Yükleniyor . . .

DÜNYA’YI 2023 YILINA HAZIRLIYORLAR

DÜNYA’YI 2023 YILINA HAZIRLIYORLAR

İnsanlık Ve Bizler Büyük Bir Dönüşümden Geçtik Ve Geçiyoruz.

İnsanlık olarak tarih boyunca birçok dönüşümlerden ve etki alanlarından geçtik. Çok fazla geçmişe gitmeden, dünyanın yakın çağ tarihini incelediğimizde karşımıza önemli örnekler çıkacaktır. Dünya, toplumların kültürünü ve sosyolojisini etkileyen birçok önemli olaya şahit oldu. Etnik, bölgesel ve küresel çatışmaları tetikleyen olaylar, dünyanın neresinde olursak olalım bizi hep aynı sürecin içinde tuttu. Küresel anlamda gerçekleşen bu felaketler, yaşamımızın her bölümde psikolojik bir etki olarak yerini korudu.

Dünya, bir belirsizlik girdabına çekiliyor. Eş zamanlı toplumlar birbirlerinin yok oluşunu teknolojin içinden izlemeye esir edilmiş gibi…

İnsan İnsana Nesiler, Yüzyıllar Boyu Hükmetmeye Çalışmış

Tarih, bir sürü etki odağı olan olaylar ile doludur. Dünya tarihinin çokta geçmişinde olmayan olaylarına baktığımızda örnekleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Etnik ve anti-semitik bir çatışmayı tetikleyen Nazi Holokost’u (9 Kasım 1938)
  • Yeraltı gezegeni, Aslan döngüsünde insanlığın başına gelirken, dünyayı kutuplara ayıran ve ülkeleri belli güç odaklarının etrafında tutmaya zorlayan Soğuk Savaş (5 Mart 1946)
  • Plüton Aslan seyrinden geçerken, yanıltan ve toplumların kafalarını kuma gömmelerine neden olan Neptün illüzyonu, iletişimi ile dünyada sanayileşmenin yolunu açtı diğer yandan insanlığı yok etmenin planlarını dünyanın gözü önünde yapanlara şahit olmamıza neden oldu.
  • Hukuk sisteminden tutun da anayasal düzenlemeler, yasalar, partiler, vakıflar ve liderler kurulan sisteme hizmet etti.

İnsanlık Kaç Yıkım Daha Görecek?

Tarih boyunca yıkıma odaklanmış olanlar, hep vardı. Buna yakın tarihimizde örnek arayacak olursak, Orta Doğu’yu izlememiz yeterli…

18 Aralık 2010, Plüton Oğlak ilk derecelerinde başlayan büyük kriz (Orta Doğu’da büyük göç dalgalarının başlamasına neden olan ve ülkeler içinde iç savaşlar başlatan Arap Baharı), bu günlere gelip ülkemizi yakından ilgilendirirken, yakın tarihte olacak büyük kırılmaları da içinde barındırıyor.

Yeraltı gezegeni Plüton, 2023 Mart ayında yine burç değiştirecek. O gün geldiğinde Dünya’da, “Orta Doğu’da” doğan yeni sınırlar konuşulurken, orada ki güç tamamen el değiştirecek.  O güne kadar ise 1979 yılında Plüton Terazi döngüsünde devrim geçirmiş İran, Plüton Kova’ya geçtiğinde kendi tarihini yazacak. Jenerasyon gezegeni Plüton’un işaretlerine göre İran, o güne kadar kendi sınırlarında yine kaoslara imza atmaya devam edecek.

İnsanlık, Hamlelerini Birbirine Karşı Yaptı

Aslında insanlık, tarihi boyunca yer altı zenginlikleri için hırsla tüm stratejik hamleleri birbirilerine karşı yaptı. Dünya’nın büyük ekonomilerinin kaderini değiştirecek ölçüdeki Petrol Krizi; 15 Ekim 1973’de Plüton Terazi burcunun ilk derecelerinde yerini alırken gerçekleşti. 17 Ocak 1991’de Plüton, Akrep burcundaki konumuna geçerken de Körfez Savaşı tarih sayfalarında yerini aldı.

Eşitlik ve Adalet Gibi Kavramlar Tartışılıyor

Dünyamızı şekillendiren olayları bu genelde sıralamak ile birlikte getirdiği sorun ve kargaşa geleceğimizi şekillendiren bir etki unsuru! Getirdiği olumsuzluklar ile birlikte dünyada eşitlik ve adalet gibi kavramlar, daha yüksek sesler ile tartışılmaya başlandı. Dünya’da insan haklarının insana teslim edilmesi ve küresel etkideki olayların tekrar yaşanmaması için birçok ulus üstü kurum ve kuruluş kuruldu. Fakat günümüze geldiğimizde bu kuruluşların işleyişlerini ve görevlerini yerine getiremediği kanaati yaygınlık kazandı.

İnsanlık Kendini Mi Yönetecek Yoksa Daha Büyük Kırılmalara Mı Çekilecek?

Uzak bir örnek aramadan ülkemizde yaşanan mülteci krizi ile başlayabiliriz. Orta Doğu’da çıkan mezhep ve siyasi tartışmaların, hiç şüphesiz ki en büyük etkisini aynı coğrafya üzerinde bulunduğumuz için bizler gördük. Büyük göç dalgaları halinde ülkemize misafir olarak gelen sığınmacıların sorumluluğunu üstlenmek konusunda Türkiye dış politikada yalnız bırakıldı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin ve diğer Avrupa Birliği üyelerinin küresel çaptaki bu sorunu bölgesel boyutlara indirgeyici açıklamaları, onların imaj ve itibar kaybetmelerine yol açtı.

Türkiye’nin;

Körfez Savaşı (17 Ocak 1991),

İran- Irak Savaşı (22 Eylül 1980)

ve son olarak Suriye İç Savaşı (15 Mart 2011) sonucunda aldığı göçleri göz önünde bulundurursak; toplumsal değerlerimizin ve kültürümüzün tehdit altında olup olmadığını önce komşu ülkelerde yaşananlarla karar vereceğiz.

Almanya ve İngiltere Gibi Ülkeler de Karışıklıklardan Nasibini Alacak!

Dünya sadece yakınımızda olan olaylar üzerinden dönmeyecek. 1991’ den sonra stratejisini değiştiren Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde iç karışıklıklardan nasibini alacak. Göçler nedeni ile kanunsuz olarak ülkemize gelen radikal terör örgütleri, Türkiye’ye hem maddi hem de manevi anlamda birçok zarar verdi. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerimizde kalkınma hızı düştü. Eğitim, sağlık ve ulaşım gibi konular çağın gerisinde kaldı. Bölgesel kalkınmayı sağlamak açısından Türkiye’nin ortaya koyduğu Güney Doğu Anadolu Projesi (6 Kasım 1989), Plüton Akrep seyrinde yavaşlasa da işlevsel olarak yerini korumuştur. Bu tür projeler ile şekil değiştiren Doğu illerimiz hem turizm hem de ekonomik bakımdan ülkemiz için faydalı hale getirilmeye çalışılmaktadır. Plüton Oğlak döngüsü ile özelikle Fırat - Dicle bölgesi ön plana çıkmıştır.

Yeni Bir Süreç!             

Dünya ve doğal olarak Türkiye, böyle bir süreçten geçerken, nesil olarak yakından ilgilendirdiği bizleri fazlasıyla etkileyecek. Gelecekte; dünyada insan haklarını tartışacağımız, ekonomik adaletsizliği konuşacağımız, sosyo - kültürel yapıları yakından inceleyeceğimiz bir süreç bizi bekliyor olacak. Fakat önce Plüton ve Oğlak burcunun son hamlelerini göreceğiz.

Plüton - Oğlak;

Dünya’yı belirsizliğe itenlerin, ülkelerin iç huzurunu karıştırmak adına eş zamanlı olarak farklı eylemler gerçekleştirdiğini de önümüze getirebilir. Farklı etnik topluluklar ile yaşamayı öğrenen ülkemizde, karışıklık çıkarmak isteyenlerin eylemlerine maruz kalmamayı dilerken, 2021 – 2023 tarihleri arasında zorlayıcı gezegenlerin eş zamanlı yer değiştirmesi, iyicil ve kötücül gezegenlerin kavuşumları, insanlığı farklı şartların içine sokmaya çalışıyor. Dünyayı durdurup, sonra dönmesi için start verenlerin hepimiz için büyük planları var. Plüton Kova burcuna geçtiğinde ise kazanan beli olacak. Yani 2023’ün Mart ayında…

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

15.12.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...