Yükleniyor . . .

İKİZLER BURCUNDA MERKÜR GERİLEMESİ (11 HAZİRAN 2015)

İKİZLER BURCUNDA MERKÜR GERİLEMESİ (11 HAZİRAN 2015)

11 Haziran’a kadar İkizler burcunda gerileyecek Merkür kendini ifade ettiği bir burçta gerileyecek.

Egoistliği, kibri ortaya koyan Merkür, kibar davranışları değil, kabalığı, yanlış, ani ve yıpratıcı kararları tetikliyor. Bu süreçte konsantre olmak zorken, odaklanabilenler birçok şeyi başarabilirler. Yeniay’ın ardından başlayan Merkür gerilemesi hemen iletişimi bozmuyor ama fikirlerde soğuk rüzgarlar estiriyor...

Merkür Gerilemesinin Burçlara Etkileri:

Merkür gerilemesi sizi nasıl etkileyecek? Bunun cevabını 1 Haziran'da 2015'den itibaren Twitburc mobil uygulamasında burcunuza ait ayrıntılı haftalık ve aylık yorumlarda bulabilirsiniz.

MERKÜR İLETİŞİMİMİZİ ELE GEÇİRİYOR!

Yönettiği burç olan İkizler ’de gerileyen Merkür kolay açıklayıcı ve akıcı bir iletişim kurmamızı zorlaştırarak, bizi durdurarak, sorgulayıcı yanımızı ön plana çıkarmaya itebilir. Öyle ki Yeniayın ardından güven, güç ve otorite kelimeleri birbirine karışabilir. Eğer doğum döngünüzde(haritanızda) Merkür İkizlerde hareket ederken dünyaya geldiyseniz, bu dönemde hiç ummadığınız bilgi akışlarıyla karşılaşabilirsiniz. Eğer Merkür Retro’sunda doğduysanız, sizin için akıcı, hızlı, dönüştürücü ve bekleyen işlerin sonuca varabileceği bir döneme işaret ediyor.

Doğum haritanızda Merkür’ün dünyaya geldiğiniz esnada hangi burçtan geçtiği önemli. Hangi evde olduğunu analiz ederken, bu açıları bilerek değerlendirirseniz daha hızlı bilgilere ulaşmış olursunuz.

7 Mayıs’ta aşk ve güzellik gezegeni Venüs Yengeç burcuna geçerken, evliliklerin ve ilişkilerin daha duygusal boyutlara taşınabileceğini ifade ediyor. Unutmadan, hatırlamamız gereken en önemli açı ise, gökyüzünün savaşçı ve mücadeleci göstergesi olan Mars-Satürn karşıtlığı. Bu da havanın hatta hava yolu ile ilgili her türlü sektörün hiç beklenmedik sınavlarını vurguluyor. Eş zamanlı olarak din ve din adamlarının tarihe not düşecek girişimlerini öngörüyor. Bu bilgilerin Merkür gerilemesi ile ne ilgisi var demeyin. Gökyüzündeki bu göstergeler, başlayacak Retroların altyapısını oluşturur. Bu tarihlerde yeni girişimlerde bulunmak yerine mevcut durumları çözmeye çalışın derim…

19 Mayısta Merkür gerilemesi başlıyor. Hemen ardından Ay Yengeç burcunda hareket etmeye başlıyor. Bu transitler; aile, eğitim, tatil ve yurtdışı planlarını öne çıkarıyor. Ailedeki geçmişe dayalı hukuksal sorunlar farklı boyutlar kazanabileceği gibi şehir dışındaki evler için önemli eksiklikler gündeme gelebilir. Örneğin; yazlık veya devre-mülk gibi konularla ilgili ailenizde son dakika sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Çocukların eğitimi ile ilgili plan yapmak için ise doğru bir tarih olduğunu söyleyemem. Çünkü Merkür kendi yönetici burcunda geriliyor ve yazışmayı, iletişimi ve eğitim sistemini zorlamayı hedefliyor. Retro süresi boyunca hayata dair her konuda, özellikle günlük hayata ve iletişime dair konularda aksaklıklar yaşanabilir. Hepimizde bir tükenmişlik sendromu baskın diyebilirim.

Merkür Gerilemesinin Burçlara Etkileri:

Merkür gerilemesi sizi nasıl etkileyecek? Bunun cevabını 1 Haziran'da 2015'den itibaren Twitburc mobil uygulamasında burcunuza ait ayrıntılı haftalık ve aylık yorumlarda bulabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

09.04.2015

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...