Yükleniyor . . .

ÇOCUKLARIN BURÇLARINA GÖRE OYUN METOTLARI

ÇOCUKLARIN BURÇLARINA GÖRE OYUN METOTLARI

Sevgili anneler, nihayet koca bir pandemiyi geride bıraktığımız günlere yavaş yavaş yürüyoruz. 2020 yılında dört duvar arasına sıkışan çocuklarımızı nasıl eğlendireceğimize dair kapıldığımız telaştan da sıyrılıyoruz. Öğrenme ve tüketim alışkanlıklarının da değiştiği, daha önce hiç bilinmeyen günlerden çıkıyor çocuklarımız.

Yeni Bir Yıl 2021! Yaşadığımız Yüzyılı Deyim Yerindeyse “Resetliyoruz!”

Çocuklarımızın alışkanlıkları yeniden şekillenirken konsantrasyonları da etkilendi. Kimi çocuğun adapte olmakta zorluk yaşamadığı kimisinin ise dikkatinin kum gibi dağıldığı ayyuka çıktı.

Sevgili anneler, çocuklarınızın konsantrasyonu ile ilgili olarak son 6 ayda yorgunluk ve yoğunluk gözlemliyorsanız acele etmemenizi öneririm. 2021 Haziran ayına kadar ona zaman tanıyın. Gözlemlemeyi ve araştırmayı yine de elden bırakmayın tabii. Genel anlamda 2020 yılının karanlığı ve yan etkilerinden çocuklar ve duygu durumları Haziran 2021 ‘de tamamen kurtulacak.

Bu Tuhaf Yılı Çocuklarımız Unutacak Mı?

Elbette unutacaklar. Yıllara yaydığımızda çocuklarımız bugünlere dair çoğu şeyi hatırlamayacak bile. 2021 yılında dünya sokağa dökülecek, özgürleşmenin peşine düşeceğiz; yeni eğitim metotları ile tanışacağız. Turizme dönüşecek bir eğitim sistemine doğru gidiyoruz ve en önemlisi ise uygulamalı öğrenmeye yönelim artacak.   

Eğer çocuğunuzun geçtiğimiz yılı arkasında bırakmasını kolaylaştırmak istiyorsanız; çocuklarınızın burcundan yola çıkarak hazırlamış olduğum yazıma dikkat etmenizi, onların yeteneğine ve ilgisine göre öğrenme ve pratiğini ilerletecek alan veya oyuncaklara yönelmenizi tavsiye ederim.

“Çocuklar konusunda bu zamana kadar çok içerik paylaşmadığımı beni tanıyanlarınız bilir. Hassasiyetine oldukça inandığım bu konuya değinirken öncelikli hedefim siz sevgili annelere yardımcı olmak… Bu bilgileri göz gezdirirken genel bilgiler olduğunu ve doğum yıllarının da önemli olduğunu lütfen unutmayınız. “

2021’in Gezegen Hareketleri Toparlayıcı Olacak

Koç Burcu Çocukları:

Halihazırda pek hareketli olan Koç burcu çocuklarının, 2021 gezegen hareketleri hava burcunda konumlanacağı için, dikkatlerindeki dağılma hızlılık gösterebilir. Koç burcu çocuklarının enerjisini kontrollü bir şekilde idare edebilmesi ve yaratıcılıklarını uyarlayıp geliştirebileceği etkinliklere yönlendirmelisiniz. Kum, toprak, kil gibi elle şekil verebilecekleri ürünleri tercih ederken kendi alanlarını yaratmalarında da yalnız bırakabilirsiniz.

Boğa Burcu Çocukları:

2021 yılının son dakikasındaki “son tutulma” toprak burcunda! Boğa burcu çocuğu olanlara ‘Gözünüz Aydın!’ Birtakım inatlaşma ve “Ben bilirim!” edalarından biraz daha uzaklaşacaklar. Toprağın çocukları bir yandan dinginleşecek bir yandan da rahatlayacak. Ellerini kullanmayı seven Boğa burcu çocuklarının yeteneklerini geliştirebilecekleri ve sanata olan ilgilerini de açığa çıkarabilecekleri faaliyetlere yönlendirmekte fayda var. Boğa burcu çocuklarını daha çok el işi ve hobi sanatları ile birleştirip onlara; fırça, kil, boya seti gibi ekipmanlar temin ederek resim ve heykel yapma gibi etkinliklere sevk edebilirsiniz.

İkizler Burcu Çocukları:

İkizler burcu çocuklarının çok hızlı algılayabildiği, tabir-i caizse kulaklarının delik olduğu göz önüne alındığında; onları enstrümanlara yönelterek müzikle aralarında bağ oluşturabilirsiniz. Özellikle vurmalı çalgılar veya tuşlu enstrümanlarla çocuğunuz, iç enerji ve duyularının gelişimini artırarak içlerinde biriken enerjiyi dışa vurabileceklerdir. Unutmayın onlar zaten konuşkan ve yetenekli. Kendi dünyalarındaki tıkanıklığı yıkmak için dışa vurum çok önemli.

Yengeç Burcu Çocukları:

Yengeç burcu çocukları 2020 yılında en çok yorulanlardı. İçe kapanık ve duygusal çocuklar olduğunu bilirsiniz. Duyarlılıklarını göz önünde bulundurduğunuzda onları harekete itebilirsiniz. Bisiklet sürmek, paten ile kaymak gibi efor sarf edebileceği ve vücut koordinasyonunu geliştirebileceği alanlara yönlendirmek onları sakinleştirecektir. Aynı zamanda Legolar da üretkenliklerini artırabilirler.

Aslan Burcu Çocukları:

Aslan burcu çocukları inatçılık, lider ruhluluk ve çabuk yönerge almadıklarını da akılda bulundurduğumuzda onlara mutlaka jimnastik veya basketbol gibi mini kurslara yönlendirmenizi tavsiye ederim. Evde bir alışkanlık hissediyorsanız Aslan burcu çocuklarının puzzle ile inatçılığı buluştuğu noktada esnemeye aldığını sizde zaman içerisinde yakalayacaksınızdır. Bulmaca çözmek gibi üzerinde uğraşacağı ve dikkatini tamamen vereceği etkinlikleri tercih edebilirsiniz.

Başak Burcu Çocukları:

Başak burcu çocuklarının burcunda meydana gelen Jüpiter karşıtlığı ile çabuk sıkılan bir ruh haline girmeleri normal. Sabırlı görüntülerinin altında, konudan hızlılıkla uzaklaşabileceği “dikkat dağınıklığı” gizleniyor. Kontrolü ele alabilmeleri için öğrenmeye sevk etmelisiniz. Kitap, defter ve kalem serisi ile kendi odasında bölümlerden hoşlanacağı bir alan yaratmasını sağlayabilirsiniz. Eğer Başak burcu bir kız çocuğunuz varsa mutlaka jimnastik ve aerobik gibi konularla veyahut tiyatro – drama sanatları ile ilişkilendirmelisiniz.

Terazi Burcu Çocukları:

Yenilikçi ve keşfetmeye her daim açık olan Terazi burcu çocukları, 2021 yılı yaz aylarında buluş ve deneylerle haşır neşir olmak isteyecekler. Teleskop gibi araştırmacı kişiliğini tetikleyen, uygulamalı eğitim ve öğretime yönelebileceği parçalar bulabilirsiniz. Terazi burcu çocukları yeni şeyler öğrenmek ve araştırmak isteyecek bir yandan da sanatçı kimliğini coşturmak isteyecektir. Kişisel alanını yaratmasına da izin verdiğinizde keyfi artacaktır.

Akrep Burcu Çocukları:

Akrep burcu çocukları teknolojiye iyiden iyiye adapte olmuşken, içerisinden de kolay kolay çıkamayan burçlardan. Matematik ile arası pek yok gibi görünse de aslen sayısal zekâsı oldukça baskındır. Onları yönlendirirken daha çok bu yanlarını geliştirebilecekleri setleri ve paketleri değerlendirebilirsiniz. Öte yandan hayal gücünü de teşvik edebilmek adına fotoğrafçılık gibi alanlara yönlendirebilirsiniz. Hem öğrenme ve gelişme alanını tetiklerken hem de teknolojiyi kullanabilecekleri bir alan olması onlara iyi gelecektir.

Yay Burcu Çocukları:

Ateş grubunun hareketli ve özgürlüğüne de düşkün Yay burcu çocuklarını hareket alanları olmadığı sürede biriken enerjilerini dağıtabileceği alanlara teşvik edebilirsiniz. Maceracı ruhlarını besleyebilecekleri spor alanlarına yönlendirirken bir yandan da eğitici bilgilere yönelmeleri onlara daha iyi gelecektir. Toprak, kil ve kumla haşır neşir olabilecekleri etkinlikler enerjilerini ve hayal güçlerini yönetebilmeleri ve deneyimlerini açığa çıkarmalarını sağlayabilir.

Oğlak Burcu Çocukları:

Oğlak burcu çocukları sosyalleşebilecekleri alanlara oldukça ihtiyaç duyar. Kıpır kıpır ve hareketli olduklarını unutmamalı ve onları daha aktif olabilecekleri alanlara yönlendirmelisiniz. Toprak grubunun çocukları olduğu için saha, park, bahçe ve kum gibi toprak ve su ile iç içe olabileceği etkinliklerde bulunmaları deşarj olmalarını da kolaylaştıracaktır. Kafasına koyduğunu yapan ve unutmayan Oğlak burcu çocuklarının, yüzme eğitimi gibi kurslara yönlendirerek koordinasyonlarını geliştirebilir.

Kova Burcu Çocukları:

Hali hazırda Kova Çağı’ndan geçerken, yaşları kaç olursa olsun, Kova burcu çocukları özgür alanlarına daha çok ihtiyaç duyacaklar. Resim veya sanatın herhangi bir dalına yönelmesi iç dünyasını renklendirecektir. Sanatı, duygularını dışavurumda bir araç olarak kullanması hem özgürlüğünü hem de kendisini rahatlatacaktır. Parmak boyaları, duvar boyaları yaşı ilerideyse kendi odasının dekorasyonunu yapabileceği ve düzenleyebileceği, afişler, posterler gibi ilgi alanlarına göre duvarlarını organize edebileceği işlere giriştirmelisiniz.

Balık Burcu Çocukları:

Balık burcu çocuklarının yetenekleri desteklendikçe 2026 yılına kadar renkleri iyice ortaya çıkacak. Araştırmacı, bilmiş Balık burçlarının dış görüntüsündeki duygusallığı ve iç dünyasındaki çok sesli olan özelliğini kullanabileceği ve açığa çıkarabileceği alanlara sevk edebilirsiniz. 2021’de şans gezegeninin, yönetici gezegeni gibi kendi burcunda hareket edeceği de düşünüldüğünde öğrenme ve araştırma ile donatılmak ona iyi gelecek.  Müze ve geziler, görselleri bol ansiklopediler ve tarihsel olaylara yoğunlaşmaları iç seslerini açığa vurmalarını sağlayabilir. İlgi alanları önüne sunulduğunda kendi yolunu ve yönünü açacaktır.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

15.02.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...