Yükleniyor . . .

EYLÜL AYINDA NELER OLUYOR?

Eylül Ayında Neler Oluyor?

Değişim zamanın kalitesini gösterecek!

Dünya ve Türkiye için büyük günler başlıyor…Eylül ayının ilk haftasında Neptünyen Balık burcunda gerçekleşecek yüzleştirici ve aynı zaman da kararlı Dolunay, Güneş’ i karşısına alırken aslında hayata dair bakış açısını değiştirecek. Bir taraftan hedeflerinizi değiştirirken, alternatifleri oluşturmak isteyeceksiniz.  Yetenekleri konusunda eleştirdiğiniz ya da önemsemediğiniz insanların sıra dışı başarıları konuşulurken, kendinizi de keşfedeceksiniz. Hayata dair ideal olmaya odaklanan Güneş’in konumu, ilk 20 gün için atak, cesaretli ve gözü pek olmayı sağlayacaktır.

Üreten kazanıyor!

Merkür, Türkiye’nin haritasında 3.evde etkili olacak. Bu durum; uzak ve komşu ülkelerle ilişkilerde iletişim alt yapılı birtakım problemler oluşacağını işaret ediyor. Özellikle ticari ilişkiler oldukça zarar görüp, bazı anlaşmalar iptal edilebilir. Bu ay sıklıkla hava ve deniz yollarını kullanan toplu taşımalara ait tarifelerde aksamalar, ertelemeler ya da bu yoldan yapılan taşımacılık ve ulaştırmalarda kaza haberleri gündeme gelebilir.

Eylül ayının ortalarından itibaren gökyüzündeki Başak vurgusu gittikçe artacak. Türkiye’nin haritasında 9.evle karşı karşıya gelecek gezegenler, Eylül ayı boyunca eğitim, uluslararası ticaret, havacılık sektöründeki yeni gelişmelere ve var olan dengelerin değişeceğine işaret ediyor. Ayrıca üretim, çalışma gibi olguların baskın olduğu hizmet alanlarında yeni düzenlemeler gündeme gelebilir. Hemen hemen herkes teknolojinin hem yapıcı hem de yıkıcı bir güç olduğuna tanıklık edebilir. Ayrıca dini temsil eden mekânlar, din adamları ya da dini inançlarıyla ön plana çıkan figürlere yönelik sert tepkiler gündeme gelebilir. Hukuksal alanda bu dönemde yapılacak değişiklik ve düzenlemeler Türkiye için artık tamamen farklı bir dönemin başladığının vurgusunu yapacak. Hukuk alanında karar mercilerinin revizyonları geniş bir kesim tarafından konuşulabilir. 

İletişim araç değil amaç oluyor!

Merkür geri hareketinin toplumsal olarak yansımaları da yine iletişim alt yapılı konular üzerinden olacak. İletişim araçlarıyla yapılan haberleşmelerde dağınık bir tutum sergilenebilir. Bu yüzden Eylül ayı boyunca güncel konularla ilgili sık sık ertelemeler ya da iptaller yaşanabilir. Ayrıca alım-satım ya da ticaretle uğraşan bireylerin bu dönemde yaptığı anlaşmalar veya kontratlar güvenilir olmayabilir. Eğer 1980-1981 veya 1998- 2000 yılları arasında dünyaya geldiyseniz bu dönemde hayatınızda eğitim alt yapılı önemli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Kader, düğümlerini sabit ve değişken burçlara yöneltiyor!

15 Eylül’den itibaren Güney Ay Düğümü-Venüs ilişkisi yaratıcı özellikleri ortaya çıkartırken ayrıca grup çalışmalarını ve sanatsal konuları destekleyecektir. Bu döngüde iş değiştirmek isteyen Güneş burcu Aslan veya Ay burcu Aslan olan bireyler çok daha kolay iş değiştirebilecek. Son 2 yıldır ekonomik anlamda zorluklar yaşatan bir iş yerinde çalışıyor ve 1970-1974 yılları arasında doğduysanız sektör değişikliği yapabilirsiniz.

İletişim gezegeni Ateş grubunun sabit burcunda yavaşlarken eğitim hayatına dair belirlenmiş tarihlerde de değişikliklere yol açabilir. Ay düğümlerinin de etki ettiği bu süreç en çokta lider konumundaki insanların, patronların, güç sahibi kişilerin konumlarında değişiklikler yapacaktır. Özellikle medyada basılı ve görsel yayın organlarında dengeleri elinde bulunduran ya da bu alanda güçlü pozisyona sahip kişiler bu süreçten ciddi anlamda etkilenebilirler. Yazarlara, gazetecilere yönelik karalama ya da suçlama amaçlı sansasyonel haberler, uzun bir süre gündemi meşgul edebilir. Ayrıca dizi oyuncuları, tiyatro sanatçıları ve şov dünyasında yer alan medyatik yüzler, bu dönemde magazin gündemini meşgul edecek haberlerle gündeme gelebilir. Bu ay şaşırtıcı istifalar yine güçlü isimlerden gelebilir.

Astrolog Zeynep Turan

24.08.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...