Yükleniyor . . .

AYRILIK KAPIYI ÇALINCA

AYRILIK KAPIYI ÇALINCA

Nasıl ki her birliktelik bir hikâye ise; her ayrılıkta bir hikâyedir. Ne kadar yaşam varsa o kadar da hikâye vardır. Benzerlikler olsa da başka başkadır tüm birliktelikler. Bu yüzden tecrübeler derman olmaz bazen yaşanacaklara. Ya da sonunda ne olursa olsun, deli cesaretiyle,  yaşamak istemez miyiz aşkı?

Aşk; savaş ya da barış.

Aslında baktığınızda 20. yüzyılda gerçekten olmazları olduran âşıklar varken, 21. yüzyılda ise oluyorsa oluyor, olmuyorsa olmuyor durumuna kafa yoran, git gide yüzeysel hale gelen aşklar oluşmaya başladı. Öyle ki sosyal medyalarda ilan edilen aşkların yanında boşanmalarını bile sosyal medyalarda açıklayanların devrinden geçiyoruz. Bu devir öyle bir devir ki; bu durumu en çok eleştirenler bile günü geldiğinde aynı şeyleri yapmaktan geri kalmayabilir. Hayatların hepsi sosyal medyaların sınırlarında yaşanırken;  sevgilinizin özelden ise (dm) veya gün içinde türlü türlü hayaller kurduğunuz kişinin aslında nelerle uğraştığını bile bir süre sonra fark edebiliyorsunuz. Yaşadığımız gezegenin belki de en karmaşık günlerinden geçerken insanlık tarihlerinden bu yana aşkların savaşlara ya da büyük barışlara imza atığını fark edeceksiniz. Şimdi ki zamanda ve özelikle de Neptünyen yıllardan ( 2010 – 2026) geçerken aşkların delice duygularından çok sarsıcı ayrılıkları konuşur olduk.

Ayrılıklar da tek kişilik.

Eskiden aşkların iki kişilik yaşadığına, ayrılıkların da iki kişiyi ilgilendirdiğine belki siz de kanaat getirebilirsiniz. Ancak şimdiki zaman diliminden özelikle de 2026’ya kadar fark edeceğiniz en önemli detay aşkların, ilişkilerin ve hatta evliliklerin bile tek kişilik yaşadığı olacak. Ayrılıklar tek kişilik anılacak.  Bunu başkasıyla hayat kurmak olarak da yorumlayabilirsiniz ya da bensiz zaten hayatı hiç değişmedi de diyebilirsiniz. Belki benim burada hatırlamadığım farklı bir örnekte olabilir ama iyi bildiğim bir şey var ki; son 8 yıldır verdiğim danışmanlıklarda iki kişiyi üzen ayrılık neredeyse yok. Bu da yine bu yüzyılın getirilerinden biri olsa gerek. Ne dersiniz?

Ayrılık kapıyı çalınca…

Gün gelip ayrılık kapımıza dayandığında, kapıyı ister yumruklasın, isterse kibarca çalsın bir şekilde acıtmaz mı canımızı? Yine de en büyük acıyı; ilk şaşkınlığımız geçtiğinde, ilk öfkemiz son bulduğunda, dipsiz bir boşluğa doğru sürüklenirken yaşarız. Acıyı yaşama şekillerimiz bile birbirimizden o kadar farklıdır ki… Bazılarımız tek bir kelime dahi etmek istemezken bazılarımız konuşup rahatlayacağımız dostlar ararız yanı başımızda. Neden? diye sorduğumuzda defalarca aslında içten içe bir suçlu ararız. Ya kendimizde ararız kusuru hiç olmayacak bir kişide. Ama biliriz ki aslında eksiklere ve korkulara rağmen başlamışızdır o ilişkiye ve bir iki güzel günün sonunda herkes kendi özünü ortaya koyduğunda fark etiğimiz en keskin şey ise kendimizden bile kaçacak yerimiz olmadığıdır.

Bazı ayrılıklar vardır; biliriz ki hayat, her iki taraf için de daha kolay olacaktır. Yanlış zaman yanlış kişiydi deriz. Kendi yolumuzda tek başımıza yürümeye karar veririz. Yüreğimizdir bize kalan. Büyüttüğümüz sevgimizdir. Sevgiyi büyüttükçe büyürüz biz de.

Ve bazı ayrılıklar vardır ki; en acısı onlardır. Zorunlu bir gidiş, bir daha kavuşamayacağınızı bildiğiniz ama kabullenmek istemediğiniz ayrılıklar. Bu yüzden kader der, anılara sığınırız bazen.  Bazen de isyan ederiz, her şey mükemmel giderken, birdenbire başınızda biten ayrılığa.

Ayrılık acısı tatlıdır, diyenini duydunuz mu?

Olmadı ki tatlısı hiç ayrılığın. Her birimiz acının payımıza düştüğü kadarını yaşarız. Giden de kalan da kim olursa olsun; bir duyguyu hissetmek tek kişiliktir. Ve ona dur ya da devam diyecek yine kendimiziz.

Artık bittiğinde;

Üstelik buna kendimiz karar verdiğimizde, bağışlamanın gururunu taşırız içimizde. Biliriz ki kalbimiz temiz kalacaktır. Bağışlamak için ilişkiye devam etmek gerekmediğini biliriz. Çünkü aslında bağışlamak, insana, kendi içindeki tutsaklık zincirini kırıp, bunu da yaşamalıydım belki de, dedirtmez mi?

 

BURÇLAR AYRILDIĞINDA;

 

KOÇ:  Ayrılık acısını yaşar ve yaşatır.

BOĞA: Ayrılığı kendi içinde çözmesi zaman alır.

İKİZLER: Ayrılığı başka bir ilişkiyle çözmeye çalışır.

YENGEÇ: Ayrıldığını kabullenmesi zaman alır.

ASLAN:  Aşka teslim olması zor olduğu gibi aşktan çekip gitmesi de zordur.

BAŞAK: Ayrılık acısı onun için yüzyıl da sürebilir bir günde!

TERAZİ: Sınırları aştığı ve iyi hissettiği gün acı biter.

AKREP: Ayrılık bir yenilgiden farksızdır.

YAY:  Sessizce kendi kabuğuna çekilir.

OĞLAK: Kariyerine odaklanarak üstesinden gelmeye çalışır.

KOVA: Aşırı sorgulayıcı bir havaya bürünür.

BALIK: Güzel hatıralara sığınır.

Astrolog Zeynep Turan

30.07.2018

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...