Yükleniyor . . .

BU HAFTA BİZİ NELER BEKLİYOR? (26 AĞUSTOS - 1 EYLÜL 2013 )

Gökyüzünün bizi adeta açı yağmuruna tutuğu bir haftaya adım atıyoruz. Peki, bu durum bizi nasıl etkileyecek derseniz; duygularımızla mantığımız arasında gidip geleceğimizi, harcamalarda aşırıya kaçacağımızı ve iletişimin bol olacağını söyleyebiliriz. Gökyüzü sabrımızı sınamak için bize ufak sınavlar yapıyor; bir yandan Venüs-Uranüs karşıtlığı ile Güneş-Neptün karşıtlığı kalp mi, akıl mı diye sordururken; bir yandan da Güneş-Satürn ve Merkür-Plüton uyumu elimdeki parayı harcasam mı, birikim mi yapsam diye bizi ikilemlere sürüklüyor. Bizi seçim yapmaya zorlayan bir hafta… Hepimiz için hayırlı ve olumlu geçmesi dileği ile…

PAZARTESİ (26 Ağustos)

Yeni bir haftaya Ay’ın Boğa burcundaki konumuyla giriş yapıyoruz. Her ne kadar sakin ve durağan bir gün geçireceğimizi düşünsek de karşımıza Venüs-Uranüs karşıtlığı çıkıyor (Terazi Koç aksı üstünde gerçekleşiyor). Bu açı bize; gündeme dair paranın, borsanın, açıkçası ekonominin inişe geçebileceğini işaret ediyor. Bireysel olarak ise sağlam adımlar atmak isteyebiliriz, çünkü cüzdanımız pek de kabarık değil. Harcamaları en aza indirgeme isteğindeyiz. Bu dönemde iletişimde çözüm odaklı konuşmalar yerine, problemli durumlara yönelik diyaloglar hayatımızda yer alacaktır. Ayrıca gökyüzünün bu konumu, su ve suyla ilgili yapılan işlerde sorunlar çıkabileceğinin de altını çiziyor. Örneğin; su basması, boru patlaması vb. durumlar yaşanabilir.

Venüs-Uranüs karşıtlığı ikili ilişkiler açısından ise sürpriz gelişmelere vurgu yapıyor. “Olmaz, olmaz” dediklerimizin olduğunu görünce şaşırabilir, ani kararlara imza atabiliriz. Özellikle Koç, Terazi ve Kova burçları bu dönemde hiç beklenmedik aşklara yelken açabilir. Bu aşkların, uzun soluklu ve yoğun geçeceğini de söyleyelim. Sosyal hayatınızın canlandığı ve sanatsal aktivitelerinizin arttığı bir dönem olacak. 

Bu gün yeni iş planları yapılabilir; özellikle eğitim hayatı ön planda olanlar için yenilikler kapıda. Eğitim ile ilgili yüksek beklentileriniz varsa, alacağınız kararlar hayatınızdaki önceliklerinizle yer değiştirecek diyebiliriz.

Gün içerisinde gerçekleşen Güneş-Neptün karşıtlığı (Başak Balık askı üstünde) ise ihmal ettiğimiz konuların başımızı ağrıtabileceğine dikkat çekiyor. Bugün, en azından evimizden ve iş yerlerimizden çıkarken, her şeyi 2 kez kontrol edelim. Unutkanlıklarımız sonradan başımızı ağrıtabilir. Gün içinde yapılan toplantılardan ve fikir alışverişlerinden istenilen verim alınamayacağı gibi; sağlığımıza daha fazla dikkat etmemiz gereken bir gün bizi bekliyor. Bedensel anlamda kendimizi yorgun hissedebilir, bu durumu çözmek için kendimize yeni alternatifler üretebiliriz. Ufak bir not; eğer diyet yapıyorsanız ya da başlamayı düşünüyorsanız, beslenme alışkanlığınızı değiştirmek için uygun bir dönem değil.

SALI (27 Ağustos)

Salı günleri genellikle tüm kültürlerde olumsuz bir gün olarak görülüyor olsa da biz bugüne, Merkür-Satürn uyumu (Başak-Akrep’te 7°) ile başlıyoruz. Araştırmacı yapımız ön plana çıkarken, iş hayatında rakiplerimizi geride bırakmak için farklı alternatifler keşfedebileceğimiz bir gündeyiz. Her konuyu didik didik etmek, bize çalışma alanında yarar sağlasa da; özel hayatımızda birlikte olduğumuz insana karşı daha kuşkucu bir yaklaşım sergileyebiliriz. Özellikle İkizler, Başak ve Oğlak burçları bu açıdan çok daha fazla etkilenecektir.

Boğa, Terazi, Yay burçları ise bugün gerçekleşen Venüs-Jüpiter zorlanması nedeniyle partnerleriyle ilgili hayal kırıklığı yaşayabilir; duygusal yaklaşımlardan uzaklaşıp, mantığın daha ağır bastığı bir bakış açısı geliştirebilirler. Aslında bu açı hepimizin bakış açısını değiştirecek etkilere sahip…

Venüs-Jüpiter zorlanması bizi mantıklı davranmaya iterken, Güneş-Neptün karşıtlığı ise fazla kontrollü olmamamız gerektiğinin altını çiziyor ve hayal gücünü iş başına çağırıyor. Açıkçası duygularımızı mı dinlesek, mantığımızla mı hareket etsek, yani kısacası “ne yapsak?” kestiremediğimiz bir gün. Ama bizden tavsiye; Aslan ve Balık burçları Salı gününü duygularını dinleyerek ve hayal güçlerini çalıştırarak geçirirse daha kazançlı çıkacaktır. Bu gün gökyüzünde açılar birbiriyle köşe kapmaca oynayacağı için, adeta günün nasıl geçtiğini anlayamayacağımız gibi, birbirimize anlatacağımız enteresan hikayeleri de beraberinde getiriyor.

ÇARŞAMBA (28 Ağustos)

Çarşamba günü, Mars Aslan burcuna geçiş yapıyor ve durum da özellikle lojistik sektörlerde uğraşanlar için verimli bir dönemi işaret ediyor. 15 Ekim’e kadar Mars’ın Aslan burcunda konumlanması, hukuksal problemlerin boyutunu da değiştireceği gibi, bizi lüks harcamalara ve alışverişte limitlerimizi zorlamaya itiyor. Bu dönemde, yaşam alanımızda değişiklikler yapmak isteyebilir ya da tatile çıkma düşüncesine iyice kendimizi kaptırabiliriz. Aynı zamanda uzun zamandır satışlardan haber bekleyenler evini satmak isteyenler olumlu ve güzel haberler alabilir.

Gün içerisinde gerçekleşecek bir diğer açı ise Merkür-Plüton uyumu (Başak-Oğlak). Elimizde birikmiş olan parayı değerlendirmek için doğru bir tarih. Ayrıca daha sağlam ve gerçekçi kararlar almak için gökyüzü bize torpil geçiyor. Özellikle de toprak grubundaki burçlar, yani Boğa, Başak ve Oğlaklar, bu olumlu açıdan çok daha fazla fayda sağlayacaktır. Yeni projeler üzerinde geliştirdiğimiz stratejiler başarıya ulaşacaktır. Bugünü verimli geçirmek için, rutininizden sıyrılıp mutlaka bir iş ile uğraşın. El attığınız her konu sizin lehinize sonuçlanacaktır, göreceksiniz.

Yöneticiler ve çalışanlar arasında dedektifçilik oynamak isteyenler için bugün kaçırılmaz fırsatlarla dolu; çok rahat insanların açığını yakalayabilirsiniz. İz peşinde koşabileceğimiz, eğlenceli bir gün…

PERŞEMBE (29 Ağustos)

Perşembe gününe Ay’ın İkizler burcundaki konumuyla giriş yaparken karar alma aşamasında problemler yaşayabilir, seçim yapmakta zorlanabiliriz. Aynı anda birkaç şey düşündüğümüz gibi; sonuç olarak ise hiçbirini yapmadığımız bir gün… Bu durum tembellik olarak görülmemeli. Yalnızca, en doğruya ulaşmak isterken, yaşanan kararsızlığın sonucu, böyle bir seçime yöneliyor olacağız.

Gün içerisinde gerçekleşen Merkür-Kuzey Ay Düğümü uyumu ise bize adeta geçmişi yad ettirecek. İlişkilerde ise iniş çıkışlar, düşüncelerde kaygılar ve kontrolsüz konuşmalar da güne damgasını vuruyor. Her şeyi kafaya takıp, eski defterleri kurcaladığımız bu gün ayrıca; kadersel olaylar yaşanabileceği gibi, ülke çapında enteresan gelişmelerin söz konusu olabileceğinin işaretlerini de veriyor.

Zekanın, iletişimin, ticaretin yoğun olduğu bugün, bazıları için “zamanın hiç geçmediği” bir gün olarak da görülebilir. Uluslararası firmalarda çalışan Başak, İkizler veya Koç burçları için önemli haberler, yükselmeler söz konusu. Bu yoğun çalışma temposu hafta sonuna kadar da artacak, bilginize.

CUMA (30 Ağustos)

Ay’ın İkizler burcundaki hareketi devam ederken bizi yoran, aynı zamanda yıpratan sancılı süreçten çıkmamız için güzel bir fırsat sunuyor. Güneş ile Satürn arasındaki uyum ise ortaklıklar, ilişkiler ve anlaşmalarla ilgili olumlu bir dönem olduğunu belirtiyor. Paramızın hesabını bilmeden yaptığımız harcamalar için, bu hafta sonu bir bütçe planlaması yapabiliriz. Kısacası bugün, hesap kitap işleri bizi bekliyor…

Bu uyumlu açı aynı zamanda kişisel bakıma ve alışverişe daha fazla zaman harcayacağımızı söylerken, mide sorunları olanlar için ise çok keyifli bir gün olacağı söylenemez. Eğer evimizde eksik gördüğümüz ve alınması gereken şeyler varsa, bugün tüm eksiklerimizi halletme yoluna gitmemiz yararlı olacaktır. 

Özel hayatında sorunlar yaşayanlar için ise güzel bir gün. Özellikle İkizler, Aslan ve Oğlak burçları partnerleriyle arasındaki sorunları çözmeye yönelik gösterecekleri çabaların sonuç verdiğini görebilir.

CUMARTESİ (31 Ağustos)

Ciddi anlamda toplanıp, kariyerimize odaklanmamız için güzel etkilerin olduğu bir açıyla hafta sonuna giriş yapıyor. Merkür-Jüpiter uyumu bizi kaygılarımızdan arındırırken, karşımıza çıkacak fırsatları değerlendirmemiz için gerekli kapasiteyi de sağlayacaktır. Enerjimiz oldukça yüksek, yaratıcılığımız ise bizi bile şaşırtabilir. Yazar çizerliğimizin arttığı bugün özellikle İkizler, Yengeç, Başak ve Yay burçları için verimli geçecektir. Genel olarak bakıldığında çalışkan ve üretken bir gün.

Merkür-Jüpiter uyumu somut anlaşmaları desteklerken, seyahat planlarını da öne çıkarıyor. Finansal atılımların geri dönüşlerini bugün daha rahat görebiliriz. İlişkiler açısından ise tutkulu ve yoğun duygular bizi bekliyor. Güzel planlarımız var, geleceğe pozitif bakıyoruz…

PAZAR (1 Eylül)

Haftanın son günü, Ay Yengeç burcunda olduğu için; ailevi konulara yoğunlaşabilir, ihmal ettiğimiz aile büyüklerinin gönlünü almaya çalışabiliriz. Güneş-Plüton uyumu bizi biraz gerecek olsa da kişisel işlerinizi halletmenize olanak sağlayacak. Bugün, kendimize harcama yapmaktan korkmayacağız ve konuşmalarımızda daha etkileyici olacağız. Güneş’in Plüton ile uyumunun bize ayrı bir cazibe katacağı da bir gerçek. Etrafımız oldukça kalabalık olabilir, hafta sonunu evde geçirmek istemeyebiliriz. Ama size tavsiyemiz, arkadaşlarla yapılan eğlenceli organizasyonlarda maddi olarak çok açılmamanız. Tüketmekten ve harcamaktan korkmadığımız bir gün olduğu için, savurganlık yapmamız olası.

Daha gözlemci, araştırmacı, dedikoduya yatkın olduğumuz bugün; iddialı telefon konuşmaları yapabilir, ani kararlar alabiliriz. Aldığımız kararların ise üzerimizde etkili ve güçlü bir yaptırımı olacaktır. Bugün, ev dekorasyonuna kafa yorabileceğimiz gibi, yaşam alanlarına ait eksikliklerimizi daha kolay fark edeceğiz. Özellikle de Yengeç, Aslan, Akrep ve Oğlak burçları gökyüzünün bu konumundan daha fazla etkilenecek. Vesveseli düşünceler artacağı gibi, gelecek kaygısının bugün çok daha baskın olabileceğini ayrıca vurgulayalım. 

Astrolog ZEYNEP TURAN

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

24.08.2013

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...