Yükleniyor . . .

FİKİRLER DE MİRASTIR

FİKİRLER DE MİRASTIR

Miras kavramı öylesine önemli bir kavramdır ki bir kişinin kendinden sonraki nesle bıraktığı parçasıdır aslında. Adını ölümsüzleştiren, zikredilen, fikri eskimeyen bir etki bırakır. Fikrin belli kalıplar içerisinde hapsolması ise bu miras önündeki büyük engeldir.

Sebeplerin İçinde Kaybolmak Kolaydır

En kolayından en zoruna, hayatta bir amaç için hareket ederiz. Amaçlar bizi hayata bağlar, ayakta tutar, ilerleme içgüdümüzü tetikler. İşte burada kişinin aklındaki fikirler en az eylemleri kadar önemlidir. Bir işte çalıştığınızı düşünün, işin gerektirdiği her sorumluluğu yerine getirirsiniz ama bunun üzerine bir düşünce katmadan sadece vaktinizi geçirirseniz, amacınıza doğru bir biçimde hizmet etmiş olmazsınız. Sadece sebeplerin içinden kendinize bir yol haritası çizersiniz. Hayat ne kadar zor olursa olsun, sizler de kolay bir birey olmadığınızı her adımınızda belli etmelisiniz. Sonuçta sebeplerin ardına sığınmak en kolayı.

Bayrağı Devredenler Unutulmaz

Miras kavramı toplumumuzda kimi zaman yanlış anlaşılan kavramların başında gelir. Yalnızca maddi getiriler, birikimler düşünülür. Halbuki bu duruma daha geniş bir perspektiften bakarsanız, mirasın bambaşka kavramlara yol açtığını fark edersiniz. Öyle ki düşüncelerin bir nesilden diğerine aktarılması da bir miras örneğidir. Aile büyüklerimizin bizlere verdiği öğütler de bir mirastır, yakın arkadaşımızdan aldığımız hayat dersi de bir mirastır, en önemlisi kendi düşüncelerimizi bizden yaşça küçük kişilere sunmak ve onlara rehber olmak da en nihayetinde bir mirastır.

Zorlu bir maraton olarak metaforlaştırdığımız hayat yolunda, emeklerini bir fikre döndüren kişiler emin olun unutulmaz. Emek en büyük miraslardan biridir. Bütün maddi kaygıları bir kenara iter ve düşüncenin ana temasına odaklanmamızı sağlar. Ne de olsa içselleştirebildiğimiz ve hayatımıza entegre ettiğimiz fikirler de mirastır.

Aramızdan ayrılışının 83. Yılında andığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’de bir fikrin en büyük temsilcisiydi, onun bu fikri bir milletin kaderini yeniden tayin etti. Öyledir ki fikirlerin ve fikrin temsilcisi olma olgusunun ne kadar mühim olduğu bugünlerde daha çok karşımıza çıkacak.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

05.11.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...