Yükleniyor . . .

BAŞAK KADINI, AŞK HAYATINI HANGİ BURÇLA NASIL YAŞAR?

 Bir Başak kadınının nasıl dikkatini çekersin!

 Yönetici gezegeni Merkür’dür… 

Elementi topraktır. Zodyak’ın altıncı burcudur.

Başak kadını mevsimin değiştiği süreçte dünyaya geldiği için aslında tüm belirsizliklere sabır  gösterebilir. Bu özeliği ona kriz yönetiminde soğukkanlı olmayı da kazandırmıştır. Toprağın değişkeni olarak adlandırılan başak kadını, şüpheli davranışlar sergileyen veya kendini koruyan her türlü davranışı adeta havada yakalar.  Sevmekten korkmayan, üretmeyi seven araştırmacı,  pratik zekâsı ile her türlü konuyu çabuk kavraması ile ün salmıştır.

Başak kadını asla da tek çözemediği nota dramdır.

Eğer bir şeye üzülürse ki üzülmesi çok kolaydır, kendine acımaya başlayabilir. Aslında kendine acıyarak konudan veya kişiden kurtulma cabası ile kendini ikna etmeyi de başlayabilir. Başak kadınları için her şeyin bir çözümü vardır. Ama kabalığın ve samimiyetsizliğin cevabı yoktur. Eğer ilişkiniz hakkında seninle konuşuyorsa paniğe kapılma. Ama eleştirilerinde pes etme ya da isyan varsa tehlike geliyor demektir. Temiz, bakımlı ve zarif görüntüsleri ayrıca dikkat çekicidir. Asla hiçbir işi yarım bırakmaması, Aşk’ta emek harcadığını da gösterir.

Onu etkilemek istiyorsan; Gönlü oyalanmaz bir kadın var karşında. Bu yüzden bedeni ve ruhu asla satılık değildir. Kolay güven kazanmaz bu yüzden ona sevgini ve sadakatini göstermelisin. Ne bedeni ne ruhu satılık alamazsın, güven vermen gerekir. Güçlü ne istediğini bilen erkeklerden hoşlanır ama aynı zamanda sakin ve huzur veren… En küçük detaylarla ilgilenir, bu yüzden konuşmalarına dikkate etmelisin. Endişelerini alıp götürecek bir şövalyeye ihtiyacı vardır. 

Başak Burcu Kadını İçin En Uygun Burçlar Ve En Uyumsuz Burçlar

Başak ve Boğa: Aşık olduysanız ona sıkı sarıl!

Bu büyülü bir beraberlik olacaktır! İçgüdüsel olarak birbirinizin ihtiyaçlarını anlıyor ve güven duygusu veriyorsunuz. İkiniz de toprak burcusunuz!  Boğa insanı dokunmak, ister, sende bu doğal reaksiyona tepki vermezsin. Güven duyacağınız bir erkek olur Boğa, uzun soluklu ilişkiler bu ikili için geçerli olacaktır. Romantizm, kur yapma hallerini seveceksin. Dünya zevkleriniz ortaktır. Eğer gerçek aşkı bulduğuna inanırsa, kimseye gözünün ucu ile bile bakmayacaktır.

Başak ve Oğlak: Oğlak burcu sizin için harika bir sevgili olacak!

Değer yargılarınız ve kariyer hedefleriniz birbirine benzemekte. İkinizde en tepeye tırmanmak için şartlanırsınız. İkiniz de görev duygusu ile dolusunuz, bu arada eğlenceyi unutabilirsiniz. Para yansıra birçok konuda da aynı görüşlere sahipsiniz! İkiniz de toplumda sayılmak ve itibar görmek istersiniz. Dıştan bakıldığı zaman duygusal bir ilişki gibi görünmez ama bu ikili uzun süreli mutlu ve romantik bir ilişki yaşayabilir.

Başak ve Yay: Birinizi uzun süre bu ilişkide tutmak zor olacak!

Bu ilişkinin iyi olduğu kadar kötü yönleri de var. İkiniz de değişken nitelik taşıdığınız için esnek, açık fikirli ve kolay adapte olabilen kişilersiniz. Başak’ın sağlam ve pratik yaklaşımı onun hoşuna gidecektir. Para konularında çok farklısınız! Hesaplısınız am Yay bunu pintilik olarak görebilir! İş konusunda da oldukça farklısınız! Yay insanı, bir gün aniden işine dayanamadığını ve istifa ettiğini ilan edebilir. Sen ise hayatını garantiye almak istersin. Fiziksel uyum, evet var ama bu ikili için bir kandırma olabilir!

Mitolojide Başak burcu ve temel içgüdüsü

Başak, mitolojide Tanrıça Demeterin ruhunu temsil eder. Hikâyeye göre yer altına yaşamak zorunda kalan Tanrıça için arzu edilen, yeryüzü topraklarına yeniden ayak basmasıdır. Bu yüzden temsiliyetinde hem üremesi hem de hasat dönemlerini işaret eder. Burç adını da bu hikâyeden esinlenerek almıştır. Başak, bedensel hazlara dair iştahı bir hayli fazladır. Onun utangaç, muhafazakâr ve eleştirel tavrını bu noktada biraz unutmak gerekir. Çünkü o, cinsellik konusunda son derece arzuludur. Partnerinin ona cesaret vermesi gerekir ve güven duymalıdır. Önce görmek, anlamak, arzu edilmek ister sonra partneri ile uzun soluklu birliktelikler yaşamak ister. 

Astrolog 

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

17.11.2015

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...