Yükleniyor . . .

BİRLİKTELİKLER VE KADINLAR

BİRLİKTELİKLER VE KADINLAR

İLİŞKİDE KADINLARIN YAPTIKLARI HATALAR

Kadınlar için her zaman düşünülecek bir detay mutlaka vardır. İlişkisi olmasa “karşıma neden istediğim gibi biri çıkmıyor?” denir; ilişki başladığında ise kafalarındaki sorulardan uzunca bir liste oluşturulabilir. Erkekler, hemen kendisini melek sanmasın. Kadınları anlamak evet, kolay değildir. Ama aslında kısa bir tanımlama ile duyguyla aklı birleştirecek birini isterler.

Mevcut bir ilişki sürdürmek bazen çok yıpratıcıdır. Sürekli açık yara ile oynamaya benzer. Bazen ters giden bir şeyler vardır. Neden olduğunu ve ne zaman başladığını çok iyi bilirsiniz ama susar beklersiniz. Kadınlar değer gösterilmesini ister. Yok sayıldığını hissettiği anda şaşırtan tepkilerde verebilir. 

En büyük hata belki de kendine güvensizliktir. Kendine güvenmeyen bir kadın, hayatındaki erkeğin hayatını sorgulamaya başlayacaktır. Kaybetme korkusu içinde bir yerlerde onu huzursuz eder, hatta içi içini yer. Kafasında sürekli dolanıp duran, bastıramadığı endişeler büyüdüğünde, huzursuzlukların başlangıç ateşini vermiş olacaktır. Güven duygusu, ilişkinin temelini oluşturur. Siz sağlam bir temel kurmadığınız sürece istediğiniz kadar üstünü sağlamlaştırmaya çalışın; ilişki bir yerde çatlak verecektir.

Kadınlar;  önce insanın içi güzel olsun derler ya hani, evet büyük bir yalan! Genellikle insanlar önce dış görünüşe bakar, sonrasında karakteri ağır basar. Tabii bu durumu abartan insanlar yok mudur, elbette var. Karşısındaki insan iyi mi, kötü mü diye ayırt etmeden ilişkiye başlayan kadınlar… Eğer fiziksel olarak hoşlarına gitmişse, ilişkiyi başlatırlar. Diğer her şey ise detaydır. Baktı ki karakterleri birbirine çok zıt, uzatmadan ilişkiye nokta koymasını da bilirler ve arkalarına bakmazlar.

Tavsiye; Sadece bakış açınızın bunun üzerine kurulu olduğunu düşünmüyorum tabii ki. Estetik kadar, karakter de sizin için önemlidir. Fakat şunu da kabul edin; gösterişli, bakımlı, fiziksel olarak size çekici gelen bir erkekle karşılaştığınızda başka hiçbir şeye dikkat etmiyorsunuz. Sadece dürtülerinizin peşinden gitmeniz ne kadar sağlıklı? Kısa süreli ilişkilerden siz de sıkılmadınız mı? Tamam, karşınızdaki erkek çok yakışıklı olabilir, ama önce onu tanımaya çalışıp, ondan sonra ilişkiye başlarsanız hem daha huzurlu hem de uzun süreli ilişkiler kurarsınız.  

Kadınlar; ister istemez hayattan birçok beklentiniz var. Bazen başkasında olan hoşunuza gidiyor, kendinizde de olsun istiyorsunuz; bazen sevdiğiniz insandan, ailenizden, yöneticinizden kısacası etkileşimde olduğunuz kişilerden bir şeyler bekliyorsunuz. Fakat bazen beklentilerinizin dozunu ayarlayamayıp, fazlasını da istiyorsunuz. Sonuç ise hayal kırıklığı… 

Tavsiye; Hayatınızdaki erkeğe fazla sorumluluk yüklemek ve bitmek bilmeyen istekler büyük bir hatadır. Bu isteklerinizin karşılanmadığını gördüğünüzde ise karşınızdaki erkeğin vay haline! Hemen ilişkinizde sorun olduğunuzu düşünüp, karşı tarafı suçlamaya başlayacaksınız. Sizin talepleriniz olduğu kadar ilişkide olduğunuz insanın da taleplerini göz ardı etmeyin. Siz ne kadar mükemmelsiniz bunu düşündünüz mü?

Kadınlar; küçük detayları büyütmek, pire için yorgan yakmak gibi algılanabilir. İletişim yönünden yetenekli oldukları için midir bilinmez ama aynı konu üzerinden, sıkılmadan saatlerce konuşabilirler. En kötüsü de, önemsiz bir şeye kızıp, daha büyük sorunlara yol açtıklarının farkına bile varmazlar.

Tavsiye; Birlikte olduğunuz kişinin üstüne gitmek, anlaması için baskı yapmak olumluya giden havayı bile birden değiştirmeye yetecektir. Hiç kimsenin, memnum edilmesi zor; sürekli yakınan kadınlardan hoşlandığı söyleyemez. Erkekler için de bu yapıdaki kadınlar, her zaman itici gelmiştir. Bu özelliğinizin baskın olduğunu düşünüyorsanız, acil olarak ilişkiniz için bir şey yapmadan önce kendiniz için bir şey yapın ve sivri yönlerinizi törpüleyin.

Kadınlar; ilişkilerde genellikle “bağlanma sorunu” oldukça tartışılan bir mevzudur; fakat “fazla bağlanma” da en az onun kadar ciddi bir sorun olarak görülmelidir. Kişi bazen kendinden ödün verir, kişiliğini karşı tarafın yaşamında eritir; adeta onunla “bir” olur. Evet, birlikte olduğun insanla ayrı gayrı takılmak çok da sağlıklı bir şey değil; ama fazlası da zarar…

Tavsiye; karşı tarafa gereğinden fazla değer vermek belki de en büyük yanılgı… Ama sizi ne kadar uyarsalar da, siz bunun farkında olmayacaksınız. Karşınızdan size değer verilip verilmediğini sorgulamanız gerektiğini belirtmiyorum. En azından durup, ilişkiniz nereye gidiyor ona bir bakın. Yaptıklarınızın yanında, karşınızdaki insan sizin için neler yapıyor gözlemlemelisiniz. Bir ilişkide iki tarafında fedakârlık yapması gerekir. Aksi takdir de kendinizden ödün vererek en büyük kötülüğü kendinize yaparsınız.

Astrolog Zeynep Turan

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...