Yükleniyor . . .

GÖKYÜZÜ EVLİLİKLERİ VE İLİŞKİLERİ NASIL ETKİLİYOR?

Aşkların Bitmesine, Ayrılıklara, Boşanmalara Gökyüzü Ne Diyor?

2016 yılının hepimizin hayatında büyük etkileri olduğu ile ilgili görüşe sahip olacak kadar deneyim edindik. Bugünlerde neden biz böyle olduk sorusu soran çiftlere gökyüzünden bakarak şunu söyleyebilirim: Efsunlu bir yıl yaşıyoruz. 2016 yılında beş tutulma, dört Merkür gerilemesi ve tüm yazımızı ve mantığımızı zorlayan, Mars gerilemesi yaşadık. Özellikle Mars gerilemesi, gündelik hayatımızdan tutun da ilişkilerde korktuğumuz ama kendimizi düşünmekten de alıkoyamadığımız birçok şeyi bize gösterdi. Yıl bitmedi ama yılın kulağımıza devamlı fısıldayan kaygı durumu devam ediyor. 2016 Mart ayından itibaren tutulmalarla eş zamanlı harekete geçen tüm süreç aslında 1970 – 1984 doğumlu kişileri etkisi altına aldı. Eğer siz de bu yıllar arasında doğduysanız Neptün’ünüz Yay. Dolayısıyla haksızlık konusuna bu yıl hiç olmadığı kadar tepki vermiş olabilirsiniz. Mutlu olmak için yola çıkılan ilişkilerde rotayı değiştirense Neptün - Yay ve Satürn -  Yay ilişkisi.

Aslında çiftler bu süreçte birbirlerinin potansiyelini daha iyi gördü. Neyi yapıp, yapamayacaklarını anladılar. Ancak rüzgârın bu kadar sert olacağını tahmin etmemiş olabilirler… Aşkın cesaretten beslendiğini göz önünde bulundurursak, Mars gerilemesi ile birlikte, gökyüzü 2002 - 2003 yılında yapılan evliliklerin Satürn İkizler burcunda döngüsünde hareket ederken kurulduğunu, 2015 Aralık ayından itibaren ise bu yıllarda yapılan tüm evliliklerin keskin konuşmalardan geçtiğini vurguluyor gök kubbe.

Bu yıl gökyüzü olayları, sevmeye ve sevilmeye olan ihtiyacımızı sorgulattı. Sorgulatmaya devam ederken de aslında ilişkilerimizden beklentilerimizi ve ilişkimizin neyin üzerine kurulu olduğunu görmemizi sağlıyor. Bu da çiftler için rüzgârın hem sert hem de biraz tersten estiğini gösteriyor. Göz önündeki ilişkilerin içinde hangi fırtınaların estiğine hepimiz tanık olduk. Birçok ilişkide duygularının devamlı dalgalandığını vurgulayan gökyüzü, inişli çıkışlı günlerden geçerken, bireylerin öz güven duygusunun yıprandığını da işaret ediyor. Adeta kalbimiz ile aklımızın mücadeleye tutuştuğu ayları geride bırakırken, kimilerinin sevgisi ve birlikteliğe olan inancı tükendi.

Efsunlu 2016 yılında, hangi ilişkilerin sarsıldığına yıldızlardan bakacak olursak;

Can Bonomo / Didem Soydan

16 Mayıs 1987 doğumlu Can Bonomo’nun Mars’ı İkizler burcunda. Bu da 2015 yılının mayıs ayının son günlerinden itibaren kariyeri ile ilgili beklentilerinin onda büyük baskı yarattığını işaret ediyor. Bu süreçte 1 Nisan 1984 tarihinde doğan Didem Soydan’la ilişkisi vardı. Didem Soydan’ın natal haritasında, Uranüs’ün Yay burcunda Güneş ile mayıs ayı sonlarında karşıtlık yapması, kendi çevresinden yönlendirmelere maruz kaldığını işaret ediyor. Aynı zamanda Can Bonomo’nun haritasında etkili olan yılın ikinci Merkür gerilemesiyle, Soydan’la fikir ayrılıklarına düştüklerini vurguluyor. Gökyüzü, ayrılık haberleri çıkmadan iki hafta önce iletişimlerini kopardıklarını söylüyor. 16 Ekim’de Güneş burcu üzerinde gerçekleşecek Dolunay ile birlikte, Didem Soydan eski ilişkisine bir şans daha verebileceğinin de notunu düşüyor.

Sahiplenici ilişki

Yılmaz Erdoğan / Belçim Bilgin

4 Kasım 1967 tarihinde doğan Yılmaz Erdoğan’ın, Plüton’u Başak burcunda. Dolayısıyla Erdoğan bu yıl gerçekleşen tutulmalardan oldukça etkilendi. Yılmaz Erdoğan’ın haritası, hayata bakış açısının 2014 yılının nisan ayından bu güne beklentilerinin değiştiğini işaret ediyor. Merkür Retro döngüsünde dünyaya gelen Erdoğan ve 31 Ocak 1983 tarihinde doğan Belçim Bilgin, 2016 gökyüzü hareketlerinden en çok etkilenen çiftlerden.  Belçim Bilgin’in Ay burcu Başak. Yani bu ilişkide Plüton -  Ay kavuşumu söz konusu. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşen Yeniayın ardından ayrılık haberleri çıktı. 16 Eylül’de gerçekleşen tutulma ise çiftin, evlilik haritasında girdaptan geçtiğini işaret ediyor. Gökyüzü, 1983 doğumlu Belçim Bilgin’in hayatında büyük değişiklikler olacağını, natal haritasında uçurtmasının olduğunu anlatıyor. Dolayısıyla Bilgin,  yurt dışı bağlantılı bir ödül alırken, 2016 Aralık ayında evliliklerini çok daha farklı bir konsepte taşıyabileceğini anlatıyor. Kısacası karar verme aşamasında olan Belçim Bilgin,  Merkür Retro’su döngüsünde doğan Yılmaz Erdoğan’ın sahiplenici yanını göz önünde bulundurarak hareket ediyor olabilir.  

İletişimsiz ilişki

Tuğba Büyüküstün / Onur Saylak

5 Temmuz 1982 doğumlu, Tuğba Büyüküstün’ün Ay burcu Oğlak. Bu detayda 2016 Temmuz ayındaki kirli Dolunaydan bu yana çevresindeki insanları çok daha farklı bir gözle görmeye başlamış olabileceğini anlatıyor. 12 Mayıs 1977 doğumlu Onur Saylak’ın Ay burcu Balık, sahiplenici, detaycı ve yönlendirici özelliklerini ön plana çıkarıyor. Aynı zamanda kariyeri ile ilgili zor bir yıl geçirdiğini işaret ediyor. Çiftin sinatri hesaplarında ise ekim ayındaki Yeniayla birlikte Tuğba Büyüküstün’ün beklentilerinin değiştiğini ve beklentilerini net bir şekilde ortaya koyduğunu,  eşinin kırılgan ve detaycı taraflarından da yorulduğuna işaret ediyor. Ekim ayında haklarında çıkan haberlerin tesadüf olmadığını söylüyor gökyüzü.

Kasım ayındaki gökyüzü konumları ise ilişkilerinin şu dönemde mesafeli gittiğini ve gideceğini anlatıyor.  Ayrıca sonbahar rüzgârları bu ilişkide, gurur ve inatlaşma gibi duyguları yükseltirken Üçüncü insanların da yorumlarına maruz kalabileceklerini belirtiyor.

Tutkulu ilişki

Aslı Alkoçlar / Hakan Sabancı

22 Temmuz 1993 doğumlu Aslı Alkoç’ların Ay burcu Başak, 1 Eylül’de Güneş tutulmasından,   etkilendiğini bu da duygusal anlamada büyük baskılardan geçtiğini işaret ediyor. Güven temasının temsil eden tutulmalar, eylül ayında birçok kişinin ilişkisini sorgulamaya iterken, Alkoçlar’ın da kalbini yorduğunun altını çiziyor.  1991 doğumlu Hakan Sabancı’nın haritası, temmuz ayının sonlarında Uranüs’ü ve Plüton’u üzerinde etkili olan kirli Dolunaydan etkilendiğini ve ilişkisinde iniş çıkışlar yaşanırken, gururun bir anda ön plana çıktığını vurguluyor. Kıskançlıklarının ve sorgulamaların bu ilişkide yıpratıcı rol oynadığını işaret ediyor gökyüzü. Sonbahar rüzgârlarını atlattıktan sonra kendi masallarına devam edebileceklerinin de sinyallerini ise 23 Aralık’a kadar yaşanacak gökyüzü olayları veriyor.

Baskılı ilişki

Demet Şener / İbrahim Kutluay

11 Nisan 1977 doğumlu Demet Şener’in Güneş burcu Koç. 2014 yılından bu yana natal haritası, kanlı Ay tutulmalarından bu yana çok uğraş verdiğini anlatıyor. Birçok zorlukla mücadele etiğini işaret ediyor. Koç burcu olan Demet Şener’in 2016 Nisan ayından bu yana savaşçı Mars gerilemesin yarattığı baskı ile sabrının tükendiğini vurguluyor. Hata gök kubbe Şener’in üçüncü insanlar tarafından engellemelere maruz kalmış olabileceğini de söylüyor.

7 Ocak 1974 doğumlu İbrahim Kutluay ise, Güneş burcunda (Oğlak) yönlendirici olan temmuz ayında ki dolunay sürecinde, cesareti ile işinde ve hayatında cesur çıkışlar yaptığını anlatıyor. Kendi çevresinde de dikkat çeken konuşmalara imza atarken, 15 Temmuz evlilik yıl dönümünde spesifik duygusal iniş çıkışlarıyla dikkat çekmiş olabileceğini de altını çiziyor. 16 Ekim koç burcunda yaşanacak dolunay birçok ilişkinin fay hatlarını görmemizi sağlarken Demet Şener’in Güneşinin üstünde etkili olacağını,  öfkesini ve yaşananları bir şekilde kendi ağzından dinleyebileceğimizi de anlatıyor. 

Gökyüzü, birçok ilişkiyi küçük testlere tabi tutarken,  1970 – 1984 tarihleri arasında doğanları ise farklı sınavlara tabi tutuyor. Eğer siz de bu yıllar arası doğduysanız ilişkinizin sınırlarını zorlamak yerine, kedinize ve sevginize biraz zaman tanıyın. Sevginin zaman zaman yansımalara maruz kalabileceğini unutmayın.

Kişilerin doğum bilgileri ve ayrılık tarihleri internet bilgilerine göre alınmıştır.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...