Yükleniyor . . .

JÜPİTER RETROSUNDA DOĞANLAR (2020)

JÜPİTER RETROSUNDA DOĞANLAR

Jüpiter bolluk, bereket, şans, genişleme, felsefe, farklı kültür temaları gibi konuları yönetmektedir. Aynı zamanda hoşgörü, barış, bağışlama, iyimserli, barış, umur, zenginlik, ileri görüşlülük, bilgelik, dürüstlük gibi konuları da temsil etmektedir. Jüpiter başkalarının hakkını korumayı ve sorunlarla mücadele edenlere yardım etmeyi de vurgulamaktadır. Jüpiter’in Retro hareketi yaklaşık olarak 120 gün sürmektedir. Jüpiter Retro’sunun gerçekleştiği dönemler her birimizin hayatına farklı şekillerde sirayet edebilmektedir. Bu süreçte bilgi edinme konusunda atağa geçilse de aceleci davranmak, tüm bilgilere bir anda ulaşma isteği, bilgileri öğrenme konusunda sıkıntılar yaşanmasına neden olabilir. Aslına Jüpiter Retro’su sürecinde derin bir muhakeme ve sorgulama içerisine gireriz. İçinde bulunduğumuz durumu, yaşantımızı, inançlarımızı, düşüncelerimizi ve hatta önyargılı düşüncelerimizi irdeleriz. Bu sorgulama süreci her ne kadar olumsuz gibi görünse de aslında kendimize karşı kazançlı çıkacağımız bir farkındalık sürecidir. Genişlememize, büyümemize, standartlarımızı artırmamıza engel olan tüm durumları analiz edip üstesinden gelebilmemiz için fırsattır.

Şans, kader gibi konulara sırtlarını dayamak istemezler.

Jüpiter Retrosu ile doğan insanlar ise inanç ve ahlak konularına yönelik çoğunluktan daha farklı bakış bir açısına sahip olmaya eğilimlidirler. Başkalarında ziyade yaşamdan edindikleri derslerde bireysel tecrübeleri baskın rol oynar. Genellikle kendilerini şanssız olarak görürler. Gelecek hakkında kaygılı insanlar olduklarından planlı ve tedbirli davranırlar. Doğum haritasında Jüpiter hangi eve düşmüşse, o evin konusuyla ilgili kimi zaman kibirli ve çokbilmiş davranışlar sergileyebilirler.

Tüm bunlarla birlikte Jüpiter Retro’su kişilerin görünenle yetinmemesini de tetikleyebilir. Karşılarına çıkan ya da tecrübe ettikleri konuların perde arkasını irdeleyebilirler.  Jüpiter Retro’sunda doğan kişiler farklı bakış açılarına, perspektiflere, inanç ya da değer sistemine sahiptirler. Halihazırda sunulan bilgiler onlar için tatmin edici değildir. Deyim yerindeyse hayatın akışı içerisinde yaparak-yaşayarak öğrenirler. Bu tecrübeler onlar için etkili bilgi haznelerine dönüşebilmektedir. Yani daha açık bir dille ifade etmek gerekirse yaşam sahnesinde yeri geldiğinde başrol oynamaktan çekinmeyen bu kişiler, yaşadıklarını önemli öğretilere dönüştürebilirler. Kendi deneyimlerinden ders çıkararak adım atarlar. Ancak bunlara rağmen özünde şanslı olmadıklarına inandıkları için gelecekleri ya da eylemlerinin sonuçları konusunda endişeli bir ruh haline sahip olabilirler.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır. 

Kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz. 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...