Yükleniyor . . .

KASIM AYINDA NELER OLACAK

Makale 07/01/2022

KASIM AYINDA NELER OLUYOR?

Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, öncü burçtaki seyrine geçen ay son verdiBu ay ile birlikte gökyüzüne hâkim olacak su ve ateş elementleri rüzgârın başka yönden eseceğini gösterecek.  Kasım ayı insan ilişkilerini temel alırken bir yandan siyasi ve sosyal tavırları ile dikkat çekecek. Yaz aylarından itibaren yarım kalmış, belirsiz, sözü geçmiş ama uygulamaya geçilmemiş konuları merkezine alacak. Şimdi eleme, derleme ve toparlama zamanı….

Ülke yöneticilerinden, şirket yöneticilerine kadar dört bir köşeden keksin ve net cümleler duymamız mümkün. Düzensizlik ve belirsizlik arasında kalan her durum uzun vadede 2019’un temellerini oluşturacak. Bu yüzden bitişlere,  yeniden var olmaya, yeni oluşumlara hazır olmalı.

Belli bir düzene alışmak zaman ister, bu yüzden kabımıza sığamayacağız. Türkiye adına yeni bir dönem başlayabilir. Kasım ayının ilk haftası Venüs ve Merkür su ve ateş burcuna geçiş yaparken, Boğa burcundaki Dolunay para piyasalarını, diplomatik ilişkileri, komşu ülke sınırlarını gündeme alabilir. Tüm bu süreçte beklenen değişimin sinyallerini görmek mümkün olabilir.

Türkiye’nin natal haritasıyla yakın temas kuran gökyüzü, özellikle Güneydoğu bölgesinde hareketlenmenin nihai bir sonuca bağlanacağını işaret ediyor. Tarihsel referanslara dayanarak, İsrail’in tavrını ve Fırat nehrinin etrafındaki bölgelerin siyasi gündemde yer aldığınız görebiliriz.  Ayrıca İsrail-İngiltere iş birliğinin somut sonuçlarının gündelik hayatta konuşulabileceğini vurguluyor.

Petrolün yerini hangi kaynağın/kaynakların değer biçileceğini bu ay süresinde ortaya çıkabilir. Türkiye’nin jeopolitik konumunun ve yer altı kaynaklarının değer kazandığını bu günlerde takip edebiliriz.  Özellikle Türkiye’nin maden ve yer altı kaynakları, petrolün yeni rakibi olarak görülmeye başlanabilir. Jüpiter’in Türkiye’nin haritasına doğrudan destek verdiği bu süreçte, ülkemiz uluslararası platformlarda enerji alanında yeni anlaşmalara imza atabilir.

Türkiye’de ve gelişmekte olan birçok ülkede siyasi ve kültürel alanda alt yapı değişikliğine Kasım ayının sıcak gündemleri arasında yer alabilir.  Özellikle askeri ve iç güvenliği temsil eden kurumların yönetim sistemleri ve bu alandaki hiyerarşi tamamen değişebilir.

Kurumsal kimlik ve itibar yönetimindeki değişikliği ile Fenerbahçe Spor Kulübü öne çıkabilir. 2. Kasım. 1952 doğumlu Aziz Yıldırım kulüp ile yollarını ayırdığını bu tarihlerde açıklayabilir.

Bu ay; liderler, ülke yönetim biçimleri, sınırlar, uluslararası ilişkiler, yeraltı kaynakları, kültürel miras, eğitim, yükseköğrenim, rektör, akademisyenler, tıp dünyası ve dini liderler gündeme gelebilir.

Değişim, toplum algısını yönetmeye başlıyor!

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

18.10.2017

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…