Yükleniyor . . .

GELECEĞE YÖN VEREN NESİL: Z KUŞAĞI

Makale 16/03/2022

GELECEĞE YÖN VEREN NESİL: Z KUŞAĞI

Yaşamımızın hız kazandığı bu dönemde, teknolojinin hayatımızdaki yerini göz ardı edemeyiz. Tüketim alanlarımıza kadar sirayet eden teknoloji, tedarik zincirinin sorumluluklarını daha fazla devralacak. Teknolojinin yaygınlaşması ve gelişmesi hayatımızı kolaylaştırıyor ve kolaylaştırmaya da devam edecek. Tabii hepimiz teknolojinin dilinden anlayamıyoruz. Bu durumdan en çok yararlanan kuşak ise 1998 yılından sonra dünyaya gelen, Neptün’ü Kova olan Z Kuşağı!

Peki, kimdir bu Z Kuşağı, ne gibi özelliklere sahiptir?

Hayatta Hiçbir Şey Tesadüf Değildir!

Teknolojinin içine doğan nesil olan Z Kuşağı’nın dijitalleşmeye bu kadar yatkın olması sizce tesadüf mü? Hayır. Kova Çağı’ndan geçerken, hızlı düşünce yapısına sahip olan bu neslin, hızlı manevra alması onları dijital dünyanın kurdu yapıyor. Kendi hayal güçlerinin etkisiyle oluşturdukları dünyada teknolojinin etkisi hiç de küçümsenecek türden değil.

Z Kuşağı Ne Gibi Özelliklere Sahip?

Pandemiyi yöneten, savaşı izlememize sebep olan, şu günkü mücadelede dijital ambargo uygulanan dünyada, her geçen gün yaşamımız hızlanıyor. Kullandığımız materyaller de buna göre değişim gösteriyor. Hızlı tüketimin de hayatımızda iyice yer edindiği bu sürecin içerisine doğan Z Kuşağının özellikleri ise;

  • Kreatif olmaları
  • Hızlı iletişim kurmaları
  • İş birlikçi olmaları
  • Kendisine düşkün olmaları
  • Zeki olmaları
  • Dönüşüm yeteneğine sahip olmaları
  • Çabuk harekete geçebilmeleri
  • Sorunları düz mantık ile çözmeleri

Kolektif Bilinç Onları Bir Araya Getirecek!

Hayal gücümüzü doğrudan etkileyen teknoloji, Z Kuşağının aslında yaşam felsefesi. Kendi dünyasını oluşturmak isteyen bu nesil hakkında, her ne kadar toplumsal olaylarda rol almadıkları düşünülse de bir o kadar aktifler. Kolektif bilincin yüksek olması, bir araya gelme potansiyellerinin hepimizden daha fazla olduğunu gösteriyor.

Hızlı Düşüncenin Getirisi Yeni Buluşlar!

Ne kadar yavaşlamak istesek de dünyanın hızına Z Kuşağı yetişebilecek ve bizleri de peşlerinden sürükleyecekler gibi duruyor. Teknolojide gelecekte rol model olacak, bir kuşak doğuyor! Belki de üzerimizdeki tabuları, yaptırımları bu kuşak yıkacak. Bu da kuralların yeniden yazıldığında çok daha farklı yaşamların ortaya çıkacağına işaret. Bu kuşak, farklı tüketim alanlarını doğuracak!

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

01.03.2022

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…