Yükleniyor . . .

AYRILIK ZOR, AYRILIK…

AYRILIK ZOR, AYRILIK…

 

 

Böyle Terk Edilmemeliydim!

Her ayrılık mutlaka kötüdür ama öyle ayrılıklar vardı ki hafızanızdan kolay kolay atamazsınız. Ayrılmanın da bir yolu elbette ki var. Özellikle bir süre birlikte olduğunuz ve o süreç içerisinde hayatınızın bir parçası olan insan, biraz da olsa saygıyı hak ediyor.
 
Rencide etmeden ayrılırsanız, ayrıldıktan sonra aranızda selamlaşmaya imkan tanımış olursunuz. Kendinizi duyulan saygıyı kaybetmek istemiyorsanız, yapmanız gereken şey kaleme aldığımız yazıyı okumanız…
 
İhanet
 
En derin izler bırakan, hatta bazı kişilerin sonraki ilişkilerine bile yansıyan saygısızca bir harekettir! Karşınızdaki insana saygı duymuyorsanız bile kendinize saygı duymanız gerekir. İlişkinizin eski heyecanını korumadığını, rutinleştiğini düşünüyorsanız, isteklerinizi başka kişilerde aramak için ayrılık sonrasını bekleyebilirsiniz. Yürütemediğinizi söylemek emin olun daha az acı verecektir. Kendinizi de içinden çıkılmaz bir duruma sokmadan evvel soğukkanlı bir şekilde tekrar düşünmelisiniz.
 
Not Bırakmak
 
İlk bakışta romantik bir yaklaşım olarak görülebilir. Hatta bazı kişilerin yorumu; “yüzünü görünce kararımdan vazgeçebilirdim.” oluyor. Sormazlar mı peki böylesine, “madem bu kadar o kişiye karşı hassassın sevginden nasıl vazgeçebiliyorsun?”. 
 
Bir diğer açıdan ele alırsak 'cesaret'. Herkesten çok açık, net anlatmasını bekleyemezsiniz. Ama rahatsızlıklarınızı, ters giden bir şeyler varsa bunları söylemesini beklersiniz. Müneccim değilsiniz ya. Söylense sizin de söyleyecekleriniz mutlaka vardır. Ayrılığı sahiplendiğinizi göstermeniz gerekir. Bu yüzden seçeceğiniz yol bu şekilde olmamalıdır.
 
Sosyal Medya
 
 
Günümüzde birçok hesaba erişme imkanımız var. Bu alanlarla gerek sosyal paylaşımlarımızı gerekse özel hayatımızın en derinliklerini takipçilerinizle, arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. En çok yapılan değişikliklerin başında kişisel hesaplarınızda ilişki konumunuzu değiştirmek olabiliyor. Ayrılmayı düşündüğünüz insanla net bir sonuca bağlamadan ilan verir gibi ilişkinize ait kararı bireysel sergilemeniz büyük bir hatadır. Ayrılmak 2 kişiye ait bir karar… Çoğunluğunun onayını ya da takdirini kazanınca sizin elinizde geçen bir şey olmayacak. Aslında kaybeden siz bile olabilirsiniz.
 
Ortak Arkadaşlar
 
Arkadaşlarınız, birçok anınıza şahit olabilir ama her şeyi bilmesi ne mümkün. Söylemek istediklerinizi aracı yoluyla iletmek yerine kararınızın arkasında durduğunuzu göstermelisiniz. Tanışmak için ortak bağlantılarınızı kullanmak bile bir yere kadar işe yarar; nasıl ilişkiyi yapılandırmak 2 kişiye aitse, ayrılıkta böyle… Birde karşınızdakinin yerine kendinizi koyun. Sizce bunca özel an yaşadığınız insandan değil de, sadece ortak zamanlar geçirdiğiniz birinden “ayrılığı” duymak ne kadar samimi bir yaklaşım? Yüzleşmeli ve bencil olunmamalıdır. 
 
Uzaklaşmak ve Geçmişte Yapılan Hataları Yüzüne Vurmak
 
İlişkinizin devam ettiği süreçte bir karar alıp nasıl uygulayacağınızı bilmediğinizde ilk aklınıza gelen uzaklaşmak olabilir. Partnerinize karşı sıcak yaklaşımlar sergilemeyeceğiniz için onun da sizden bu şekilde soğuyacağını düşünebilirsiniz. Ama aslında bütün ilgiyi kendi üzerinize çekmiş olursunuz. Kendinizi bu şekilde daha zorlayıcı ve sıkıntı yaratan bir duruma sokabilirsiniz.
 
Diğer bir yönden ise geçmişte yaşanılanları tekrar tekrar gün yüzüne çıkarmak, sanki başka bir şeyin üstüne gizlemek istercesine bir çaba olarak görünebilir. O süreçte yapılanları hazmediğinizden dolayı ayrılmak istediğinizi ne kadar belirtmek isteseniz de ‘bunca zaman bir sorun yok gibi davranıyordun’ tarzında eleştiri oklarına hazır olun.
 
Sokakta Konuşmak
 
Kimse ayrılırken kendisine acınmasını istemez. Duygularının yoğunluğuyla ikna etmek için çeşitli yollar deneyebilir. Bunlara önlem alabilmek için kalabalık bir ortamı seçmeniz aslında bir engel değil. Sizden ayrılmak istemiyorsa her şeyi göze alıp, kalabalık ortamlarda bile tepkisini ortaya koyabilir. Başkalarından cesaret almaya çalışmanız, yersiz olacaktır. Aksine bu şekilde davranarak, çevrenize seyirlik bir durum oluşturabilirsiniz.
 
 
 
AYRILIK ZOR, AYRILIK…
 
Evet, ayrılık kolay bir süreç değil. Yıllar boyunca onca sözler, yazılar yazılmış olsa da herkesin kendince bir tekniği vardır. En azından ne kadar yıpranmadan ve yıpratmadan bu süreci tamamlarsanız ikili ilişkilerinizde daha sağlıklı bir yol izleyeceksinizdir.
 
Peki, siz hangi süreçlerden geçtiniz? Bu maddeleri yaşadınız mı, yoksa yaşattınız mı? Gelin, eski aşklarınıza biten ilişkilerinize bir göz atalım. Sosyal medya hesaplarımızdan yorumlarınızı bekliyoruz. Burcunuzu yazmayı unutmayın!
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Günün Ruh Hali
Ay İkizler burcunda. Güncel olaylardan kopuk davrananlar çevrelerinden eleştiri alacak. Dert dinlemekten yorgun düşenlerin tek tavsiyesi “boşver” olacak. Sosyallikten ödün vermek istemeyenler, gizli saklı planlar yapacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...