Yükleniyor . . .

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY (13 EKİM 2019)

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY (13 EKİM 2019)

Gökyüzünde ateş çemberi kuruluyor.

 Zodyak’ın ilk burcunda yaşanacak Dolunay, 13 Ekim’in son dakikalarında başlayıp 14 Ekim’in ilk dakikalarında bitecek. Dolunay hepimizi demirden yürek yapacak.  İlk burç olunca tabi birçok şeyin ilkini yaşayacak, tepkimizi ise saniyeler içinde vereceğiz.  Konuşmak kolay olsa da ön yargı yeleğimiz sırtımızdan, umursamazlık ise dilimizden düşmeyecek. Bizi nereye götürecek bu Dolunay derseniz; diplerden en yukarılara, çıkışa, derim.

Ne zaman gerçekleşecek?

13 Ekim 2019’un son dakikalarında başlayacak, 14 Ekim’in ilk dakikalarında bitecek.  Kararsız kalan Ay, karasızlık içerisinde olan tüm konuları bir bir ortaya dökecek.

Koç burcunda gerçekleşen Dolunay hangi gezegenlerle iletişim kuracak?

Ateşin öncü ve sabırsız burcuna teslim olan Ay,  geceyi aydınlatırken, farkını ortaya koyacak. Öncü burçların ruhuna teslim olan gezegenlere hedeflerini göstermek istercesine Ay ve Güneş karşı karşıya gelecek. Zamanın daha hızlı akması için bir itiş gücü olacak. Ay bu Dolunay’da enerjileri çarpıştırabilmek için hem iyicil gezegen Jüpiter’le hem de yer altı gezegeni Plüton’la 90’lık yapıyor olacak.  Peki birbirlerine kavuşan bu enerjiler en çok nerede hissedilecek derseniz ülkemizin natal haritasında 6. ve 7. evinde büyük günlerin gelip kapıya dayandığının anonsunu yapacak.

Bu evler neleri, hangi alanları kapsıyor?

- 6.Ev: Çalışanlar, hizmet sektöründeki her insanı, sivil hizmetleri, işçileri, doktorları, hemşireleri, sahil güvenlik konularını, polisleri, orduyu, donanmayı, savaş gemilerini, tekstil ve tekstil sektöründe çalışanları kapsıyor.

- 7.Ev: Organizasyonları, milletler arası antlaşmaları, evlilikleri, boşanmaları, dış ticareti, dış ülkelerle ilişkileri, bir ulusun kadınlarının genel durumunu ve statüsü, statü sahiplerini kapsıyor.

Hikayemizi değiştiren günlerin başlangıcını işaret eden Dolunay’da Mars 6 derecede olacak. Bu durum herkese “yoruldum” dedirtecek. Ülkemizin aile şirketlerini ve en önemlisi ise kulüp başkanlarını gündeme getirecek.

Koç Dolunay’ı!

Koç Burcu’nda, yani ateşin ilk burcunda etkili olacak bir Dolunay. Bu bağlamda Türkiye’nin natal haritasında yaraları temsil eden Chiron’u bir şekilde iletişim kurarken, aslında ne kadar dostumuz, düşmanımız, yurt dışı ile ilişkilerimiz, komşularımız, uluslararası hikayelerimiz, Akdeniz’imiz, Doğu’muz, Kıbrıs’ımız da nelerin değişip dengelerin ne kadar hızlı gelişeceğini hep beraber göreceğiz.

‘Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır’

Chiron bize sıkıntı veren hatta acı veren konular ile nasıl baş etmemiz gerektiğini gösterir. Hazımsızlık duygusunu da ortaya çıkarttığı için içimizde saklı kalan yaraları, sırları da temsil eder aslında. Bunun için önce çevremizdeki kişilerin yaralarını sarmak, insanların benzer problemleri olduğunu fark etmek yalnız olmadığımız fikrini de güçlendirecek.

‘Savaş Herkes ile Yapılır, Barış Ancak Onurlu İnsanlar ile Yapılır’

Dolunay, 29 Ekim 1923’lü Türkiye’nin natal haritası üzerinde pozisyon alarak yaralarımızı saran Chiron’u aktif edecek. Günlerdir sosyal medyada dilimden düşürmediğim Chiron-Koç’un özellikle 1974 doğumluların haritasında çok aktif olacağını söylerken bugünlerin geleceğini anlatmaya çalışıyordum.  1974 doğumluların kendilerine yabacılaştıkları günlerden geçerken, sabahı başka akşamı başka günlere akıyor hayatlarımız. Koç burcunda gerçekleşen Dolunay 13 Ekim’in son dakikalarında başlayıp, 14 Ekim ilk dakikalarında gökyüzünde zuhur edecek. Dolunay hepimize gerçekleri görme zamanı diyor. Aslında yaşadığımız olayları, ilişkileri çok daha büyük bir pencereden görmemizi sağlayan bir endam katacak.  Herkes daha heybetli daha havalı ve daha egolu olacak, üstün bakanlarla küsüp gidenler ayrışacak.

‘Vatan Geldiğimiz Yerdir, Topraklarımız ise ilk Anamızdır’

Mars’ın Terazi’de ki 6 derecelik seyri 29 Ekim 1923 doğumlu Türkiye Cumhuriyeti’nin natal haritasında ki Mars ile kavuşum yapıyor. Bu durum ülkemizin doğusunda tekrar bir kara harekatının olabileceği, hatta bu kara harekatının uluslararası alanda çok büyük yankılar uyandıracağını işaret ediyor. Nasıl geldiğini dahi anlayamayacağımız bu günler aslında bizlere git gide çok daha keskin virajlar almaya başladığımızı hissettirecek. Öngörülemez günlerin kapıya gelip dayandığını hep birlikte hissederken, sınırlarımızda kurulmaya çalışan güvenlik koridorları gündemden düşmeyecek. Gündelik hayatta gündemin adrenalininden uzak durmak isteyenlerin sayısında artış gözlenecek. Unutmayın! Baskı ve hız herkeste itiş güç yaratmaz. Kimilerinde kaçış psikolojisi uyandırır.  O yüzden de kimin duyar kastığını kimin gerçekten emek verip yorulduğunu anlayacağız. Koç burcunun o inatçı tavrını gökyüzünde hissetmek, hepimizi başka bir savaşçı, başka bir konuşmacı, hepimizi bambaşka bir laf cambazı yapacak olsa da pireyi deve yapanlardaki sayı artışı ve abartılı davranan, dikkat çekmeye çalışan insan sayısı da bir o kadar artacak.

Türk futbolu viraj mı alıyor?

Bizleri heybetli davranmaya iten bu Dolunay milli duygularımızı yükseltirken, Türk futbolunu da oldukça yakından ilgilendirecek. Türkiye’de özellikle son günlerde 19 Mart 1903 kuruluş’lu Beşiktaş’ın istifa eden başkanı, 4 Kasım 1967’li Fikret Orman ile mi konuşulmaya başlandı. Kendisi tekrardan adaylığını koymayacağını açıklasa da halen konuşulmaya devam edecek. Türkiye ligi Beşiktaş’ın geleceği üzerinden tartışmalar ile gündemi oldukça meşgul edecek. 1 Ocak 1964’lü Serdar Adalı’nın gözlemci tavrı ve sabrı dikkat çekerken diğer bir 1964 doğumlu Yıldırım Demirören’e de gözler çevrilmekle kalmayacak, iddiaları ve kararlı açıklamaları gündeme bomba gibi düşüp dengeleri değiştirecek. Ayrıca bu başkanlık rekabetine başka bir boyut katacak. Bu kadarla mı sınırlı? Elbette değil. Koç burcu 1967 doğumlu Fenerbahçe Kulübünün Başkanı Ali Koç’ta gündemden düşmeyen bir başkan figürü olarak bu dönemde adından hemen hemen her gün bahsettirecek. Türk futboluna neler oluyor derken kulüp başkanlarının birbirilerine karşı iddiaları, Türkiye’nin diğer bir gündemi olacak diyor ateş burcunda ki Dolunay! Gündeme atılacak iddiaların başlıkları çoğunlukla para, haksızlık yapılanlar, dedikodular ve hakemler etrafında gibi sıkışmış gözükse de takımların statları, kulüplerin mal varlığı ve borçları, Avrupa kupalarına katılma ya da katılmama durumları, futbolcu skandalları gibi durumlarda gündemimizde epey yer edecek.

Enler;

 • Acelecilik
 • İnternetten alışveriş yapmak
 • Sosyal medyada her olay hakkında gereksiz fikir sahibi olmak
 • Yanlış anlamak - anlaşılmak
 • Ön plana çıkma çabası
 • Kıskançlık
 • Arabesk derecesine varan uykusuzluk durumları
 • Ayrılıklar
 • Tutku

Outlar;

 • Miskinlik
 • Sabır
 • Sakin olma
 • Tutumluluk
 • Umursamaz görünme

En çok etkilenecekler; Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak

Az etkilenecekler; İkizler, Kova, Aslan

#Not: Burçlarınıza etkilerini burcunuza özel haftalık ve aylık yorumlarda bulabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

02.10.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...