Yükleniyor . . .

GÜNEŞ TUTULMASI YAY BURCUNDA! (14 ARALIK 2020)

2020 GÜNEŞ TUTULMASI YAY BURCUNDA!

14 Aralık günü 23 derecede bir Yeniay gerçekleşirken aynı zamanda Yay burcunda Güneş tutulması yaşanacak. Tutulma, 2020’nin başladığı gibi bitmesini sağlayacak. Gerçekleşecek tutulma yılın sonuncu tutulması olacak.

Tutulma Nerelerden Gözlemlenebilecek?

Arjantin, Şili, Bolivya, Ekvator, Paraguay, Peru ve Uruguay ülkelerinde gözlemlenebilecek. Ayrıca Pasifik, Atlantik Okyanusu’nda ve Antarktika’da da görülebilecek. Ay, Dünya ile Güneş arasından geçecek; Şili ve Arjantin'in büyük bir kısmı 2 dakikadan biraz daha fazla süreyle tamamen karanlığa gömülecek.

Sosyal Mesafeleri Aştıracak Günlerin Habercisi…

14 Aralık’ta meydana gelen yılın son tutulması, zihni yöneten gezegen Merkür ile rüzgârın gezegeni Mars’la iletişim halinde olacak. Bu iletişim hali;

 • Bilim adamlarını, laboratuvarları ve ilaç şirketi CEO’larını ön plana çıkaracak.
 • Ateş tutulması olduğu için; kaza, yangın ve acil durumları da tetikleyebilir.

Her Şey İpekyolu İçin

Güneş 23 derece tutulurken Plüton’da 23 derecede Oğlak burcunda saf tutacak. Aslında Plüton’un yer aldığı tutulmalar hiçbir zaman insanlığa yaramadı. Kitlesel büyük yüzleşmeleri tetikledi. Kapalı kapılar arkasında dönen büyük hesaplarla yüzleşmemizi sağladı. Bu tutulma da son kozunu oynayacak. Aslında virüsün insan eliyle yapıldığı resmiyet kazanırken bu zehrin dünyaya yayılmasını kimin sağladığı da ortaya çıkacak. Zehri çıkaranla panzehri çıkaran ülkenin aynı olması da kimseyi şaşırtmayacak.

 • Karmaşa, zorunlu değişim, sivil huzursuzluk yanı sırada havacılık ve havayolu şirketleri ile ilgili önemli gelişmelere tanıklık edebiliriz. Örneğin;
 • QATAR AIRWAYS’in sahibi 1962 doğumlu ve Satürn’ü Kova olan Akbar Al Baker
 • Air China’nın 2002 Kuruluşlu sahibi olan Çin Ulusal Havacılık Holdingi

Doğa, Tutulmaya Tepki Verecek

Güney Amerika’daki ülkelerin üzerinde yoğunluk ve etkisi yüksek olacak tutulma; sosyal ve ekonomik koşulları zorlaştıracağını işaret edebilir. Tutulma; dünya genelinde iklim ve mevsim koşullarına bağlı afetlerin adını saydığımız ülkelerin üzerinde etkili olacağını vurguluyor.  

 • Seller ve Tsunami,
 • Çığlar,
 • Kasırgalar
 • Orman yangınları
 • Depremler
 • Toprak kaymaları (Heyelanlar)

Tutulmanın dünya genelinde ekonomik ve toplumsal etkilerini ise mecburi değişimlerim getirdiği gündemlerle görebileceğiz. Tutulma gerçekleşirken anın yükseleni Yengeç burcu yönetecek. Bu da ulusal birlikleri, politik tavırları, dini konuları ve dış ilişkileri gündeme getirecek. Tutulma, en çok da ulusal değerlerimizi ön plana taşımayı hedefliyor. Dünyada eş zamanlı bir şekilde siyasi liderlerin sıkışmalarına tanıklı edeceğiz, bunların başında;

 • 1953 doğumlu Şi Cinping ve 1942 Doğumlu Joe Biden’ı konuşabiliriz.  

Dünyada Sağlık Sektörü, Siyasi Sıkışmaları Tetikleyebilir

2020’in başından itibaren yaşadığımız bu altıncı tutulma Dünya’nın başını derde sokan COVID-19’un toplumsal etkilerini; eşitsizlik ile ilgili hoşnutsuzluğun artması ve neoliberal ekonomik modellerin sorgulanması şeklinde görüyoruz. Bu gibi etkilerin siyasi bir eşiğe dönüşeceğini görmeye devam edebiliriz. Tüm dünyada sağlık sektörünün siyasetten ve siyasetçilerden beklentileri artmaya devam edebilir. Bu beklentileri uygulamakta zorlanan siyasiler bu süreçte tutumlarını belli edebilirler.

Kazananlarla Kaybedenlerin Yeri Değişiyor

Tutulma; Dünya’nın farklı ülkelerinde yapılan sivil protestolarla beraber kolluk kuvvetleriyle halkın karşı karşıya gelmesine yine tanıklık edeceğimizi işaret ediyor. Deyimi yerindeyse ‘’dejavu’’ tadında geçecek bu tutulmanın tek bir farkı olacak. İnsanlar dijital diktatörlükle tanışırken aynı zamanda hükumetlere yardım eden sosyal medya platformları da olacak. Yardımcı olmayan platformlar ise bağlı oldukları hükumetler tarafından ağır yaptırımlara maruz kalıp ciddi para cezaları ödemeye maruz bırakılacaklar. Ülkelerde anayasal haklar ve yeni yasa değişimleri, devlet kademelerinde ve kamusal yapılarda yapılacak isim değişikliklerini gelecek 6 ay içinde görmemiz de mümkün. Çünkü bu tutulmanın adı Yay Tutulması… Yay tutulması gerçekleşirken dünyanın birçok yerinde adalet sisteminin değişeceğinin haberciliğini yapıyor

Güneş Tutulmasının Yansımalarına Şahit Olacağız.

Büyük değişimlerin habercisi olan Aralık 2020 Güneş tutulmasının mazisinin eski olmadığını yaşanan benzer olaylarla ya da yansımaları ile görebiliriz. Dünya kendini bir borç krizinin içinde hissederken halkın taleplerine karşılık vermekte zorlanabilir. Dünyada artan işsizlik, yüksek enflasyon, yüksek faiz oranları ve kurların çalkantılı tavırları uzun bir süre daha ülke yönetimlerine meşguliyet verebilir. En başta da 27 Aralık 1945 kuruluşlu IMF bile kendi yapısını yeniden dizayn edebilir. Tutulma gerçekleşirken iletişim gezegeni Merkür Ay düğümleri ile iletişim kuracak. Birçok ülkede ekonomik olumsuzluğu durdurmak için tarım ile ilgili kararlar alınırken, TBMM’de Anadolu’nun tarım ile ilgili projelerine uzun uzun yer verilecek. Tutulmanın gerçekleştiği anda hava elementi hiç aktif olmayacak. Bu da;

 • Hızlı kararların alınacağı ve birçok torba yasanın, affın ve atanma konularının gündeme geleceğinin altını çiziyor.

Gelecek Kaygısının İçinden Gerçekleri Kurtaracağız.

2020 yılının 6. Tutulması Yay burcunda gerçekleşirken Türkiye’nin Ay burcu ile iletişim kurmaya çalışacak. Konuşacağımız diğer konular ise; halk sağlığı, eğitim, hukuk sistemi, diplomasi/dış siyaset olarak ifade edilebilir. Tutulmanın gölgesinin düştüğü kara bölgeleri merhametli inşaların tavırları elbette dağıtacaktır. Ancak kişisel deneyimleri ileriye taşıyacak Yay burcundaki tam tutulma kimlerin boşu boşuna at koşturttuğunu da insanlığa gösterecek. İnanç, korku, varsayıma dayanan değişmez tutumlar ve eylemler gözümüzde büyüyebilir. Bilim çağına açılan gökyüzü, her konuda üstünkörü konuşanlara değil, bilimsel araştırmalara inanmamız gerektiğinin altını çizebilir. Dünya, başına gelenlerin sorumlularını yavaş yavaş tespit ederken gerçeğin ve yanlışlığın hangi noktada, kimler tarafından sistemli bir şekilde şekillendirildiğini görmeye başlayacağız.  

Tam Güneş Tutulmasının Ön Plana Çıkaracağı Konular;

 • Tarım,
 • Doğa konuları,
 • Üretim,
 • Ekonomi,
 • Sanayi ve ticari işletmeler,
 • Sağlık sistemleri,
 • Kıtlık,

Konularını derinlemesine işleyen yılın son tutulmasının etkileri dün ve bugünle kısıtlı kalmayacak. Tutulmanın Yansımalarının her tutulma döngüsünde olduğu gibi uzun vadeye yayıldığına tanıklık edebiliriz.

Nadir Bir Gökyüzü Olayı Gerçekleşecek.

14 Aralık 2020'den bir hafta sonra 21 Aralık’ta Jüpiter ve Satürn birbirinden yalnızca 6 derece uzakta olacak. Nadir bir gökyüzü etkisi meydana gelecek. Yüzyılın başından beri bir ilk olacak ve 5 Kasım 2040’a kadar bu iki gezegen kavuşmayacak. Jüpiter ve Satürn’ün tutulmadan bir süre sonra Kova burcunda birleşmesi kökten değişimi ve dünyayı yeni olasılıkların beklediğini işaret ediyor.

Türkiye bu gezegen hareketlerinin birleşimiyle şu konularda öne çıkabilir;

 • Mülkiyet hakları,
 • Siyasi çıkarlar ve politik gelişmeler,
 • Siyasi kimliklerini net hatları ile görebileceğimiz insanlar,
 • Ön plana çıkacak yeni yüzler
 • Parlamentoda değişecek sandalye sayıları

Ateş elementinin sıcaklığını kış günlerinde hissedeceğiz.

Bolluk ve bereketi temsil eden ateşin değişkeni Yay burcunda meydana gelen yılın 6. tutulması insanların ruhunda gizledikleri tepkiyi, öfkeyi deyim yerindeyse ateşi bu kış günlerinde hissettirecek.

Tutulma;

 • Büyük gücün safi inançtan geçtiğini hissettirecek,
 • Dünyayı yöneten tüm sistemlerin yıprandığını ve etkisini kaybettiğini görebiliriz,
 • Uluslararası anlamda taze oluşumların seslerini uzaktan duyabiliriz,

Güneş tutulması, Türkiye’nin Ay burcunun tam karşında hizalanmaya çalışıyor. Tutulma 30 Kasım’dan bu günlere gelen konuların deşifresini de temsil edebilir.

 • Dış ticaret, limanlar ve gümrüklerle ilgili atılacak adımlar,
 • Eğlence sektörüne gelen yaptırımlar,
 • Sağlıkla ilgili yeni oluşumlar,
 • Ordu, polis, kolluk küvetleriyle alakalı yasal sorumluluklar, ülkece gündemimizi şekillendirebilir.

Etkilenecek Yıllar;

 • 1970 ve 1984 yılları arasında doğanlar.

En Çok Konuşulacaklar

 • 1983, 1984 doğumlular

Büyük Karar Alan Burçlar

 • İkizler, Yay, Başak ve Balık
 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

18.11.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...