Yükleniyor . . .

BURÇLAR ÇİZGİ FİLM KARAKTERİ OLURSA...

Çocuktum, Bir Kahramanım Vardı...

Çocukluk; yoruluncaya kadar oyun oynamak, hayaller kurmak, üst başı kirletince anneden azar işit etmek, akşam babanın işten dönüşünü beklemek, komşu teyzeye yeteneklerini sergilemek, arkadaşlık, dostluk, kardeşlik içinde geçen o saf ve masum günler, yıllar demek...

Her güzel şeyin bir sonu vardır maalesef. Nasıl da geçer zaman çabucak hiç anlamayız. Büyümek için çok çaba sarf eder, küçücük bedenimiz bir an önce gelişsin, birer yetişkin olalım diye yarışırız adeta çevremizle. Ama nafile çaba bu ya; zaten yenik düşer zamana... Bir bakmışız, koskoca kadın ve adamlar oluvermişiz, hayata atılmış, günlük telaşeler içinde kaybolup, boğulup gitmişiz bile...

Büyüdükçe anladık ki; çocuk kalmak güzelmiş, hayat aslında pek zormuş, keşke yeniden anne babamızın minik evladı olabilseymişiz... Varsın olsun; içimizdeki çocuk yaşasın...  Yaşatalım ki; yaşama sevincimiz hep sürsün!

Çocukluğu var eden, yaşatan en çok da düşlerdir ya hani... Bulutlardan ilham alır, masallardan ders çıkarır, çizgi filmler içinde yaşar gideriz. Sahi ya; çizgi film denilince her çocuğun bir kahramanı vardır elbet! Peki, burcunuza göre hangi çizgi karakter sizin kahramanınız öğrenmek ister misiniz?

Burcun, kahramanını ele veriyor!

Koç Burcu: Zodyak’ın sabırsız evladı Koç, burç döngüsünü başlatarak liderliği kimseye kaptırmıyor. Sosyal, pratik, renkli ve cazibe dolu Koçlar, öfkeli, patavatsız, kıskanç ve sabırsız yönleriyle de zaman zaman gergin olabiliyor. Bu durumda kahramanlarının kimler olduğu da belli; kadınların She-Ra, erkeklerin He-man!

Koç kadını; She-Ra gücünü, omuzlarında taşıdığı pelerinin kırmızısından alıyor adeta. Ne de olsa kırmızı hem onun ve hem de senin en sevdiğin renk. Aynı zamanda cesur ve lider ruhlu bir dişi cengâver.

Koç erkeği; He-man ise; ciddiyetinin arkasına sakladığın öfkenin bir temsilcisi gibi. Korkusuz, atak ve yılmaz bir savaşçı.

Boğa Burcu: Boğa’nın o meşhur oburluğu, miskinliği, değişken kibirli hali, sevdiğine paylaşımcı, sevmediğine bencil ancak başkalarının sırrını ele vermeyecek kadar ketum, dengeli ve duyarlı hali, onların kahramanlarını hemen ele veriyor; Garfield ve Şirine.

Boğa kadını; Sakin yapın, dost ve arkadaşlarına verdiğin önem, sırdaşlığın ve sevgi dolu halleriyle ise sen sevgili Boğa kadını, Şirine ile çok yakın benzerlikleriniz var. Öyle değil mi?

Boğa erkeği; Yemek yemenin zevkinin bambaşka olduğunu düşünüyor, keyif yapmayı seviyorsan sen bir Garfield’sın. Tembellik yapmaktan vazgeçsen tabii hayat daha güzel olabilir… Bu da küçük bir not…

İkizler Burcu: Sürekli merak etmek, soru sormak, konuşmak, bilmek, anlatmak... İletişimin başı çeken temsilcisi İkizler; her duruma kolay adapte olsa da, değişken ruh hali, telaşlı ve endişeli yapısı onu bazen anlaşılamaz yapabiliyor.

İkizler kadını; İzlerken ne de akıllısın sen dediğimiz Tweety, bence tam olarak senin ruhunu yansıtıyor. Hem pratik hem komik hem de her sorunun üstesinden gelmek için yeterince enerjisi var!

İkizler erkeği; İkizler erkeğinin gözlem gücünün ne kadar yüksek olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. Evde oturmak yerine gezmeyi tercih etmen, her duruma uyum sağlaman, kıvrak zekân ve endişeli yapın ile merhaba Jerry diyebilirim sana.

Yengeç Burcu: Kolay kırılan, küsen hatta bu yüzden arkadaşları arasında mızıkçı olarak nitelendirilen Yengeçler, aslında tam bir aile çocuğu... Hayal gücünün yardımıyla, çok bağlı olduğu yuvasında kendi kendine vakit geçirmekten sıkılmadığı gibi, duygu dünyasının başkahramanları mutlaka olacaktır. Onların adı ise; Cedric ve Heidi.

Yengeç kadını; Yengeç kadını şefkatli yanı ve ailesine olan bağlılığı ile hepimizden bir adım önde belki. Özellikle yaşça kendisinden büyüklere saygıda kusur etmeyen, açık havada, doğayla iç içe olduğu yerlerde dolaşmaya bayılan ve kendinden çok sevdiklerini düşünen Heidi ise Yengeç kadının çizgi film olmuş hali adeta…

Yengeç erkeği; Karamsarlık duygusuna çok çabuk kapılman, insanların seni kırmasından ve hayal kırıklığına uğramaktan korkan, esas mutluluğu dış dünyada değil, düşlerinde bulan Yengeç erkeğinin en güzel örneklerinden biri değil mi Cedric? Bir de küçücük yaşında aşık olması cabası!

Aslan Burcu: Her hali cesaret, iddia, ego ve ihtiras dolu olan Aslanlar, zaman zaman kibirli ve kendini beğenmiş özellikleriyle; Ay Savaşçısı ve Iron Man’i hatırlatmıyor mu sizce de? Aslanların her daim pohpohlanmak, güzel iltifatlar duymak ve şımartılmak istemesi de cabası…

Aslan kadını; Sen sevgili Aslan kadını, sevginin büyük bir güç, her şeyin para olmadığına inanan karakterin ve zorluklarla mücadele ederken yorulsan da pes etmemen ile Ay Savaşçısı olman çok mümkün.

Aslan erkeği; Çalışmaktan ve mücadele etmekten asla yılmayan, dikkat çekmeyi seven ve kendini başarılı, iddialı görmesi ile de Iron Man tam olarak Aslan erkeğini anlatıyor.

Başak Burcu: Her konuda düzen ve tertip benden sorulur diyen Başaklar, fazla kuşkucu, takıntılı olup, detaylara verdiği büyük önem ile ipuçlarını kolayca yakalıyor ve bu özellikle birlikte, karşılarına çıkan her engelde işlerini rahatlıkla yürütebiliyor. Marge Simpson ve Müfettiş Gadget da sizden, içinizden biri demem doğru bir tespit olur kanımca.

Başak kadını; sahiplenme huyunla bazen çevrendekileri boğabiliyorsun, hastalık hastası ve evhamlısın, dürüst olmak senin için çok önemli, hamaratlığın hep üzerinde. O halde Marge Simpson’ı kendine yakın bulman şaşırtıcı değil.

Başak erkeği; Mükemmeli bulmak için çaba harcayan, mantığını duyguların önünde tutan, insanları tepeden tırnağa inceleyen ve olaylara kolay kolay şaşırmayan Başak erkeği için Müfettiş Gadget’dan daha uygun başka bir kahraman düşünemiyorum.

Terazi Burcu: Venüs gezegenin etkisiyle arzu ve duygu dolu Teraziler, flörtöz, janti, zevk ve nezaket sahibidirler. Partnerini kıskanır, adalete olan düşkünlüğüyle her konuda dengeyi sağlar, adeta orta yolu bulur. Terazi kadının kahramanı Şeker Kız Candy, erkeğinin ise Johnny Bravo olması sizi şaşırtmasın o zaman…

Terazi kadını; Girdiğin her ortamda arkadaşlık kurabilmen, insanların sorunlarıyla yakından ilgilenmen, sır saklamayı iyi becerebilmen ve herkese adil davranmak için büyük çaba harcaman ile Şeker Kız Candy’sin.

Terazi erkeği; Aşk her yaşta güzeldir senin için, tanımadıklarına soğuk ve mesafeli davrandığın olur, her şeyde bir estetik, güzellik ararsın, ilgi çekmeyi sever kaliteli giyinmeyi tercih edersin. Senin için tam bir Johnny Bravo desek yanlış olmaz sanırım.

Akrep Burcu: Zekâ, cesaret, hakimiyet, ihtiras ve de cüretkarlık, denilince kadınların kahramanı, Jessica Rabbit, baskın ve bir yargıç edasıyla ortalarda salınan, pek bir tutumlu, söz konusu sevdikleri olunca ise; cömertliği tutan Akrep erkeklerinin kahramanı ise Varyemez Amca.

Akrep kadını; sevgiyi bulduğun zaman hayatın ve sen daha bir güzelleşiyor, bu önce ruhuna sonra bedenine yansıyor. Tutku dolu çekici bir aşık olan sen; etrafına yaydığın cazibe ile dikkatleri üzerinde toplanmaktan hoşlanıyorsun.  Bu manada; Jessica Rabbit seni tamamlıyor diyebilirim.

Akrep erkeği; Para harcamaktan çok biriktirmeyi seviyor, maddi anlamda güç ve kontrol sende olsun istiyorsun. Lakin; sevdiklerin söz konusu olunca elin bir hayli açık, paylaşımın bol, bu durum da senin saygı ve itibar görmeni sağlıyor. Bu haliyle; Varyemez Amca da beğendiğin bir karakter olarak seni etkiliyor.

Yay Burcu: Keşfe, bilme, maceraya, araştırmaya, bağımsızlığına düşkün Yay burçları gerçekten de her eve lazım insan değiller mi sizce de? Küsme gibi bir huylarının olmaması, herkesle dost olma çabaları zaten onları sevimli hale getiriyor. Ama ara sıra patavatsız, dağınık ve melankolik ruh halleriyle bizi şaşırtsalar da olsun…  

Yay kadını; Arkadaşlık ve dostluk kavramını önde tutman, maceraperest ruhun, aksiyonu bol olan her şeyi sevip maceradan maceraya koşma isteğin ve farkı olana ilgin sayesinde Ninja Kaplumbağalar çizgi filminden bildiğimiz, April O’neil adeta senin ruh ikizin.

Yay erkeği; Güler yüzlülüğün ve ince esprilerinle etrafındaki insanların hemen dikkatini çekiyorsun. Açık sözlülüğün, samimiliğinin yanı sıra patavatsızlığınla arada kendini gülünç durumlara düşürebiliyor, zaman zaman sakarlığın başına bela olabiliyor. Evet, sen sevimli Pembe Panter’e çok uyuyorsun.

Oğlak Burcu: Bir öğretmen misyonuyla çevresindekilere rehberlik eden, yönetim bende deyip kolları ilk sıvayan, çalışkan, kontrolü seven, geleneklerine bağlı Oğlak burcunun kadın kahramanı Arı Maya; erkek ise Şirin Baba olsa fena olmazdı değil mi?

Oğlak kadını; Çalışmak senin için yük değil, hayatının merkezine koyduğun bir amaç olabilir ancak. İş konusunda yol kat etmekten mutlu oluyor, üretkenliğin seni diri tutuyorsa sen bir Arı Maya’sın.

Oğlak erkeği; Güven vermeyi seven, güven duymayı da önemli gören sen; planlı ve yönetim sahibi olmanla çevrende takdir topluyorsun. Aynı zamanda çevrendeki herkese bir şeyler öğretmen, yol göstermen ile odak noktasısın. Eğer Şirinler diyarında olsaydın kesinlikle Şirin Baba sen olurdun.

Kova Burcu: Entelektüel zekası, sorgulayıcı, tartışmaya açık, muhalefeti seven hali ile Kovaların kadın kahramanı Scooby Doo’nun kadın baş karakteri Daphne, erkeklerin ise kült bir çizgi karakter; Bugs Bunny olması bence kimseyi şaşırtmamalı!

Kova kadını; Soru sormayı, sorgulamayı seviyorsun, üstüne bir de tartışıp, fikirlerini kabul ettirme çabası içindesin. Zekan, cazibenle birleşiyor ve dikkat çekiyor. Bu halinle; Daphne’ye çok benziyorsun.

Kova erkeği; Kafan çok çalışıyor, merak seni cezbediyor. Uçuk kaçık birisin ve muhalefet etmeyi seviyorsun. Açıkçası; Sevimli çizgi dostumuz Bugs Bunny ile ne kadar çok ortak yönün var demekten kendimi alamıyorum.

Balık Burcu: İyi kalpli, merhametli ve vicdanlı ancak mesafeli ve bir o kadar da kararsızdır Balıklar, paylaşımcı ve yardımsever oluşları ile de takdir görürler. Bu durumda ise; kadınlara Küçük Deniz Kızı Ariel, erkekler ise Sünger Bob diyebiliriz.

Balık kadını; Aşkta sınır tanımayan halin ve sadakatin, bulunduğun her ortamda önce huzur dilemenle sen; bir o kadar da barışçıl tavırlarınla tam Küçük Deniz Kızı Ariel’sin. Hayallere dalmakta üstüne yok değil mi?

Balık erkeği; Kavgadan ve gürültüden hoşlanmayan sen; sana kötülük edeni affedebilecek kadar da olgunsun. Sünger Bob bu özellikleri ile sizi ne kadar da anımsatıyor öyle değil mi?

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

21.05.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...