Yükleniyor . . .

MARS RETROSUNDA DOĞANLAR (2020)

MARS RETROSUNDA DOĞANLAR

Etkisi yaklaşık 3 ay kadar süren Mars Retrosu 2,5 senede bir gerçekleşmektedir. Mücadele ve savaş gezegeni Mars’ı etkileri bir hayli güçlüdür. Mars yaşam karşısındaki azmimizi, mücadele etme şeklimizi, cesaretli tarafımızı, fırsatları yakalayabilme kararlılığımızı temsil etmektedir. Ancak Mars’ın Retro halinde olduğu süreçler çeşitli zorlayıcı etkileri de beraberinde getirebilir.

Mars Retro’sunda doğan bireyler, kendilerini ortaya koymak, çevrelerine kendilerini kanıtlamak adına sürekli bir mücadelenin içinde olurlar. İsteklerine yönelik hareket ederken de birçok sorunla karşılaşabilirler. Bu durum onları hırslı yapar ama çoğu zaman bu yanları yüzünden yanlış anlaşılırlar. Öfkelendikleri konuları ve taleplerini çoğu zaman dile getirmemeleri; zamansız anlarda aşırı tepkiler göstermelerine sebep olur. Bu konu özellikle yaşamlarında elde etmek istedikleri bir şey varsa, ayaklarına takılacak öncelikli sorundur. 

Rekabetin varlığı onları huzursuz eder.

Güçlü bir kişilik sergilemek konusunda istikrarlılık gösteremezler. Üzerlerindeki zaman ve an baskıları sona erdiğinde, daha güçlü cevaplar verebilir ve sonradan daha verimli atılımlarda bulunabilir. Başkalarıyla çekişme halinde olmaktan hoşlanmazlar. Başkalarının yaptığı programa uyum sağlamaktansa, kendi oluşturdukları programa yönelik hareket etmek onlar için her zaman daha iyi olmuştur.

Mars Retrosu ile doğan bireyler olgunlaştıkça kendilerini daha farklı ve güçlü yollarla ifade etmeyi keşfederler, sahip oldukları canlılığı belki daha sıra dışı ama etkinliği olan alanlarda etkili bir şekilde ortaya koyabilirler. Kolektif çalışmaktan çok tek başlarına çalışmayı, mücadele etmeyi tercih ederler. İçsel potansiyellerini keşfetmek ve ortaya çıkarmak adına oldukça azimli bir ruha bürünebilirler. Bilgi ve tecrübelerini başkalarıyla paylaşmaktan kaçınmazlar. Başkalarının da potansiyellerini açığa çıkarmasında destek olurlar.

Mars Retro’sunda doğanlar her ne kadar sakin görünseler de içlerinde deyim yerindeyse patlamak üzere olan bir volkan vardır. Bu kişiler kırgınlıklarını, kızgınlıklarını doğru zamanda ve doğru yerde ifade etmek konusunda sıkıntılar yaşadıkları için çoğunlukla haklı da olsalar haksız duruma düşebilirler. Diğer yandan kişisel haritasında Mars’ı güçlü olan kişiler ise Retro sürecini rahat atlatabilirler.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır. 

Kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz. 

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...