Yükleniyor . . .

EYLÜL AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

EYLÜL AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

Dünyanın gözü olsa yaşlar üzerinden dökülürdü.

2 Eylül 2020’de gerçekleşecek su burcundaki Dolunay göreceklerimize yenilerini ekleyecek. Ağır bir gezegen hareketiyle Eylül ayını izleyeceğiz. Dolunay’ın yüzü karanlıkta kalanlara elini uzatacak. Fark edilmeyen, suistimale uğramış, kayırılan yapılanmaları tek tek yeniden önümüze serecek. Hakça paylaşılamayanların güçle kazanılma yoluna gidilecek.

Gündem yoğun olacak

Toplumun merhametini kullanarak arkadan korkunç olaylara imza atanları bir bir seyrederken bu isimleri öğreneceğiz.

 • Çocuk istismarına adı karışan vakıf ya da dernek bağlantılı kursların isimleri ortaya çıkarken isimler deşifre olabilir.  
 • Kurumsallaşmaya çalışan ruhsatsız yapılanmalara ağır yaptırımlar gelebilir.
 • Sosyal medyada yardım adı altında dolandıran ticarete çeviren grupları öğreneceğiz.
 • Arazi, arsa, ev ve mülk gibi alım satımlarda aktif olan dolandırıcı çeteleri duyacağız. 

Bu tür detayların haberciliğini ise Balık burcunda gerçekleşecek Dolunay getirecek. Mücadele gezegeni Mars’ın Koç burcunda yavaşlamasıyla birlikte önüne yasalar ve yaptırımlar katacak. Bu tarz yapılara karşı ilk defa güçlü müdahaleler oluşabilir. En büyük desteği ise Sosyal medyalarda ifşa etme hukuk sistemini hızlandıracak.

Mars, Baş Döndürecek

9 Eylül’den itibaren yeri göğü inletecek diplomasiyi sıkıştıracak, doların başını döndürecek, Mars gerilemesi 28 derecede başlayacak.  Mars, Chiron’u yakalamaya çalışırken, navteks ilan edilen (deniz haberleşme sistemi) 2020 yılına  somut sonuçlar verecek.  Türkiye için bu açının önemi büyük. Çünkü ülkemizin haritasında 11. ve 5. evini etkisi altına alacak. Bu durum çocuklarla ilgili konuları da gündeme getirirken, sapkınlıklara varan konular zincirini de bir gecede ortaya dökebilir. Tarihe not düşecek günler Akdeniz’de sıcak saatlere dönüşürken şoklar ardı ardına yaşanabilir.

 • Eğitim kursları ve dershane açmak zorlaşırken 2 Mayıs 1920 yılında Mars Retro’su varken kurulan Mili Eğitim Bakanlığı ’da büyük bir dönüşüm yaşayarak gündemden düşmeyebilir.
 • Geliştirecekleri yeni eğitim sisteminde eğitimi tasarlama ve uygulamada şeffaflık ve açıklık ön planda olabilir.
 • Değerlendirme sınavları yapılmasına karar verilebilir, eğitim saatleri değişebilir.
 • Çocuk istismarı konularına ağır cezalar gelebilir. Kimyasal cezalar bu süreçte gündeme gelerek büyük tartışma konusu olurken gündemi doldurabilir.

Mars’ın Gürültüsü Geçmişe Götürecek

Mars, yıllardır yüreğimizin burkulduğu yerleri tek tek tamir ettirmek için var gücü ile gaza basarken önce yüzleştirecek.

Kolektif bilinci aktif edecek Mars en güçlü olduğu burçta geri giderken, dünyaca ünlü tarikatların ayinleri veya benzeri organizasyonları bir şekilde deşifre olabilir.

Mars Retrosu’nun Siyasi Arenadaki Etkileri

Olduramadığımızı olduracak, öğrenmediğimizi gösterecek. İmkânsız gibi görünen her şey bu 67 gün içinde ruh bulabilir. Mars Retro’su özellikle Türkiye’nin önde gelen başkanlarını yakından ilgilendirecek.

 • 1948 yılında Satürn ve Plüton’u aslan döngüsündeyken doğan Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu gündeme daha çok gelirken, eş zamanlı farklı kararlarla konuşulacaklar. Bir nevi ateş burcunda ki Mars Retrosu  haritasında ateş ağırlıklı olan kişilerin çekim yasasını aktif kılacak.
 • 2020 yılının sonbahar akşamları yılın başındaki gibi son dakika haberlerle dolup taşarken, bilimsel açıklamalar kafamızı fazlasıyla karıştırabilir.
 • Ülke gündeminde birlik beraberlik mesajları verilirken, son 2 yıldır partilerin içindeki ayrışmalar ve keskin virajlar hologram olmaktan çıkıp gerçekliğini ortaya dökecek. Dolayısıyla komplo teoricilerine de gün doğacak.

Türkiye’nin önde gelen kurumlarındaki isimler bir gecede ani değişiklikler ile gündeme gelebilirler olabilir. Hangi kurumlar derseniz;

 • 8 Mart 1950 senesinde Mars Retrosu’nda kurulan Borsalar Birliği
 • 11 Haziran 1868 yılında kurulan, Chiron’u, Jüpiter’i ve Neptün’ü Koç burcunda olan Kızılay

Bin Bilsen De Bir Bilene Danış.

Eylül ayında videolar gündemi belirleyecek desem yeridir. Milliyetçilik, ırkçılık, sınıfsal ayrımlar, soykırım söylemleri bizim açımızdan uluslararası arenada yine gündeme getirilirken, direnç gösterdiğimiz konularda kırılmamız için elinden geleni yapanlara şahit olacağız.  Ülkeler yeni anlaşmaları gündeme taşırken, siyasi liderlerin yüz yüze görüşmeye başladıklarına da şahit olabiliriz. Aşı üretmek için sırada olan ülkelerin birbirleri ile rekabetlerine şahitlik edeceğiz.  

Dünyanın Ekseni Kayarken Manyetik Alanın Sahibi Kim?

Ülkemizin her köşesinden tarih fışkırmaya devam edebilir. Topraklarımızın altından çıkacak tarih geleceği şekillendirirken geçmişin de akışını değiştirebilir. Kadim bilgilerin ve topraklarımızın altından çıkacak uygarlığın tesadüf olmadığına şahit olacağız.

2020 yılının şifreleri Doğu Anadolu’da çözülürken 1000 yılda bir açılan enerji açığa çıkacak. 

Bölgenin en önemli akarsuları; Fırat ve Dicle nehirleri Güneş - Neptün karşıtlığında masal gibi gelen bu sözleri hepimize hatırlatacak. 2020 yılı en eski uygarlıklara atıfta bulunacak. Ayrıca Bulgaristan topraklarının da altından çıkanlar sevindirirken, kendi halklarının asli sorunları sert bir şekilde ifade edilmeye başlanacak.

Bulgaristan Demişken;

Sıkışan Avrupa Birliği’nin yetersizliğini hisseden ülkeler arasında yer alırken, ilk üzülenler arasında olabilir. Ağır yaptırımlar ülke ekonomisini ve sosyolojik getirileri zedeleyebilir. Mars gerilemesi; ‘’Komşu komşunun külüne muhtaçtır’’ sözünü tam buraya dillendirecek. Mars, Tarihe atıfta bulunurken ülkede yaşayan Türklere birçok açından kolaylık sağlayabilir. Bulgaristan kendi göbeğini kendisi keserken, geçmişte yürüdüğü yollardan bir daha geçmeyeceğini de görecek. Bulgaristan-Türkiye ilişkileri Avrupa’da çok konuşulabilir.

Makûs Talihimizin Döndüğüne İnanırken Yolumuz Açılacak.

Sınır komşularının tarihte yaşananlara inat birbirlerine kol kanat gereceği günlere açılabiliriz. Ülkemizin sınır kapıları yılın başındaki gibi konuşulabilir. Gökyüzünde açılan kapılar dünyanın her köşesinde yangınları ve patlamaları tetiklerken, savaş gemilerinin de daha çok Akdeniz’e  konumlandığını gözlemleyebiliriz.

Neptün’ün seyri denizler arası gelişmelerin de yaşanacağını işaret ediyor. Bulgaristan kendi kıyılarında petrol ve doğalgaz aramaları için üçüncü bir kuyu açma çalışmalarına başlarken, bu yıl işin içine Türkiye’yi de dâhil etmek zorunda kalabilirler.

OPEC!

OPEC, Eylül 1960’da Bağdat, Irak’ta kurulurken Satürn, Oğlak burcundaydı tıpkı 2020 yılında Satürn’ün Oğlak burcunda olduğu gibi… Bizlerse bu kurumun dengelerini ve kimleri içine çekmeye çalıştığını göreceğiz.

Son Olarak;

Satürn 28 Eylül tarihinde düz seyrine geçerken Plüton ile son kez yaklaşacak. Bu yaklaşma dünyaya yeni gündemler sunacak. Yeni yapılanmalar, yeni liderler, yeni isimler ve yeni yüzler haberlere konu olacak. Yılın başından bu yana yerinde durmayan altın, herkesi yeniden şoke ederken gündem bir anda ekonominin ta kendisi olacak. Bu süreç en çok tahvil toplayanların kafasını karıştıracak.

NOT: 2020 Eylül ayının detaylı temasını, ‘’2020 Şifreleri Çözüyor’’ kitabından okuyabilirsiniz.

Zeynep Turan

21.08.2020

Yazının tüm hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...