Yükleniyor . . .

BEBEĞİN HANGİ BURÇ GRUBUNDA?

BEBEĞİN HANGİ BURÇ GRUBUNDA?

Bilmek İstemez misin?

Bir bebek sahibi olunca, hayatın her anlamda değiştiğini göreceksin. Her bebeğin kişilik yapısı, istekleri, beklentileri farklı olabilir. Bebeğini daha iyi tanıyarak, onun beklentilerine doğru karşılıklar verebilirsin. Bebek astrolojisi, bebeğinin karakterini çözmene ve karşılıklı birbirinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olur.  

  • Ateş Grubu Bebekleri

Bu gruba ait bebek burçları, Koç, Aslan ve Yay’dır. Ateş grubu bebekleri, inatçı bir kişilik yapısına sahip olabilir. İstediklerini yaptırana kadar, annelerini bezdirebilirler. Fakat çok neşeli ve pozitif bebeklerdir. Hareketli ve ele avuca sığmayan yapılarıyla, ebeveynlerini hem yorabilirler; hem de eğlendirirler. Ayrıca bu gruba ait bebekler, baskıya gelemeyen kişilik özellikleri ile de dikkat çekerler. Biraz asi ve sabırsız davranabilirler. Ateş grubu burcundaki bebeğini büyütürken dikkat etmen gereken en önemli nokta, ona sabırlı olmayı öğretmendir.

Ateş grubunda bir bebek, içindeki yüksek enerjiyi boşaltabileceği geniş oyun alanları ister. Bu olanakları sağlayabilirsen, daha uysal ve söz dinleyen bir bebeğe sahip olabilirsin. Eğer kısıtlı bir alanda kalırsa, huysuzluk yapabilir ve seni çok yorabilir. 

  • Toprak Grubu Bebekleri

Toprak grubuna ait bebek burçları, Boğa, Başak ve Oğlak’tır. Toprak bebekleri, çok ciddi bir mizaca sahiptir. Büyüdüklerinde de düzenli, çalışkan, okumayı ve öğrenmeyi seven çocuklar olurlar. Ebeveynlerini üzmeyen, başarılarıyla konuşulan bireylerdir. Bu gruba ait bir bebeğin varsa, ona ilk öğretmen gereken; hayata dair tüm ayrıntılara fazla takılmamasıdır. Çok hassas bir yapıya sahip olduklarından, hiçbir şeyi gülüp geçemezler; kendilerini fazla zorlayabilirler. Bu noktalarda, ona destek olmalı ve yol göstermelisin. Ayrıca bu gruptaki bireylerin ortak özelliği, yalnızlığı sevmeleridir.

Sosyalleşme ve çevre edinme ile ilgili, ileriki günlerde; bebeğine destek olman gerekebilir. Çocukluktan yalnızlığa alışırsa, daha sonra arkadaş edinmekte zorlanabilir. Anne ve babayla bolca vakit geçirirken, sosyal çevre edinme konusunda; geri planda kalmak isteyebilir. 

  • Hava Grubu Bebekleri

Hava grubuna ait bebek burçları, İkizler, Terazi ve Kova’dır. Hava bebekleri, çok meraklı olabilirler. Algıları her saniye açıktır ve her şeyi öğrenme konusunda, çok isteklidirler. Bu bağlamda annelerini biraz yorabilirler. Onunla her konu hakkında konuşman, bebeğini çok mutlu edecektir. Merakının giderilmesini bekler. Bu gruba ait bebekler, çok da duygusal olurlar. Çevrelerinde olup biten her şeyden, fazlaca etkilenirler. Bebeğinin yanında yüksek sesle konuşurken bile, iki kere düşünmelisin. Bebeğinin olumsuz etkilenmemesi için, aile bireylerini de bu konuda uyarmalısın.

Ayrıca bebeğin, ileriki yaşlarında, kararsızlık konusunda zorluk çekebilir. Hayatının akışı içerisinde, kararlarına sadık kalmayı öğrenmelidir. Bu noktada, bebeğine destek olmalısın. Yaşıtlarıyla iyi geçinme konusunda da, desteğine ihtiyaç duyabilir.  Çünkü karşısındaki insanın duygularını anlama konusunda, çok yetenekli olmayabilir. 

  • Su Grubu Bebekleri

Su grubu bebek burçları, Yengeç, Akrep ve Balık’tır. Oldukça hassas ve şefkate ihtiyaç duyan bir yapıya sahiptirler. Su grubu olan bebeğine, sevgini ve şefkatini her daim göstermelisin. Bu konuda hep aç olacaktır. Annelerine aşırı bağlı ve içe kapanık bebeklerdir. Su bebekleri, ileriki yaşlarında; fedakâr ve her konuyu duygularıyla değerlendiren bir karakterde olurlar. Bu konuda, ona tecrübelerini aktarmalısın. Hayata ve insanlara karşı, daha güçlü olabilmesi için; bazı şeyleri de mantık çerçevesinde değerlendirmesi gerektiğini öğrenmelidir.

Ayrıca su bebeklerinin sezgileri de çok kuvvetlidir. Annelerinin mutluluğunu ya da mutsuzluğunu hissederler ve bundan çok etkilenirler. Çocuğuna şimdiden, dünyanın sadece kendi etrafında dönmediğini anlatmaya çalışmalısın. Aksi halde, ileriki yaşlarında, çalışma hayatını düzenleme ve istikrarlı olma konusunda zorluk çekebilir. 

Astrolog Zeynep Turan

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...