Yükleniyor . . .

İKİZLER BURCUNDA YENİAY (2019)

İKİZLER BURCUNDA YENİAY (2019)

Hareketli, renkli, coşkulu hava burcunun bütün hızlı düşünen yanları bu Yeniay’da gerçekleşecek. Yalnızsanız evren artık sizin için çarkı döndürecek. Arkadaşlarınızla ilişkileriniz düzenlenecek. Yolculuklar, yaz planları değişecek. Kendimize ilgimiz, alakamız artacak.  Değişken burçtaki Yeniay bizleri ve ülkemizi de yakından ilgilendiriyor. Kariyer evinde etkin olan bu gökyüzü hareketi, Türkiye’nin Ay burcu ile iletişim kuracak. Ritmi değişen dünyanın, ekseni de kayacak. Doğrular, eğriler, yanlışlar her şeyin ekseninin kayacağını vurguluyor, gökyüzü.  Herkes kendi kabuğuna çekilmek isteyecek. İnsanlar kendi dünyalarını, yaşamlarını güncelleyecek.  Akrabalık ve kardeş ilişkilerinde sınırları tayin edecek.

Ne zaman meydana gelecek?

3 Haziran’da Türkiye saatine göre öğlen 12.13’te İkizler burcunda Yeniay başlayacak.

Kimler devrede, neler oluyor?

İkizler burcunda meydana gelen Yeniay, Türkiye’nin natal haritasında etkili olacak. Bu konuyu diğer paragraflarda uzun uzun inceleyeceğim. Ama öncesinde bir parça bireysel tercihlere öncelik verecek. Kendi yolumuza, hedeflerimize, öne almak istediklerimize ön ayak olacak. Neyi anlatmak, nasıl yaşamak istiyorsak, bu durumun koşullarını hazırlayacak. İlişkileri de bu anlamda geliştireceğini ifade ediyor. Güveni temel alarak hayatı şekillendirmek önemli olacak.

En yakın arkadaşımı tanıştırayım: Teknoloji…

Teknoloji bu evrede önemli olacak, kendisine ilgimiz artacak; düzenimizi, derli toplu hareket edebilmemizi sağlayacak. Dijital konulara meraklı olanlar, bu alanları hobi olarak edinenler, becerilerini iş sahasına taşıyabilirler. Sosyal medya kullanımı, bu alandaki paylaşımlar hiç olmadığı kadar artacak.

Her şey çabuk değişecek: Renkler ve zevkler…

Değişime göz kırpan bir Yeniay. Gelecek 7 yılı şekillendirmek için verimli günler. Öncesinde ise geçmişte kalan yıllarımızı değerlendirmemizi sağlayacak. Karşılaştırma yaptıran, analitik çözümleri oluşturan, enerjimizi toparlayan ve umut etmemizi sağlayan yansımaları da olacak.

  • Egosu ile hareket edenler; kalabalıklar arasında yalnız kalmaya mahkûm olacak insanlar var.
  • Gururu ön planda olanlar; gururlu, mesafeli, hiçbir şeyden ödün vermeyen insanların değişimine tanıklık edeceğiz.

Haberleşme, iletişim, yolculuklar, kardeşler, arkadaşlıklar konusunda iddiası bol bir Yeniay ile tanışacağız. İnsanların hayatlarında, yaşamlarında sınırlar olduğunu ve saygı duyulması gerektiğini öğretecek.

Bazı haberler var ki, şaşırmamak elde değil!

Tabii ki hepimiz şaşıracağız. Ama İkizler ve Yay burçları daha çok…1970-1984 yılları arasında doğanlar ve Neptün burcu Yay olanlar bu ekibin içinde yer alacaklar.

Peki, ne duyuyoruz da bu kadar şaşıracağız?

İnsanların bağımlılıklarına, arka planda bambaşka şeyler yaşamalarına, hırslarına, kıskandıkları konulara ve kişilere hayret edeceğiz.  

Komşunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim, Yeniay’ı

Herkesi değiştirecek, insanların her türlü konudan haberdar ettirecek, dik başlılığı artıracak. Kimse kimsenin işine karışmayacak, karıştırtmayacak ve herkes kendi havasında rüzgârında kalmak isteyecek.

Kendimize yatırım yapmak isteyeceğiz. Kişisel bakımlarına efor sarf eden insan sayısı da bu evrede artabilir. Estetikle ilgili olmayan insanların bile bu yönteme başvurduklarını duyabilirsiniz.

Herkesin kendisine ilgisi, alakası, sevgisi artacak. Hoş görünmek, kiloda denge sağlamak, estetik görünmek için çabalayacak. Hatta ‘kendimi saldım’ diyenler bu süreçten feyiz alabilirler.

Yeniay; toplumlara, topluluklara hitap edecek.

Toplumsal konuları ve aile bağlarını düşündürtecek. Kim kiminle konuşuyor, haberleşiyor, kimle küs, kim kimlerle sık sık bir araya geliyor, hepsi bir ağızda konu olacak. Tanıdık, tanımadık herkesi bir nefeste konuşuyor olacağız. Bu Yeniay her ne kadar bazı konuları sümenaltı yapsa da konuşacağız, meraklı olacağız.

Türkiye!

18 Mayıs’ta Türkiye’yi yakından ilgilendiren bir Dolunay meydana gelmişti. Şimdi ise Ay burcu ile yakınlık kuracak bir Yeniay var. Adım adım gökyüzü Türkiye’nin doğum haritasında aktif rol alan gezegenleri hareketlendiriyor. Soyut konuları aktifleştiriyor. Belli köşelere yerleşen gezegenlerin etkisi gündemi belirliyor.

2019 yılının endişeleri tüm ülkelerin derdi ama Türkiye’yi dünya pazarında konuşuyor olacağız. Türkiye’nin bu evrede alacağı iddialı kararlar, stratejik konular, nükleer meselesi, S -400 ve ekonomiyi bolca gündeme getirecek.  Bu sürece gölge düşürenler ise gazeteciler ve medya sektörü olacak. Türkiye’ye mâl olmuş yayın organlarının gidişatları dikkat çekici olacak.

Belki de bu Yeniay dünyanın finansal bir depresyonda olduğunu gösterecek. Türkiye de kendine düşen nasibini yaşayacak. Ama bir yandan bazı ülkelerin uluslararası markaları, lojistik firmaları yaşanan küresel krizi fırsata da çevirebilir.

Kişisel hayatlarımızdaki farklı gelişmeler…

Twitburc önerisinin Yeniay raporunda şunlar var: 

İkizler burcunda gerçekleşen Yeniay, Merkür’e eşlik ediyor. Mars’ı da kafa kola alıyor. Çünkü 11 derece ile bu oluşumla yakınlık kuruyor.  Mars’ı Yengeç’te alan bu süreçte yurtdışı planı olan, başka bir ülkeye yerleşme planı yapan, eğitim için şehir değiştirmeye hazırlıklı olanlara plan değişimi yaşatabilir.  Özellikle ebeveynler; çocukları için başka bir dünyanın kapısını açmaya hazırlananlar, fikir değişimine gidebilir, son dakika kararları alabilir.

Arkadaşlarımızın problemlerine yardımcı olacağız. Ancak onların konularına ne kadar samimiyetle yaklaştığımız, empati kurabildiğimiz, birer kriter olarak önümüze gelebilir. Dostluğun duruşu, kaderi, tayini, ritmi, merhameti bu devirde önem arz edecek. Size önerim alınganlığınızı yönetin; çünkü arka planda yapılan konuşmalar, sohbetler hep merak konusu olacak.

Burçlar:

Koç: Kardeşler, küslükler, kırgınlıklar senin için ön planda olacak. Dedikodusu bol günler, bazı insanlarla mesafeni koruyabilirsin.

Boğa: Para konusu güvene dayalı ilişkilerde arayı bozabilir. Evli olanlar içinse yeni düzenlemeleri işaret edecek. Hayat paylaşınca güzel!

İkizler: Değişimin tam ortasındasın. İçine kapanık da görünsen kendine yatırım yaptığını herkese ispat edeceksin.

Yengeç: Endişelerinin yersiz olduğunu göreceksin. Yaratıcı işlerde başarılı olabilirsin, kaygılarına ara vermeni öneririm.

Aslan: Kalabalık gruplar, arkadaş çevresi, rekabetin öne çıktığı ilişkiler seni besliyor, cesaretinle herkesi hayran bırakabilirsin.

Başak: İtibarını yönettiğin bu günlerde kariyerin için önemli bir dönem. Yenilikten kaçınma, insanlara karşı ön yargılı olmamaya çalış.

Terazi: Yolculukların sıklaştığı bu günlerde, yurtdışı bağlantılı işlerinde belli gelişmeler olabilir. Ayrıntılara dikkat etmelisin.

Akrep: Sezgilerini yönetebilirsen harika başlangıçları ön görebileceksin. Borçlar, alacaklar ve hak talebin için iddialı günler.

Yay: İkili ilişkiler ve anlaşmalar için verimli günler. Yalnızlıktan sıkılan Yay burçları ilişki adına şanlı günlerdesin.

Oğlak: Hizmet evini temsil eden Yeniay bol çalışmayı ve birikimlerini temsil edecek. Sağlığına bu günlerde dikkat etmelisin.

Kova: Aşk, eğlence, gönlüne göre hareket etme önceliğin olacak. Dışa dönük bir Yeniay’ın enerjisinden fayda sağlayabilirsin.

Balık: Aile birliği, anlaşmazlıklar, çözümlenmesi beklenen konular idealin olacak. Tadilat’a girişmek için güzel bir dönem.

Zeynep Turan

22.05.2019

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...