Yükleniyor . . .

BOĞA BURCUNDA URANÜS RETROSU (2021)

BOĞA BURCUNDA URANÜS RETROSU (2021)

Radikal, asi, hızlı ve kendine münhasır gezegen Uranüs, geri hareketine başlıyor. 21 Ağustos 2021'den, 18 Ocak 2022'ye kadar Boğa burcunda Retro yapacak Uranüs, inatla, ısrarla ve dayatmayla şahsi özgürlüklere vurgu yapacak. 

Öngörü gezegeni Uranüs, geriye dönük yolculuğuna başlarken, halk mevcut hükümetle karşı karşıaya gelirken, hükümetse koalisyonlarla karşı karşıya gelebilir. Belirsiz bir ortam, daha net ortamları getirmek için insanlığı sıkıştıracak. Protesto, karşı geliş, aniden oluşabilecek bozukluklara, yıkımlara aşama aşama gelinebileceğinin altını çizer. Bastırılması zor bir gezegendir Uranüs. Dolayısıyla Retro halindeyken de kişi kendi ile muhasebeye girer. Şunu da unutmamak gerekiyor ki yüzleşmeler, tepkiler ve arzular istenildiği gibi yönetilmezse zararlı etkiler de ortaya çıkarabilir. 

Uranüs Retro’dayken Neler Konuşulur?

 • Radikal değişimler
 • Devrimci görüşler
 • Para biriminde ani iniş ve çıkışlar
 • Gıda kıtlığı
 • Çevre baskısı ve suçluluk duygusu
 • Duygusal patlamalar

Uranüs Retro’su, genellikle hayatınızdaki dış etkenlerin değişimiyle birlikte içsel dönüşümü ifade eder. Heyecan, inisiyatif, merak ve macera duygusunu da ardından getirir. 2021’nın bu ayından sonra bu yılla ilgili daha fazla ayrıntıyı ve aktarımı, bu Retro sırasında görebiliriz. Değişime araç olan bu döngü, sadece toplumsal olayları değil, özel yaşamlarda da farklılık oluşturmak adına ayrıntıları işaret edecek.

Neleri Etkileyecek?

 • Hayatınızda büyük bir değişiklik öngörebilir.
 • Bu değişimi başlatmak için çalışacaksınız.
 • Tutum veya davranışlarınızda dengeli davranmak isteyeceksiniz.  
 • Kişisel özgürlüğe vurgu yapabilir.
 • Merak, yaratıcılık, esneklik kazandırabilir.
 • Sezgi, psişik farkındalık artabilir.

Başka bir olasılıkla, radikal değişimi zorlamaya çalışarak, yıkıcı ve asi olunacağının altını çizebilir. Devrim ateşi, ister cehalet, ister gençliğin masumiyeti üzerine kurulu olsun, Uranüs Retro’su daha yüksek öz farkındalık ve iç görü getirecektir.

Nasıl bir Retro’dan bahsediyoruz?

Uranüs, bir yandan heyecan verici değişikliklerden, yeni bilgilerden ve beklenmedik fırsatlardan yararlanmamızı sağlayacak. Bir yandan da değişiklik yapmak kolay, uyum sağlamak ise zor olacak. Şöyle ki; bu süreçte deneyimler öne çıkacak ve tercih yine size kalacak. Yani, ya üzülecek, kaosu seçeceksiniz ya da önünüzü görebilecek, adımlarınızı kontrol edeceksiniz.

 • Yeni arkadaşlar edinmek için iyi bir zamandır.
 • Şans eseri olan karşılaşmalar artar.
 • Rafine zevkleri olan kişilerle tanışırsınız.
 • İnternet üzerinden iletişimde bir artış olması muhtemeldir.
 • Kendi web sitenizi oluşturmak, bir Youtube kanalı açmak ya da teknolojik alanlarda eğitim almak için idealdir.
 • Bilim, astronomi ve tarih gibi evrensel konularla ilişkili becerileri öğrenmek için iyi bir zamandır.
 • Aynı zamanda modası geçmiş inançları, olumsuz davranışları ve kötü alışkanlıkları değiştirmek için iyi bir zamandır.

Uranüs Sabit Bir Burçta Geri Giderken Neler Olacak?

Tembelliğe ve aylaklığa savaş açan bir etkiden bahsediyorum. Boğa burcundaki Uranüs Retrosu da savaşta stratejiyi yapan, duygusal konularda özgürlükçü bir yapıda olmayı vurgular. Bununla birlikte, doğa ve insani konularda hayırsever bir yapıya sahip olmak anlamına gelir. Birilerinin gözünde sevimli, sağduyulu, umut vaat eden, mucit ve keşfeden tarafı temsil ederken, birileri için de radikal, acımasız, deli, bencil ve kabahatli olabilirsiniz.

 • Yeni aktiviteler, duygular ve ilişkiler yaşamak için dürtü verir.
 • Tutkulu arzuları ifade etmeye, kısıtlamalardan veya sıkıcı rutinlerden kurtulmaya daha istekli olunur.
 • İçgüdülerinize inanır ve risk alma konusunda kendinize güvenebilirsiniz.
 • Zihinsel aktiviteyi artırır.
 • Hızlı düşünme ve refleksi körüklerken keskin bir dil getirir.
 • Aniden biten ilişkiler yine aniden başlayabilir.  

Fikirler Evrimleşir, Davranışlar Ortaya Çıkar

Cesur bir girişimle yeni projelere start vermek için iyi bir zamanı işaret eden bu Retro, cinsel dürtüleri ve fiziksel çekiciliği de arttırır. Artan heyecan ve arzuları özgüven ile eşleşir. Yeni bir işe karşı bir yandan istekli bir yandan da sorumluluk almaya hazır yapıda bulunmak şaşırtıcı olmayacak. Ortaklı iş yapma planlarınız varsa yenilikçi fikirlere açık kapı bırakabildiğinizi fark edeceksiniz.

Olumsuz yönleri nelerdir?

 • Hastalığa, yıkıma, hastalığa ve servet kaybına, izinsiz yapılan deneylere, hayvan deneylerine/kıyımlarına neden olabilir. Birçok nedenle endişe ve dayanıklılık testine neden olur; birçok kişi olduğundan daha sert görünebilir.  

Olumlu yönleri nelerdir?

 • Çok yönlülük, pratiklik, his ve farklı düşünme yeteneği, bilimsel çalışmalar verir. Aktif bir sanatsal ve bilimsel yetenek kazandırır. İyi ve kötü arkadaşlar arasındaki ayrımı netleşir. Sabır ve öteleme yeteneği verir.

Kışkırtıcı Uranüs!

Retro halindeki bir Uranüs, aynı zamanda dengesiz ve dürtüsel dizginlemeyi zorlaştırabilir. Bu da ani çıkışları ve kışkırtıcı halin altını çizebilir. Uranüs, yıkıcı olmamak için soğukkanlı tarafımızı kullanmamız gerektiğini de bizlere hatırlatacak. Bir yandan da sinirsel rahatsızlıkların neticesinde; anksiyete artışı, spazm ve nevrotik davranışların artacağı anlamına da gelebilir. Bu durum daha çok kişinin kendisine vereceği huzursuzluğu ifade eder.

 • Uranüs ‘un geri hareketi, otizm ve Asperger sendromu ile ilişki kurar. Bu aşamada olanlar ve onlardan sorumlu kişiler için de belli bir eğitim, birikim, deneyim ve tecrübe kazanma anlamına gelebilir. Herhangi bir nedenden dolayı çok farklı veya garip bulunduğunuz için ait olduğunuz topluluktan sürgün edilmiş gibi hissedebilirsiniz.
 • Kendiniz gibi olabilmek ve farklı görülmek doğanın, doğalın dışına çıkabilmeyi ifade eder. Bu döngüde sıra dışı başarılar, dehasal çalışmalar, uzay biliminden arkeolojiye kadar bilinmeyenin peşine gitmek daha çok ön plana çıkabilir.  

Astrolog Zeynep Turan

15.07.2021

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...