Yükleniyor . . .

BALIK BURCUNDA MERKÜR RETROSU (17 ŞUBAT 2020)

BALIK BURCUNDA MERKÜR RETROSU (17 ŞUBAT 2020)

Merkür Retro’su 17 Şubat 2020 tarihinde Balık burcunda geri gitmeye başlayacak. Yılın ilk Merkür gerilemesi, Zodyak’ın son burcu olan Balık burcunda geri gidecek olması 2020 yılının hızına hız katacak. Asla söylemeyeceklerimizi söyletecek, aklımıza gelmeyenleri düşündürecek, kafamızı karıştıracak. 2020 yılının hızına hız katacak olması sizi biraz heyecanlandırabilir ancak aslında eksiklerimizi, yanlışlarımızı, ihmal ettiklerimizi göstermek için 10 Mart’a kadar etrafımızda dolaşıyor olacak. Yaklaşık 22 gün boyunca sahnede yer alacak olan Merkür gerilemesinde iletişimimiz daha imalı, yanlış anlamalı ve baskı yapan, manipüle eden konuşmalara imza attıracak. Gök kubbe, kuracağınız her türlü iletişimde sakin olmanızı ve karşı tarafı dinlemenizi tavsiye ediyor. 

En büyük kurtarıcımız aklımız olacak

İletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketiyle kendimize ve yaşam alanlarımıza dair derin sorgulamalardan geçeceğiz. Gök kubbe, duygusal iniş çıkışları tetikleyen Retro’da en büyük kurtarıcımızın aklımız olacağını vurguluyor. Zaman zaman şüpheci, inatçı, bildiğimizden şaşmayan zaman zamansa fazlasıyla açık sözlü, eleştirel ve araştırmacı bir ruh haline bürünebiliriz.

Gökyüzü, çözülmeyen hiçbir sorun ortadan kalkmaz mesajı veriyor olacak.

Merkür Retro’su duygularımızı körüklerken, bir yandan da dünya bu kadar sıkışırken kim dost kim düşman çözmeye çalışabiliriz. Destek olanlarla köstek olanları deyim yerindeyse elekten geçireceğimiz bir süreçten geçeceğiz. Dilin kemiği yokmuş dedirten günlerden geçerken, Merkür Retro’su yanlış anlaşılmaları tetikleyebilir. Öyle ki sık sık kendimizi ‘Ben aslında böyle demek istememiştim, yanlış anlaşıldım! derken bulabiliriz. Sosyal ilişkilerimizden, özel hayatımıza, kariyerimize varana kadar derin bir etkileşim ve iletişim halinde olacağız. Gündelik hayatımızın tüm parçalarında etkilerini gösteren, iletişimi, ilişkileri ve ifade biçimlerini yöneten Merkür, gerileme süresince önümüze olmadık engeller çıkarabilir. Bununla birlikte deyim yerindeyse geri plana attığımız, halının altına süpürdüğümüz sorunlarla yüzleşmek durumunda kalabiliriz. Gökyüzü, çözülmeyen hiçbir sorun ortadan kalkmaz mesajı veriyor olacak.

Arafta kalabiliriz.  

Daha keskin, detaycı ve analitik düşünmeye çalışacağız. Farklı çevrelere girme ve yeni insanlarla konuşma isteğimiz tetiklenecek. Her ne kadar sosyal çevre dinamiğimizi artırmaya çalışsak da iletişim konusunda işler pek de istediğimiz gibi gitmeyebilir. Hayata dair beklentilerimiz artarken, planlarımız sekteye uğrayabilir ve deyim yerindeyse kararsızlığa düşerek arafta kalabiliriz. Herkesin kendi köşesine çekildiğini fark ederken, insanları ikna etmenin çok da kolay olmadığını anlayabiliriz. Bu süreçte birçok kişi kendi düşüncelerinin doğruluğu konusunda ısrarcı bir yapıya bürünebilir.

Olmazları olduran bir gökyüzüyle karşı karşıyayız.

Özel hayatımızda, ikili ilişkilerimizde krizler yaşayabiliriz. Bu döngüde iyi giden ilişkilerin üzerinde gri bulutların dolaştığına şahit olurken; asla olmaz dediğimiz kişilerin ilişkilerinin evliliğe doğru yürüdüğünü duyabiliriz. Evli ya da ilişkisi olanlar, ilgisizlikten şikâyet edebilir, bazı duyguların rutinleştiğini düşünebilirler. Aile içi küslükler, para konusundaki anlaşmazlıklar da bu süreçte daha da belirginleşebilir. Hiç beklemediğimiz, candan sevdiğimiz insanların çıkışları şaşırtacak cinsten olacak. Sosyal çevremiz bu kadar karışıkken, gergin bir ruh haline bürünebiliriz.

Peki, Merkür Gerilemesinin Etkilerini Nasıl Yönetebiliriz?

  • Merkür Retro’sunun üstesinden gelebilmek adına öncelikle gözlemci kalmanızda yarar var. Ani gelişen olayların ve krizleri soğukkanlılıkla yönetebilirsiniz.
  • Pişman olacağınız keskin ve ısrarcı konuşmalardan uzak durmalısınız. Açık sözlü olmak isterken yanlış anlaşılabilirsiniz.
  • Mümkünse yeni projelere başlamak için acele etmeyin. Bırakın fikirleriniz daha da beslensin, genişlesin ve netleşsin. 
  • Hızlı kararlar alıp, zorlu sözler vermemeye çalışın. İş anlaşmaları yapacaksanız, imza atacaksanız ilerleyen bir tarihe erteleyebilirsiniz.
  • Teknolojik aletlerle ilgili sorunlar yaşayabiliriz. En elzem eşyalarımız bizi yarı yolda bırakabilir. Bilgisayarınızı ya da telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın.
  • Ev taşıma, gayrimenkul alım sayımı gibi konularda anlaşma, sözleşme maddelerine dikkat edin. Retro sürecinde, ince eleyip sık dokuyarak karar verin.

MERKÜR GERİLEMESİNİN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ

Kuşkulu ve şüpheci tarafınızı yükseltecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bazı duyguları içinizde yönetmeye çalışmanız bir yandan içinizi sıkıştırırken bir yandan da sessizliğe bürünebilirsiniz. Uzun zamandır ilişkinizde sorunlar söz konusuysa, sessizliğiniz sevgilinizin kafasını karıştırabilir. Kontrat ya da sözleşmelerinizde aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

BOĞA

Merkür gerilemesiyle, çevrenizdeki herkesi mercek altına alacaksınız. İyi niyetinizi suiistimal ettiğini düşündüğünüz kişileri idare etmek istemeyeceksiniz. Özellikle iş yerinizdeki bazı kişilerle aranıza mesafe koyabilirsiniz. Ek iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Gerileme sürecinde, telefonunuz bir anda bozulabilir, dikkat!

İKİZLER

Hızlı düşünen, hızlı karar alan biri olarak bazı konularda değişmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Merkür gerilemesi deyim yerindeyse size ‘hayır’ diyebilmeyi öğretecek. İş yerinizdeki yoğunluk, çatışmaları da beraberinde getirebilir. Yöneticinizle ya da çalışma arkadaşınızla gerginlik yaşayabilirsiniz. Keskin ve pişman olacağınız kararlar almamaya dikkat etmelisiniz!

YENGEÇ

Yoğun ve tempolu günleri yönetmekte zorlanabilirsiniz. İş yerinizdeki sorumluluklarınızın artması endişeli ruh halinizi tetikleyebilir. Özellikle teknoloji, medya temelli konuları yönetmek için artı bir efor harcamanız gerekebilir. Bu süreçte bilgisayarınızı yedeklemeyi, çalışmalarınızı kaydetmeyi unutmayın. Merak etmeyin, ilerleyen dönemlerde emekleriniz karşılıksız kalmayacak.

ASLAN

Merkür gerilemesi, kendinizi sınamanıza neden olacak. Eleştiriye çok açık biri değilsiniz ancak bu süreçte tüm okları kendinize yönelteceksiniz. İdealleriniz ile yaşadığınız gerçeklik arasında denge bulmaya çalışabilirsiniz. Projeleriniz için acele etmeyin, zamana yayın diyor Gök kubbe. Miras, ortak paralar sık sık gündeminize gelebilir. Duygularınızı dostlarınızla paylaşarak, arınabilirsiniz.

BAŞAK

Disiplinli, çalışkan tarafınız hem fiziksel hem de zihnen sizi yorabilir. Her yere yetişme telaşınızdan dolayı dinlenmeyi bile unutacaksınız. Kendinizi rahatlamanız, sağlığınız için de önemli olacak. Merkür gerilemesi sürecinde diplomatik görüşmeleriniz artabilir. Kariyerinizi genişletmek için önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak sizin şartlarınızla karşı taraftaki kişilerin şartları uyuşmayabilir. Orta yolu bulursanız, kazançlı çıkabilirsiniz.

TERAZİ

Bir süredir haber beklediğiniz yerlerden gecikmeli cevaplar alabilirsiniz. Seyahate çıkma planlarınız varsa, evraklarınızı kontrol etmenizde fayda var. Seyahatlerinizde son dakika ertelemeler yaşanabilir. Hızlı kilo alıp verdiğiniz bu süreçte sağlığınıza daha da önem vermelisiniz. Soğuk algınlığına yakalanabilirsiniz.

AKREP

Adaletli tarafınız baskın çıkacak! Haksızlığa gelemediğinizi bir kez daha ortaya koyacaksınız. Özellikle kariyer hayatınızda ya da aile içerisindeki maddi konularda söz sahibi olabilirsiniz. Emeklerinizin arkasında durmak için bazı kişilerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kombi, çamaşır makinesi gibi önemli eşyalarınızla sorunlar yaşayabilirsiniz.

 YAY

Ailevi konularda artan sorumluluklarınız sizi baskılayabilir. Her şeye koşturup yönetmeye çalışmak zaman zaman gergin bir ruh haline girmenize neden olabilir. Bazı aile bireylerine sorumluluklarını hatırlatmak zorunda kalabilirsiniz. Ergenlik döneminde bir çocuğunuz varsa duygusal iniş çıkışlarını yönetmekte zorlanabilirsiniz. Biraz daha zaman bırakmanızda fayda var.

OĞLAK

Her şeyin mükemmel ilerlemesini isteyen tarafınız karmaşalara neden olabilir. Evde, iş yerinde, sosyal ilişkilerinizde yöneten siz olmak isteyeceksiniz. Çevreniz sizi baskıcı olmakla suçlayabilirler. Pişman olacağınız, kırıcı konuşmalardan uzak durmanız gerekiyor. Arabanız varsa, bakımını yaptırmanız gerekebilir.

KOVA

Bir süredir taşınma, ev değişikliği gibi konuları düşünüyorsanız, araştırmalarınızı derinleştirebilirsiniz. Ev düzeninizde yenilemeler de yapmanız olası. Maddi harcamalarınızı dengelemeniz gerekebilir. Evli bir Kova burcuysanız, eşinizin ailesiyle ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir.

BALIK

Merkür Retro’su sürecinde ani çıkış ve davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Doğrularınızdan şaşmayacağınızı sert bir dille ifade edebilirsiniz. Ancak konuşma şeklinizin baskınlığı sizi haklıyken haksız duruma düşürebilir, dikkat! Uzun süredir ilişkisi olan bir Balık burcuysanız, sevgilinizin evlilik konusundaki belirsiz konuşmaları kafanızı karıştırabilir!

 

Retro döngüsünde etkilenecek alanlar;

 Boğazlar, Limanlar, gemiler,

Etkilenecek  sektör  ve şirketler;  

Demir çelik sektörü, akaryakıt sektörü, ilaç sektörü

Bayer, Borusan, İzmir Ereğli, Oyak yatırım 

 

Etkilenecek ünlüler;

Lakshmi Niwas Mittal, Rihanna, Beren Saat,  Nejat işler, Hulisi Akar Beyazıt Öztürk, Gülse Birsel

Etkilenecek eşyalar

Telefon

Bilgisayar

Hard disk gibi eşyalar

Beyaz eşyalar

Mekanik eşyalar

Tren, uçak gibi ulaşım teknolojisi alanları

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi paylaşılamaz.

08.02.2020

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...