Yükleniyor . . .

KANLI AY TUTULMASI (27 TEMMUZ 2018)

KANLI AY TUTULMASI (27 TEMMUZ 2018)

Kanlı Ay Tutulması nedir? Neden Kanlı Ay Tutulması deniyor? Kanlı Ay Tutulması renginden mi adını alıyor yoksa toplumlara büyük mesajları mı beraberinde getiriyor? Önce Kanlı Ay Tutulmasının anlamını anlatayım sizlere. Kanlı Ay Tutulması; Ay'ın yüzeyine ulaşan Güneş ışığının geniş bir şekilde yayılarak Ay'a kırmızı bir görüntü vermesinden dolayı bu adı almıştır. Bu yüzden adına Kırmızı Ay Tutulması da Kanlı Ay Tutulması da denebilir.

Kanlı Ay Tutulmasıyla yaşadığımız gezegen; Ay’ın ve Güneş'in arasında kalacak.  Yani Güneş'ten Ay'a giden ışık kesilecek.  Bununla birlikte Kanlı Ay Tutulmasının gerçekleştiği saatte Güneş batıyor olacak. Güneş batarken ışığının Dolunay’a yansıması ise öncelikle ülkemizde seyredilecek. Böylece inanılmaz bir gökyüzü şölenine tanıklık etmiş olacağız. Kanlı Ay Tutulması oluşurken âlemler sahibi bizim bir şeyleri görmemizi isterken kalplere ise büyük duygular düşürecek.

Ay tamamen karanlığa bürünecek ve biz buna şahitlik edeceğiz.

Bu yıl 5 tutulma gerçekleşecek. En önemlisi ise ülkemizden gözlemlenecek olan Kanlı Ay Tutulması olacak. Peki, başka yerde gözlemlenmeyecek mi? Tabi ki gözlemlenecek. Antarktika, Avustralya, Asya, Rusya, Afrika, Avrupa ve Güney Amerika'nın doğusundan gözlenebilecek bu tutulma saat 20.13'de başlayıp ertesi gün gece 02.30'da sona erecek.  7 ayrı milletin tanıklık edeceği tutulma, öncelikle bizim topraklarımızda zuhur edecek. Kalplere dokunacak Kanlı tam Ay Tutulması; adamanın kolay, ödemenin güç olduğunu hatırlatacak hepimize. Dişil bir enerjinin eril bir burçta orta çıkması ise tüm dengelerin aslında görünmeyen kişiler tarafından yönetildiğini fark ettirecek. Daha fark edecek ne kaldı, daha neler olacak diye hayıflanmayın. Eğer siz hala kendi masalınızı yazmadıysanız, zincirlerinizi koparmadıysanız bu tutulma size aslında tüm korkularınızın bir balon olduğunu hatırlatacak.  

Bir kötünün yedi millete zararı dokunur.

Evet, doğru duydunuz; Kova gibi bireysel bir burçta kendini ortaya koymaya çalışan Kanlı Ay Tutulması kötü ile iyiyi keskin bir şekilde ayrıştıracak! Kalplere yerleşen iç hesapları ortaya dökerken büyük gafları da beraberinde getirecek. Bugünlerde kim ne söylerse söylesin bilin ki gerçekten yürekten söylüyor olacak. Niyetini dile getirenlerin ya da açık edenlerin günlerinden geçerken size tavsiyem; iyi bir izleyici olmanız. Yoksa sonradan fark edenlerden olursunuz.  Güneş ışığının sönerken Ay’a yansıması ile Allah’ın mucizelerine tanıklık ederken, kimsenin yaptığının yanına kalmadığına bir kez daha şahit olacağız. Eğer son 2 yıldır kendi içinizde ben ne yaptım da bunları yaşıyorum diyorsanız cevabını da bu süreçte alacak hatta ve hatta adeta bir aydınlanma yaşadığınızı fark edeceksiniz.

Tüm bunlarla birlikte hayatımızla alakalı ön göremediğimiz gelişmeler de söz konusu olabilir. Bu dönemin sıradan geçmeyeceğinin önden habercileri oldu, olmaya da devam edecek. Güneş zaten sadece 2 hafta önce tutuldu. Duyanlar duymayanlara, görenler görmeyenlere farklı konuları aktarıyor olacak.  Kısacası dedikodunun ve eksik bilginin nelere sebep olacağını önce yaşayacak sonra da öğreneceğiz. Mevzu kabarık, gündem yoğun anlayacağınız…

Ay Tutulmasının Türkiye’ye büyük katkıları olacak. Özellikle yapımı devam eden finans merkezi ve yeni hava limanının başka ülkelerinin basınında yer alacağını göreceğiz. Ayrıca Kanal İstanbul projesini gündemden düşürmeyecek günlerin de haberciliğini yapacak Ay Tutulması!   Özellikle Ay tutulurken, mücadele gezegeni Mars’ın da Retro sürecinde olması ve Merkür’ün iletişim adına destek vermesi yıktığı kadar yapacak da diyor. Yanlış anlaşılmaları toparlarken bir yandan ‘acaba’ ve ‘keşke’ ile devam eden düşüncelerin ne kadar basiret bağladığını görmemizi sağlayacak.   Zararın neresinden dönersen kardır günleri başlıyor. İşte size fırsat, Ay Tutulmasının içeriğinde bol bol tavsiye ve yol haritası var. Hem bireysel hayatları hem de gelecek planlarını yakından ilgilendiriyor olacak.  Başarılar artarken, güçlü ve sabit fikirli kişilerin de enerjileri artabilir. Bir yandan insanların dramatik yeteneklerini de keşfedebiliriz. Öğretme yeteneği olan kişilerin yetenekleri artarken öğrenmenin pek de öyle kolay olmayacağını işaret ediyor gökyüzü.  Yeni fikirlerin kısıtlanması ise tutulmanın şanından demek zorunda kalacağız.

Bırak kalsın bir zamanı var diyenler yandı!

Herkes kararlı olmak zorunda çünkü Ay böyle istiyor. Dürüstçe oynamayanlara çelme takarken, büyük küçük tüm hataları ortaya koyup konuşmak zorunda kalacağız. Dünyayı yöneten liderlerden ev hanımlarına kadar herkesin hatalarını bir bir yüze vuran Ay; bireyselliğe vurgu yaparken, zorlama güzelim, sözü hepimizin dilinde slogan haline gelecek.

Ay hava burcunun en abartanında tutuluyorsa kime ne olur demeyin. Asıl parası olanı yorar. Hele ki aile büyüklerinizde uzun yıllar büyük isimlerle çalışmış ve büyük yerlere gelmiş birileri varsa devlerin sınavı büyük olur diyecek hava tutan Ay!

Ne zaman meydana geliyor?

27 Temmuz Cuma günü 22:00 sularında başlayacak Ay Tutulması hava burcu Kova’da oluşacak. Türkiye’den çıplak gözle seyredilecek.  Rengi ve baskınlığı yüzünden hepimizin ruhuna dokunacak ve rüyalarımızda etkili olacak. Çocukları hassaslaştıracak, erkeleri kavgacı yapacak.

Anahtar kelimeleri

Teknoloji, bilim, sağlık, tıp, uzay, arkeoloji, hâkim, avukat, savcı, adalet, hukuk sistemi, öğrenme, öğretmen, hayvanlar, eşcinseller, radikaller, trendler, sosyal medya, özgürlük, sınırlar, ekoyaşam, ekoturizm, ekolojik tarım, iklim.

Kimler eşlik ediyor? Neler oluyor?

Güneş’e kafa tutan Ay Tutulması ve Retro hezimetine uğrayan gökyüzü, körü körüne inanan sorgulayan zihniyetleri törpüleyeceğini işaret ediyor. Satürn’ün de destek verdiği bu döngüde iradesi baskın olanlara, erken olgunlaşmış kişilere, sabırlı ve araştırıp inceleyen kişilere desteğini verecek. Hayatında uzun zamandır belli bir sektöre ve iş kalemine emek vermiş kişilere de olumlu etkiler sunacak. Bu kişilerin önlerine farklı fırsatlar getirerek, alternatif geliştirmenin tam zamanı dedirtebilir. Bir yandan çevremizde risk almak zorunda kalan kişi sayısının arttığını fark edeceğiz.

Eğer yukarıda bahsettiğim konuları zaten yaşıyorsanız zamanın getirdiği risklere korku ile değil cesaretle ve olasılıkları düşünerek geçirmenizi tavsiye ederim. Çünkü tutulmanın elementi hava içerisinde; yenilik, teknoloji, değişim, dönüşüm, hayatın güncellenmesi, bireysellik ve koruma içgüdüsü olduğunu bir kenara not edin.

Twitburc’dan Tutulma Tavsiyeleri

Son Dakika!

Eylem planı yapın!

 • Emeklerinize sahip çıkın.
 • Tecrübelerinizi devreye sokun.

Gökyüzü eylem planını doğru uygulayan insan sayısının artacağını ve bu hareketle yola çıkanların tutulma sinerjisinden faydalanacağını işaret ediyor.

Uzak durum!

 • Bencillerden
 • Mutsuzluktan beslenenlerden
 • Uyanıklardan
 • Tembellerden

Gökyüzü uyarıyor. Etrafımızdan kaostan beslenen insanları ve yapıları da görmeniz mümkün olacak. Tutulma evresinde bu tarz yaklaşımlardan ve kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederim. 

Zekâ ile yaratıcılık harmanlanacak.

Aslında gökyüzü dünyayı ayrıştırırken kimilerini gelenekçi, kimilerini ise sanatçı ruhlu yapacak. Zaman evrilirken akışa uyan, yaratıcılığını ortaya çıkaran, sıra dışı fikirleri ve zekâ pırıltılı kişileri fark etmemizi sağlayacak. Güneş’in 5. evde konumlanması estetik, zihinsel beceri ve yetenekleri bu döngüde harmanlıyor olacak.

Ayrıca;

Evlilikleri, aşkı, sosyal hayatı, ilişkileri, sanatı, kreatif çalışmaları, artistleri, mimarları, yazarları yakından etkileyeceğini işaret ediyor.

Toplumsal şifalanma!

Ay’ın 11. evde konumlanması idealistleri ön plana çıkarırken, asosyalleri de kalıplaşmış düşüncelerden kurtararak yaşama dâhil edebileceğini vurguluyor.  Bu tutulmanın en iyi yönü toplumdan kopmuş, ayrışmış, radikal kaçan kişileri ve yaşam tarzlarını iyileştireceğini işaret ediyor. Kapsayıcı ve toparlayıcı özelliği empati kurma yetisini de geliştirebilir.  Bir yandan toplum içinde sürekli göz önünde olan, öne çıkan kişileri de kendi kabuğuna çekeceğini vurguluyor.  

Temmuz ayında Binbir Gece Masalları!

Her türlü iletişime dikkat!

13 Temmuz’da semada oluşan Güneş Tutulmasına inat meydana gelen Ay Tutulması, iletişimde kaosu da tetikliyor. Yüksek idealleri oluştururken; uğraştırıcı olduğunu da ispat edecek.

 • Yaşamlarında bir yerlere gelmiş kişilerle, aksine gelememiş ve amaçsız yaşayanların birbirine ayak bağı olduklarını vurgulayabilir.
 • Sıra dışı olayların yine gündemden düşmeyeceği gözlemleyebiliriz. Hayvan ve hayvan hakları konusunda gelişen hassasiyeti, duyarlılığı yakından takip edebiliriz. 
 • İşin içinde Kova etkisi olunca teknoloji de bu süreçten yakından etkilenecek. Bu dönem siber saldırıların baş gösterdiğinin haberlerini alabiliriz. Ülkeleri bu açıdan ciddi sınavlar bekliyor.
 • Kalıplaşmış kurallar bu dönem yıkılırken, egolarını kullanarak birbirine laf söyleyen ve sataşan insanların gözlerden düşeceğini de işaret ediyor.
 • Geleneklerin ve geleneksel yapının bu dönem demode olacağını vurguluyor.
 • 18 yıllık sıkı dostlukların gizli düşmanlıklarla sarsılabileceğini işaret ediyor.
 • İkinci evliliğini yapmış kişileri yakından ilgilendireceğinin altını çiziyor.
 • 1950-1959 doğumlu kişilerin ailelerinde ciddi finansal değişimlerin oluşabileceğini işaret ediyor.
 • 1970-1975 yılları arasında doğanların evliliklerini sorgulayabileceklerini belirtiyor.

Dünya yeni güncellemeye mi geçti?

Evet, dünya toplumun belirlediği sınırlardan çok daha öteye geçecek. Ay, Güneş’e meydan okurken cinsel tercihlerin konuşulacağını, neredeyse toplum içinde konuşulması ayıp görülen birçok konunun dile geldiğini de göreceğiz. Gökyüzü, akıl almaz görüntüleri ortaya çıkaracak. Gökyüzü akla gelmez görüntülerin seyredileceğini de vurguluyor. 

Güneş’in Mars ile olan karşıtlığı başkalarının haklarını korumakta zorlanılacağını işaret ediyor. Özellikle bu dönem hukukçulara çok iş düşebilir. Avukatlar, hâkimler ve savcılar için zorlayıcı etkiler oluşabileceğini ifade ediyor gökyüzü.  

Yapıcılık ve tolerans bu döngüde az rastlanan iki kavram haline gelebilir. Herkes kendi doğrusunu yarıştırırken gündelik hayatta çekilmez insanlarla sık sık karşılaşabiliriz.

Güneş, Uranüs’e meydana okurken yeni bir özgürlük akımının oluşabileceğini işaret ediyor. Farklı tarzda ve düşüncede liberal bakış açılarının ortaya çıkabileceğini de vurguluyor. Bu etkiyle zamanla yeni akımların yeni grupları meydana getirdiğine şahit olabiliriz.

Başka bir ülkede yaşama arzusu tüm dünya insanlarını ilgilendirecek. Alternatif yaşam biçimleri ve koşulların yaratılması bir trend haline gelebilir.

Mars’ın Uranüs’le uyumsuzluğu mekanik her işleyişe reformlar getirebilir.

Bilimi ve tıbbı yakından ilgilendirirken; destekleyeceğini, yeni keşiflerin oluşacağını vurguluyor.

Ay burcu Kova olan Merkel, dünya sıralamasında en çok konuşulan liderler arasında olmaya devam edecek.

 

BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Gerek sosyal gerekse kişisel alanda bazı sorunlarla mücadele ettin durdun. Yeri geldi kendini defalarca açıklamak zorunda kaldın. Bir an önce dinsin diye beklediğin iç sıkıntıların sana engel oldu durdu. Kanlı Dolunay, içindeki lideri açığa çıkarmanı ve hedeflerini belirlemen gerektiğini hatırlatacak. Bu süreçte bazı aile bireyleriyle aranda anlaşmazlıklar çıkabilir. Kriz anlarını yönetebilirsen, içsel huzurunu da korumuş olacaksın.

BOĞA: Kendini kolayca ifade edebildiğin halde son zamanlarda biraz daha kendi kabuğuna çekildin. Özellikle aşk hayatının inişli çıkışlı gitmesi de seni epey yordu. Kanlı Dolunay’ın etkisiyle önce kendini sonra da etrafındakileri derinlemesine eleştireceksin. Kanlı Dolunay etrafında kimler bencil kimler çıkar ilişkisi için dost görünüyor sana görme şansı sunacak. İlişkilerini sınarken, kimileriyle arana mesafe koyacak kimilerini ise ciddi bir şekilde uyararak hayatında denge kurmaya çalışacaksın.

İKİZLER: Hayatına yeni bir yön vermek ve yaşam standardını artırmak adına daha her zamankinden daha istekli olacaksın. Ancak zaman zaman kararsızlığa düşebilirsin. Meraklı yapını, seni bir adım ileriye taşıyacak konulara yöneltmen gerekecek.  Tanışacağın kişilerle olan iletişimine biraz sınır koymalısın. Her şeyi anlatma isteğin, bazı duyguların çabuk tükenmesine neden olabilir.

YENGEÇ: Kanlı Dolunay en çok duygularını etkileyecek. Güven kelimesine yüklediğin anlamdan tut da seni kararsız kılan tüm duygulara kadar arınmak için kendini hazır hissedeceksin. Cesur adımlar atmak için önce kaygılarından kurtulman gerektiğini zaten biliyorsun. Evet, artık harekete geçme zamanı. Keskin kararlar alırken, her tercih uzun vadede hayatın için belirleyici olacak. Kanlı Dolunay’ın mesajlarına kulak vermeyi ihmal etme.

ASLAN: Güçlü ve gösterişli ruh halini bir arada kullanmak isteyeceksin. Kenarda durmak, olup bitene seyirci kalmak hiç sana göre olmadı. Ancak bu süreçte sana iyi gelmeyen konularda seçici davranacaksın. Artık sadece ben diyenlere geçit yok diyebilirsin. Bu durum bazı ilişkilerinden uzaklaşmana neden olabilir. Aşkta cesur davranacağın bu dönemde, kibir de yanında olacak.

BAŞAK: Geleceğini etkileyecek her konunun detayı senin için önemli. Kanlı Dolunay, her detayın önemli olduğunu bir kez daha hatırlatırken; sabırsızlığa yer yok diyecek. Özellikle uzun vadede gerçekleşebilecek hedeflerinde bazı gelgitler yaşayabilirsin. Vazgeçmekle devam etmek arasında kalacağın bu süreçte, eksiklerini fark ederek yola çıkman işine yarayacak.

TERAZİ: Uzun zamandır aradığın şey belki de sadece biraz huzur. Geçmişte bıraktığın gönül kırıklıklarını telafi etmenin yollarını arayacaksın. Ancak bazı karşılaşmalar büyük yüzleşmeleri de beraberinde getirecek. Sosyalleşmeye öncelik vereceğin bugünlerde aşk kapını çalabilir. Yaşam alanını düzenlemek adına büyük değişimlere gidebilir, hatta taşınma fikrine dahi sıcak bakabilirsin.

AKREP: İçinden çıkamadığın dertlerin, emin olamadığın duyguların seni sarıp sarmaladığını hissediyorsun. Kendini bu süreçte gereksiz inatlaşmalar içinde bulabilirsin. Kanlı Dolunay’ın etkisiyle çevrende olup biten bazı gerçekleri öğreneceksin. Umutsuz anlarına destek olan, sana yeni fırsatlar sunan kişilere olan önyargını kıracaksın. Geçmişi geçmişte bırakabilirsen, dünyaya farklı bir pencereden bakacaksın.

YAY: Adaletten şaşmayan yanınla kendinden ödün vermedin. Hayatın sakin ilerlese bile, senin dışında gelişen olaylara hep bir şekilde dâhil edildin. Kanlı Dolunay, etrafında gelişen olaylara karşı duyarlı ol ama taraf olma mesajını veriyor. Bu süreçte aile bireyleriyle yaşadığın sorunları masaya yatıracaksın.  

OĞLAK: Yeniliklere açık olsan da şu sıralar istemeden de olsa değişime direnç gösterebilirsin. Kendini daha ileriye taşımak adına kariyerine odaklanman yakınlarını ihmal ediyorsun. Bu durumdan dolayı özellikle eşin ya da sevgilinle aranda bazı sorunlar çıkabilir. Kanlı Dolunay, manevi duygularını göz ardı etmemen gerektiğini vurgularken; keskin ve ani kararlar almamalısın. Bununla birlikte yurtdışına seyahate çıkmayı planlıyorsan önemli evraklarını kontrol etmende fayda var.

KOVA: Aklının ve kalbinin birbiri ile savaştığı günlerden geçerken, belirsiz olan konuların bir an önce sonuçlanmasını isteyeceksin. Burcunda gerçekleşecek Kanlı Dolunay, belirsizlik ve kargaşadan dolayı seni olduğundan daha isyankâr yapabilir. Özellikle ailendeki bazı bireylere karşı sert çıkışlar yapacaksın. Bu günleri sakin, acele etmeden, zamana yayarak geçirmende fayda var.

BALIK: İncir çekirdeğini doldurmayacak meseleleri dert edindin durdun kendine. Hatta ve hatta farkında olmadan başkalarının hayatıyla kendi hayatını kıyasladın. Özeleştirini yaptığın bugünlerde, köklü kararlar almak isteyeceksin. Dikkatli baktığında, parçaları birleştirdiğinde aslında yaşamın senin için aktığını fark edeceksin. Yeter ki onun ritmine kulak ver ve zamanı izle.

Dipnot: 23 Temmuz'da paylaşacağınız fotonun altına tutulma etiketi koyduğunuzda bu yazıyı okuyup okumadığınızı anlayacağım :)

Zeynep Turan

20 Haziran 2018

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...