Yükleniyor . . .

BURÇLAR HANGİ KONULARDA RİSK ALABİLİR?

Makale 09/01/2022

BURÇLAR HANGİ KONULARDA RİSK ALABİLİR?

Şehir efsanesi haline gelen bir hikaye vardır; sınavda "risk nedir?" diye soran hocasına cevap olarak, kağıdına sadece "risk budur" yazan öğrenci, cesaretinden dolayı 100 puanı hakketmiştir. Gerçekten de olay böyle mi oldu bilinmez ama bazı durumlarda risk almak gerekir. Her zaman sağlam kayaya ayak basamayız ya... Peki, burçlar hangi konularda risk almayı başarır? Hırslı Koç, sağlamcı Boğa, lider ruhlu Aslan, tutkulu Akrep, hayalperest Balık ve diğerleri... Kendinizle yüzleşmekten çekinmeyin, risk alın ve yazımızı okuyun.
 
KOÇ
Lider ruhlu Koç burçları iş kurmak ve yürütmek konusunda risk almaktan asla vazgeçmezler. Hırsları ve idealleri peşinden koşmayı kendisine ilke edinmiş Koçları işten kaçarken görmek imkansızdır. Bir diğer konu ise dürüstlükleridir. Söylediklerinin yanlış anlaşılabileceği ihtimaline rağmen gözlerini karartıp doğruyu söylerler.
 
BOĞA
Sanata düşkün Boğalar için risk hayatlarında yer etmesini istedikleri bir şey değildir fakat genel itibari ile bir iş ya da ailevi konuda risk almaktansa aşk konusunda riskli davranıp belki de platonik bir aşkı karşılıklı aşka çevirmeye çalışırlar ya da inatlarını devam ettirme konusunda risk alırlar. Çünkü görmek istemedikleri gerçekleri görmemek için biraz uğraşmak isterler yine de en sonunda doğruyu göreceklerdir.
 
İKİZLER
Canlı, konuşkan ve üretken İkizler burcunun risk almak isteyeceği bir konu varsa o da daha çok arkadaşa sahip olabilmektir. Onun için etrafındaki insan sayısının azalması başına gelebilecek en kötü şeylerdendir bu yüzden risk alması gerekse de arkadaşlık duygusundan ve yeni arkadaş edinme isteğinden vazgeçmezler. Bir diğer gözlerini karartabilecekleri durum anlık olsa da fazla para harcama konusudur. Dikkat etmeliler.
 
YENGEÇ
Yengeç burcunun risk almaktan asla kaçmayacağı konu ev kurma konusudur. Bir Yengeç için hayata bir aile olarak devam etmek yaşamak istedikleri en önemli şeylerden birisidir. İlişkiyi yaşamaya başlamak, devam etmek ve ettirmek için çabalamak ve evlenme, ev kurma aşamasında sakin Yengeç bir kartala dönüşür.  Yengeç burcu yaptıklarının hiçbirisini risk olarak görmez tabii ki de. Onlar için her şey olması gerektiği gibi devam ediyordur.
 
ASLAN
Özgürlüğüne düşkün Aslan burcunun risk alabileceği öncelikli konu ilişkide birlikte olduğu kişiye bir "resmiyet" olmadan ilişkiye devam etmek istediğini söyleme konusudur. Çünkü onlar işin içine resmiyet girdiğinde uzaklaşmak isterler. Bir evlilik kurumundansa herkesten uzakta sadece bir aşk hayatı yaşamayı tercih ederler. İşte bu konu onlar için risk konusu olur, eğer eşleri bu duruma uygun birisi değilse ilişkide kısa süreli problemler yaşayacaklardır. 
 
BAŞAK
Dikkatli ve titiz Başak burcu için risk almak zorlandıkları bir gerçek olsa da alacakları en büyük risk aşık olmaktır. Çünkü aşık olmak duyguların devreye girmesi mantığın neredeyse yok olması demektir. Aklı ve mantığı ile hareket eden Başak burçları için işte bu savaş demektir. Gözlerini karartarak bir aşka dalmasalar da bu aşk için risk almış olmaktan da gocunmaz hatta bir süre sonra aşkın verdiği mutluluk ile keşke'leri iyi ki'lere dönüşür.
 
TERAZİ
Terazi burçlarının riski gördüğünde uzaklaşmak değil koşarak içine atlayacağı konu  adaleti sağlamaktır. Siz sadece onlara çözülmesi gereken bir dava verin ve nasıl işin içinden çıktıklarını görün. Tüm detayları ile olayı algılamak, yeniden mantık çerçevesine oturtmak gibi konular için her türlü kaynağa ulaşacak, her ince ayrıntıyı detaylandıracak, kendini riske eden zamanlarda riskten kaçmayacaktır. Bir diğer konu ise aşktır. Aşk söz konusu ise Terazi oradadır.
 
AKREP
Fantastik dünyanın oyuncuları Akrepler için risk almaktan vazçgemeyecekleri en önemli konu hayal dünyalarıdır. Onlar hayal dünyalarını geliştirmek, onları var etmek ve hayata geçirmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Çünkü Akrepler için dünya henüz yeterince onarılmış, düzenlenmiş, mistik ve fantastik değildir. Bir diğer risk almaktan korkmadıkları durum ise yeni fikirler üretip sunmaktır. Bu fikirler genelde teknolojik alanlardadır.
 
YAY 
Maceracı Yaylar için risk almaktan vazgeçmeyecekleri konu sonsuz gezme istekleridir. Onlar dünyanın bir ucundan diğer ucuna gezmek, yeni insanlar tanımak, yeni hatıralara sahip olmak isterler. Bu yüzden iş hayatlarını, aşklarını ve hatta ailelerini riske atabilirler. Söz konusu keşfetmek ve yaşamak, yaşamın tadına varmaksa Yay mutlaka o civarlardadır. Eğitimlerini geliştirmek için de risk almaktan çekinmezler. Alıştıkları yerleri dahi değiştirebilirler eğitim şanslarını arttırmak için.
 
OĞLAK
Ticari zekaları gelişkin Oğlaklar için risk almak çocuk oyuncağıdır. Konu ticarete ve işe geldiğinde onlar korkusuz bir kahramana dönüşürler. Daha çok kazanmak ve ilerlemek için iş hayatının getirdiği tüm riskleri almaya hazırlardır. Para ile içli dışlı oldukları için hesaplarını doğru yapıp risklerden sıyrılmayı da iyi bilirler. Küçük adımlarla büyük işleri yapmaktansa büyük adımlarla büyük işi daha kısa sürede yapmaya çalışırlar. Çünkü ne kadar kısa sürede daha fazla para kazanabilirlerse o kadar iyidir.
 
KOVA
Orijinalliği, etkileyiciğili ve azmi ile bilinen Kovalar için risk en çok yeni şeyler üretme konusunda alınır. Onlar reform yaratacak şeyler için pek çok görüşü ve kişiyi karşılarına almak pahasına yenilik yaratmaya çalışırlar. Ve bu yenilikleri uygulamaktan da geri kalmazlar.  Çünkü onlara göre yaratıcılık risk alınmadığı sürece ortaya çıkan bir şey değildir. Sezgilerini ve çekici mizacını kullanarak da yarattığı yenilikleri kolayca kabul ettirebilir. Kova burçları bir yaratım sürecinin dahisidirler.
 
BALIK
Hayalperest, aşka ve duygularına düşkün Balıklar için en büyük riskler hep aşkta alınır. Aşka kazanmayı da kaybetmeyi de sever Balık burçları. Onlar için birlikte olmanın da ayrılmanın da uzun süre yalnız olmanın da farklı tadları vardır. O yüzden hepsini deneyimlemek onlar için üzücü değil risk sonucu hayat verici şeylerdendir. Karşılıksız aşklara düşmeyi severler, birden risk alıp tüm duygularını açarlar. Risk alıp ayrılırlar ve hepsini farklı farklı yaşamak isterler. Balık neredeyse risk orada aşktadır. 
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…