Yükleniyor . . .

KOÇ BURCUNDA YENİAY (2019)

KOÇ BURCUNDA YENİAY (2019)

7 yıl aradan sonra Uranüs etkisi olmadan gerçekleşecek Koç burcundaki Yeniay, herkesi yakından ilgilendiriyor.  Çünkü gökyüzünde aynı zamanda büyük üçgen gerçekleşiyor.  Bu durum bir dolu haberin gelişine rehberlik yapacak. Farklı alanda çalışan sektörlere de farklı kararlar aldıracak. Yeniay sadece ekonomik konuları gündeme getirmeyecek. İçerisinde oluşan ruh halini de dünyaya yansıtacak. Bir yandan bağımsızlığını ilan etmek isteyen sömürge ülkelerinin de akıbetini oluşturacak.

Ne zaman gerçekleşiyor?

5 Nisan 2019 Cuma günü Türkiye enlem ve boylamına göre saat 10.50’de başlıyor.

Kimleri gündeme alıyor, kimleri dile getiriyor?

Önce adını koyalım: Eli maşalı Yeniay’da diyebiliriz kendisine.

Havalı bir etkisi olan Yeniay, gündelik iletişime de ruhunu yansıtacak.  Cesur çıkışlarla dikkat çekileceğine vurgu yapıyor. Ateş burcundaki Yeniay, Merkür ile iletişim kuruyor. Herkes takıldığı noktaları gündeme getirmek isteyebilir. Dünya gündeminde ise istihbarat mekanizması öne çıkabilir. 1988 döngüsünde yaşanan Körfez savaşından, Ortadoğu’nun günümüzde geldiği noktaları konuşturuyor olacak. 

1979 Nisan ayında rejim değiştiren Koç burcu İran’ı gündemden hiç düşürmeyebilir.  Ambargo ve Amerika düzleminde gelişmeler bu ayın diğer gündemini oluşturabilir.

1948 yılında kurulan İsrail gündeme gelirken, son yıllarda aldığı siyasi kararlar yeniden değerlendirilecek. Türkiye-İsrail ilişkileri masaya yatırılacak.  Filistin ve bu bağlamda 1949 doğumlu Netanyahu’nun haber ajanslarından hiç düşmeyeceğinin altını çiziyor.

2019’un en yaptırımcı, heybetli, kafa tutan, materyalist Yeniay’ın aslında bizlere de birçok mesajı var. Ülke gündemlerini sarıp sarmalayacağı gibi kişisel yaşamlara da farklı sorumluluklar vermek isteyecek.  Ekonomi, dolar, iş birlikleri, kurumsal anlaşmalar, medya bu ayın ilk günlerinde oluşan Yeniay ile nisan ayında neleri konuşacağımızı belirleyecek.

Türkiye’de neler oluyor?

Medya özellikle Türkiye’de öne çıkacak. 1969 doğumlu İkizler burcu Acun Ilıcalı’nın kanalını satıp satmadığı değil aynı zamanda Doğuş Medya Grubu’da konuşulacak. Belli başlı konuların bu süreç içinde sürekli dönüp durduğunu fark edebileceğiz.

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı dikkat çekebilir. Alınan yeni kararlar kendisinden bahsettirebilir. Bir yandan konkordatoya giden firmaların gelişmelerine vurgu yapabilir.  Ama yaptırımların yasalarla birlikte sertleşeceğini ve hiçbir şeyin bu kadar çabuk çözülemeyeceğinin de altını çizecek. Gökyüzünde büyük kare açı gerçekleşirken, toprak burçlarının heybeti artıyor ve gökyüzü köklü kararların alınması gerektiğine işaret ediyor.

Büyük başın küçük derdi olmaz!

Son yıllarda ateşe teslim olan gökyüzünün artık enerjisinin tükendiğini Yeniay ile anlayacağız.  Evet, yaptırımları yüksek olacak ama bir yandan cesaret verecek.

  • Kafa tutanlara destek olacak.
  • Öne çıkmak isteyenlere yol gösterecek.
  • Kriz yönetmeye çalışanlar daha açık ve daha dobra olacak. 

Yeniay’ın gerçekleştiği anda 10. evin aktif olması herkesin dilinde; kariyerin, paranın, itibarin, şöhretin ve başarının eksik olmayacağını ifade edecek. Dolayısıyla 5 Nisan’da gerçekleşecek ateş burcundaki Yeniay kariyeri, statüyü, anlaşmaları, evlilikleri, ortaklıkları, aile şirketlerini merkezine taşıyacağını işaret ediyor. Liderlere, patronlara, makam ve şirket sahibi olanlara türlü türlü sorumluluklar ve büyük kararlar verdirtebilir.

Popülaritesi olan herkesi yakından ilgilendiren Yeniay, aslında insanlara farklı düşünme tarzı ve tutum verecek. İnsanlar daha uyanık, daha hızlı ve çevik davranmak isteyecek. Son birkaç aydır işlerin durgunluğu yüzünden rehavet oluşan her şey için Koç burcundaki Yeniay, harekete geç komutu verecek.

Dikkat dikkat…

Sağlık; bu dönem herkesin bir parça uğraştığı konu başlığı içinde yer alabilir. Özellikle eklem, bacak ağrıları, romatizma gibi rahatsızlıklar öne çıkabilir. Yorgun hissetmeler, bitkinlik ve metabolizmaya bağlı problemler artabilir.  Yeniay’ın fazı enerjiyi ara ara düşüren bir havada olacak, bu yüzden sadece yaşadığınız sorunu mevsim geçişine yormamanızı tavsiye ederim.

Yeniay’ın öne çıkarttıkları…

In’ler

Coşku veriyor.

Tutku veriyor.

Laf cambazlığı yaptırtıyor.

Ünlüler, şöhretler yine öne çıkıyor. Hızlı para kazananları gündeminden eksik etmiyor.

Futbolcular ve siyasetçileri yakından ilgilendiriyor.  Doların nabzını yükseltiyor.

Out’lar

İnşaat sektörü

Faiz politikası

Barışmalar

Kıskançlıklar

Sosyal Medya

Zeynep Turan

26-03-2019

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...