılmış günler yaşamamıza sebep olacak.

Merkür, ben şüpheci değilim diyenleri meydanlara davet ediyor.

Akrep burcunda Merkür’ü zapt etmek oldukça zor. Ne var ne yok ortaya dökülmeye uygun günler yaşarken sırlarımızı saklamakta zorlanabiliriz. Şüpheci kimliğimiz ön plana çıkacak ve adeta hepimiz birer dedektif olacağız. Mantığın ve gerçekliğin ışığında hareket ederken bin düşünüp bir konuşacağız. Güç gösterilerine pabuç bırakmayacağımız bu süreçte herkes kahraman olmaya aday olacak.

Tatlı dil mi yılanı deliğinden çıkarır yoksa sivri dilli olmak mı kazandırır diye çok düşünmeyeceğiz. Bildiğimiz doğruları cesurca dile getirirken, kim üzülmüş kim kırılmış hiç kimsenin umurunda olmayacak. Konuşmak iyi güzel peki ya dinlemek? İşte bu biraz zor olacak. Herkes hâkim edasıyla kararını açıklarken haksızlığa uğramak içten bile olmayacak.

Merkür Akrep burcunda in;

Hiç kimsenin sırrı gizli kalmayacak.

Merkür Akrep burcunda out;

İşleri ertelemek.

Astrolog Zeynep Turan

25.09.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...