Yükleniyor . . .

ASLAN BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI (11 AĞUSTOS 2018)

ASLAN BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI (11 AĞUSTOS 2018) 

2018’in son tutulması olan Güneş tutulması Aslan burcunda gerçekleşiyor. Tutulma dönemi geldi geliyor derken mayıs ayının son haftasından bu yana haziran, temmuz ayları ile birlikte ağustos ayı da tutulmaya devam ediyor. Gökyüzünün ağır topları ile bazı gezegenler, bu sürece 40 günlük aralıklarla eşlik ediyor. 11 Mayıs’tan bu yana üzerimizdeki ağırlığın ve içimizdeki keyifsizliğin sebepleri hiç mi kafanızı karıştırmadı? 3 tutulmaya şahitlik ettiğimiz bu günler, dünyayı yönetenlere büyük hesaplaşmalar yaptırırken, bizler de yarattığı etkileri nasibimize düştüğü kadar alacağız.  Belirsizliklerin gittikçe arttığı bir döngüdeyiz. Konuların ne yöne doğru gittiğini tahmin bile edemeyebiliriz. 11 Ağustos’ta meydana gelecek Güneş Tutulmasının ana konularından birisi toplum ve toplumsal konular olacak. Bir diğeri ise iklim!

40 gün 40 gece, gökyüzünde şenlik var. Haberiniz var mı?

Biliyorsunuz ki 27 Temmuz’da gerçekleşen Kanlı Ay tutulması Türkiye’den gözlemlendi. Hemen ardından meydana gelen Ağustos tutulması ise; iş sahalarını belirsizliklere mahkûm etmeye devam edebilir. Sadece ülkemizdeki değil, küresel boyutta olan finansal ve iş sahasındaki gelişmeler, belli sıkıntılardan geçmeye devam edebilir. Ciddi anlamda belirsizliğin hüküm süreceği bu günlerin gündelik hayatlarınıza yansımasını sizler de göreceksiniz.  

Bu döngüden geçene 41 kere maşallah

Ne zaman meydana geliyor?

11 Ağustos 2018 Cumartesi günü İstanbul 11:57 gibi Aslan burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Aynı zamanda 18 derece Aslan burcunda parçalı bir tutulma olarak adını koyabiliriz.  

Güneş Tutulması bize ne anlatmak istiyor?

Sabret!

Anın yükselenini Akrep yönetiyor olacak. Sabit burçların baskınlığı, Retroların da bir o kadar aktif olması hayatımızdaki her alan için bizi ciddiyete davet ediyor. Mars ve Merkür’ün sabit burçlarda geri gitmesi ise işin içinden çıkılması zor, çetrefilli günler göreceğimizi işaret ediyor. Aslında zamanın bizlere anlatmak istedikleri var. Gökyüzünün bu hantal sabit burç hâkimiyeti bazı işlerin de dolaylı yöntemlerle çözülebileceğini vurguluyor. Gökyüzünün mottosu ise; sabır, bekleyiş ve sükûnet…

Ne yapmalıyız?

Ağustos ayında gezegenler birbirine kafa tutarken, toprak ve iklimin doğasındaki denge de değişiyor. Bununla birlikte gündelik yaşamımızda hareket alanlarımızı kısıtlamamız gerektiğini belirtiyor. Bu şu anlama geliyor; yavaş hareket etmek, düşünmek, irdelemek, incelemek, araştırmak ve karar vermekte aceleci olmamak.  Bir gün muhakkak her şeyin yerli yerine oturacağını bizlere gösterecek.

Sistemi yönetenler tırmanışa geçiyor.

Sistemi yönetenler başarıdan başarıya koşarak merdivenleri hızla tırmanırken, buralarda işler yolunda gidiyor. Peki, sistem tıkır tıkır işliyorsa, toplum neden bu kadar çaresiz? İşte tam bu noktada bu iki durumun karşıtlığı içinde kalmamıza neden olan Güneş Tutulması, bize belli bir noktada aydınlanma yaşatabilir. Bununla birlikte bizi çözmeye, irdelemeye, sorgulamaya başlatabilir. Aslında sosyal medya, popüler magazinin insanlara yansıttıklarının dışında toplumsal boyutta sorunlarımızın çok daha farklı olduğunu gösterebilir. Güneş Tutulmasının yarattığı etki sayesinde bilgi kirliliğinin en yüksek noktada olduğunu bizlere vurgulayabilir.

Yedi cihana etkisi olan tutulma!  Hangi mesajı vermek istiyor?

Dünya Değişiyor 2018 kitabımda yer verdiğim bir bölümden bahsetmek istiyorum. Türkiye’yi yakından ilgilendiren Aslan burcundaki Güneş Tutulması siyasi yapıları ve parti oluşumlarını işaret ediyor. Bu yapılanmaların kendi içinde değişime gidebileceklerini vurguluyor. Haziran ayında yaşanan yoğunluğun ağustos ayına da sirayet edeceğini işaret ediyor.  Bu döngü erken yerel seçimin de sinyalini verebilir.

Mars’ın 19 derece Güneş ile arka arkaya hizalanması mücadelenin yavaş yavaş renk değiştirdiğini ifade edecek.  Anlık olayların yükseldiğini gözlemleyebiliriz. Hayat ağır aksak ve belirsiz bir şekilde ilerlerken gündem başlıkları bir anda hız alarak yön değiştirebilir.

5 gezegen geri giderken 3 tutulma yaşadık. Bundan bize ne?

Kalbinde bol bol mesaj taşıyan bir gökyüzü var. Bunu her seferinde dile getirmeye çalışıyorum.  Bazı yaşananlara anlam yüklememiz gerekmiyor ya da çözmek için kafa yormamıza da gerek yok.  Chiron ile birlikte 5 gezegenin geri gitmesi insanlık için önemli adımları önümüze getirebilir. Gökyüzü bilim, disiplin, varoluşçuluk, yüksek sabır, özeleştiri için doğru zamanlar dedirtiyor.

Henüz kaybetmiş sayılmazsınız.

Çaresizliklere derman bulmak için bu döngülerin verdiği mesajları kulak ardı etmemeliyiz.  Ailemizde, iş çevremizde, sosyal yaşamımızda ne kadar çok inatçı, sabırsız, bencil, kendinden mesul insanlar olduğunu bu evrede göz göre göre yaşamaya devam edebiliriz. Ancak bu insanlara karşı aynı zamanda sabırlı olmamız gerektiğinin de altını çizen gökyüzü, çaresizliğin şifresini tutulma ile bize sunuyor. Sabır!

Peki ya ilişkilere ne olacak?

Ateş burcunda tutulan Güneş’in parçalı olması öncelikle ikili ilişkilerde ciddi anlamda fikir ayrılıklarının büyüyebileceğini işaret ediyor. Bir tarafın alttan alırken diğer tarafın susması gerektiğini de bize hatırlatacak. Niyetiniz pire için yorgan yakmak ise buyurun, ağustos ayını değerlendirin. Ama tolere ederek hareket etmek ve amacınıza kilitlenmek istiyorsanız; bu ay biraz daha yavaş hareket etmeniz gerekebilir.

Para ihtiyaç için kaçınılmaz, peki ne durumda olacak?

İletişim gezegeni Merkür geri hareket ederken Güneş Tutulmasına sadece 4 derece mesafe kadar uzak olacak. Bu da işin asıl rengini gösterecek. Yani para ve finans konularını. İtibar, kazançlar, lüks yaşam, harcamalar gibi konularda dikkat dedirtiyor. Bu konularda çıkabilecek konulara karşı özenli olmak gerektiğinin altını çizecek.  Eğer aile şirketinde çalışıyor ya da şirket sahibiyseniz eşinizle, dostunuzla, ortağınızla para konularını es geçerek bu ay konuşmamanız yerinde olur.  Bu tarz konuları ertelemeniz ileride sağlıklı bir şekilde yapıcı çözümler bulmanıza yardımcı olabilir.

Hislerinizi mi merak ediyorsunuz?

Yorgun, çaresiz, vazgeçmeye hazır, iletişimde sıkıntılı, sabırsız, mutsuz hissedebilirsiniz. Dile kolay 3 tutulma ve Retro kuşağı bu dönemde sizi köşeye sıkıştırmak için hayli coşkulu bir durumda. ‘Neden böyle, her şey aynı, bitmeyecek, hep benim başıma mı gelir?’ türevinde sorular ile ruhunuzu daha da yormayın. Bu döngü açıkçası kendinizi sorgulamanın size bir faydası olmayacağını işaret ediyor. Aksine içsel bir yolculuğa çıkıp kendinizi fark edebilirsiniz. Hangi konuları yarım bıraktığınız, neleri eksik yaptığınız, hangi konularda öfkeli olduğunuz türünden sorunlarda çözümlemelere girmeniz gerektiğini işaret ediyor.

Hesaplaşmalar büyük alanlarda olacak

ABD’den gelen haberler bir dakikada dünya turu yapıyor.

Bu döngüde hiç aklınıza gelmeyecek insanlar belirgin çıkışlar yapabilir. Kim mi bunlar? Angelina Jolie ve Brad Pitt adını sık sık duyabiliriz. ABD bu süreci sancılı atlatabilir. Doğa olayları; fırtına, kasırga gibi afetlerle mücadele etmek zorunda kalabilir. Sokak çatışmaları, eylemler, muhafazakârlar, milliyetçi görüşler ile karşıt cepheleri karşı karşıya getirebilir. Bunların içinde islamofobi, azınlık hakları da yer alabilir. Bu konuya öncülük eden, taraf belirleyen, tepki gösteren, toparlayıcı davranan ABD sanatçıları da gündeme gelebilir. Eyaletlerin yönetim sistemleri de bu döngüde değişim ihtiyacını vurgulayacak.  Bu süper gücün kendi içinde yaşadığı huzursuzluğu, kavgayı ve toplumun endişelerini gözlemleyebiliriz. ABD ile ilgili haberlerin temmuz sonundan itibaren bu konularla sık sık gündeme geldiğini duyabiliriz.

Donald Trump sahnede!

40 gün önce meydana gelen Güneş Tutulması, ABD ve Donald Trump’ı yakından ilgilendiriyordu. Süreç halen devam ederken bu ikiliye yeniden göz kulak olacağız. Bize ne ABD, bize ne Trump’tan? Öyle ya normalde bize ne… Ancak temmuz ayındaki Güneş Tutulması ile dünya kamuoyunun gözlemlediği toplantılarda Donald Trump, ABD adına birçok karar aldı. Şimdi aldığı bu kararları ne derece uygulayıp uygulamadığı dış siyasetin önceliğinde yer alacak. Plüton’u Aslan olan Trump’ı elbette yakından ilgilendiren bu döngü; sözünün eri mi yoksa egosunun kurbanı mı olur, politik arenada göstermek zorunda kalabilir.

1938-1958 doğumlu kişiler? Neden, niçin bu tutulmadan etkileniyor?

Bu konuya açıklık getirmem gerekirse; bu yaş aralığında olan kişileri baz alan tutulma, Plüton’u Aslan olanları ayrıca selamlıyor. Özellikle toplum önünde göz önünde olan kişilerin sağlık problemleri, hastalık haberleri ve ani kayıpları gündeme gelebilir. Aynı zamanda liderler, çevremizde bu yaş diliminde olan aile ya da toplum önünde saygın kişilerin ani kararları, fikir değişiklikleri hakkında da konuşacağımızı işaret ediyor.  Bayram arifesinde aile meclisinde konuşacağınız konular şimdiden belirlenecek. 

Benzer benzeri çeker kanunu, bu da nereden çıktı?

‘Şimdi hiçte zamanı değildi, beklenmedik sürpriz’ gibi cümleleri söyletecek gökyüzü olayları, bazılarını gülümsetecek, bazılarını düşündürtecek. Neden mi? Geçen yıl bu dönemler yaşanan Güneş Tutulması şimdilerde benzer olayları hayatımıza getirebilir.

Bununla bitmiyorMemleket ekonomisi ne durumda?

1990-1999 yılına atıfta bulunan günümüzün Güneş Tutulması ekonomik gelişmeleri işaret ediyor. Uzun vadede önümüzün açık olduğunu ama 5 ay içinde ekonominin stresli ve gergin hatta kara günlerden geçeceğini vurgulayabilir. Bireysel olarak ciddi borçlara girmememiz gerektiğinin altını çiziyor. Birikimler konusunda önemli tedbirler ve yöntemler geliştirmemiz gerektiğini de vurguluyor.  Her ne kadar yatırımları destekleyen bir tutulma etkisinde de olsak büyük paralar harcamamak gerektiğini işaret ediyor.

Hangi sektörler, meslekler dikkat çekiyor?

Turizm, madenler, borsa-yatırım firmaları, doktorlar, akademisyenler, çocuk doktorları, eğitmenler, eğlence alanları, güzellik sektörü, arkeoloji, tarih, tarım gibi sıralayabiliriz.

Neleri konuşuyoruz?

  • Uluslararası para birimi Dolar, kansere yakalanıyor!
  • Türkiye’de dolar artış gösterebilir.
  • Dünya borsa piyasasında kara günler başlıyor.
  • İtibar kaybeden otomotiv firmaları gündeme geliyor.
  • Yiyecek, içecek sektöründe dünya markası olmuş işletmelerin sansasyonel haberleri konuşuluyor. (Mcdonalds, Pizza Hut, KFC)
  • Arkeoloji ve sit alanları gündeme gelecek.

Özellikle farklı yazılarımda da belirtmiştim Göbeklitepe gibi benzeri bir oluşumun yeniden Türkiye toprakları adına tarihe not düşeceğine tanık olabiliriz. Diyarbakır ve Urfa yakınlarındaki arkeolojik yerleşim alanlarından önemli bilimsel çalışmalar duyabiliriz.

Konuşulacaklar!

AKP

CHP

MHP

Çayönü ( Diyarbakır),  Nevali Çori ( Urfa), Çatakhöyük (Konya)

Öne çıkanlar!

Anjelia Jolie

Bradd Pitt

Zorlanacaklar!

ABD

Donlad Trump

İngiltere

Tarikatlar

Güneş Tutulmasının Burçlara Etkileri;

KOÇ: Değişim sizin için kaçınılmaz olacak. Tutulmalara ve Retrolara teslim olan gökyüzü ummadığınız olayları yaşamanıza sebep olacak. Kariyer hayatınızda birtakım değişiklikler yaşarken, farklı şehir ya da ülke de yaşamanız söz konusu olabilir. Hayatınızın her alanı ile ilgili radikal kararlar alırken ve evlenmeyi düşünmüyorum diyen bir Koç burcuysanız bu süreçte evlilik kararı alabilir ya da uzun soluklu bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

BOĞA: Karar almaktan korkmayacaksınız. Bu zamana kadar bir kenarda tuttuğunuz, doğru zamanı beklediğiniz projelerinizi, fikirlerinizi hayata geçireceksiniz. Sosyal çevreniz ile ilgili sıkı bir elemeye girişirken, dostum dediğiniz bazı kişilerin aslında size ayak bağı olduğunu fark edebilirsiniz. Aşk hayatınızı bir süreliğine askıya almayı düşündüğünüz günler yaşarken, tesadüfi bir karşılaşma tüm fikirlerinizi değiştirebilir.

İKİZLER: Yeni insanlar yeni fırsatları da beraberinde getirecek. Sosyalliğinizi sonuna kadar yaşayacağınız bu döngüde çevrenizdeki kişiler de sürekli değişecek. Farklı ortamlarda yaşadığınız sinerji ile kariyeriniz adına iddialı adımlar atabilirsiniz. Özellikle gönlüne göre bir işte çalışmadığını düşünen İkizler burçları hayatlarının şansını yakalayabilirler. Yaşam standardınızı yükseltirken aynı zamanda aşk hayatınız da düzene sokacaksınız.

YENGEÇ: İddialı olaylar yaşayacaksınız. Bu sürece kadar yorulduğunuz, bir çözüme kavuşturamadığınız olayları artık nihai bir sonuca vardıracak, deyim yerindeyse küllerinizden doğacaksınız. İlişkisi olan Yengeç burçları gerçek samimiyeti bulamadıklarını düşündükleri ilişkilerini sonlandırabilirler. Aşk hayatının, flörtlerin artacağı bu döngüde bildiğinizi yapmaktan vazgeçmeyeceksiniz.

ASLAN: Geçmiş hesaplar tekrar açılıyor. Son 2,5 yıldır arkanızda bıraktığınız kişiler bu süreçte tekrar karşınıza çıkabilir. Özellikle karşılıklı yaşanacak hesaplaşmalar geçmiş defterleri kapatmanıza yardımcı olacak. Eğer iş yeri açmayı düşünen bir Aslan burcuysanız bu ay yaşayacağınız gelişmeler ertelemenize neden olabilir. Değişimi derinden hissederken, aileniz ile ilgili de radikal kararlar alacaksınız.

BAŞAK: Hiçbir şey için geç değil diyeceğiniz günlere hazır olun. Tutulma döngüsünde hayatınızın merkezine yalnızca kendinizi alacak, aklınıza estiği gibi kararlar alacaksınız. Özellikle uzatmalı birlikteliği olan Başak burçları akıllarını karıştıran birlikteliklere bir çözüm yolu bulurken, ilişkisi olmayan Başak burçları ise sosyalleşmeyi ve yeni insanlar tanımayı tercih edecekler. İş hayatınız ve kariyer hedefleriniz ile ilgili değişimler yaşayabilirsiniz.

TERAZİ: Kazançlarınıza yenilerini ekleyeceksiniz ama nasıl? Bir süredir hukuki davaları devam eden ya da miras ile ilgili gelişmeler bekleyen Terazi burçları maddi kaygılarını hafifletecek haberleri bu süreçte alabilirler. Önünüze beklenmedik fırsatlar çıkarken kararlarınızı tek başınıza almak istemeyebilirsiniz. Özellikle ailesi ile yaşayan Terazi burçları yaşam alanlarını yalnız kalacakları şekilde düzenlemek isteyecekler.

AKREP: Yeni bir dünya mümkün! Son 1,5 yıldır oldukça yıpranan Akrep burçları bu süreçte sorunlarla uğraşırken, tek tek çözümlerini de bulacaklar. Özellikle bir süredir iş arayışında olan Akrep burçları diledikleri gibi bir iş bulurken, aşklarını da aynı süreçte bulabilirler. Evli Akrep burçları ise eş ailesi ile ilgili yaşadıkları problemlerde eşlerinin desteklerini görecekler. Sorumluluklarını artarken, kendinizi çok daha güçlü hissedeceğiniz günler yaşayacaksınız.

YAY: Hızlı bir dönüşüm sizi kendinize getirecek. Son 2,5-3 yıldır isteklerine ulaşamayan Yay burçları bu süreçte kendilerinden emin adımlar atacaklar. Cesaret edemedikleri işleri ile ilgili radikal kararlar alırken, geçmişte kaçırdıkları fırsatları tekrar yakalayabilirler. Aynı zamanda yapacağınız yatırımlara da bu döngüde karar vereceksiniz. Özellikle arkadaş ortamlarından uzaklaşmış, yalnızlığı tercih etmiş Yay burçları daha da sosyalleşerek eski günlerine geri dönecekler.

OĞLAK: Belirsizlikler ortadan kalkıyor. Son 1,5 yıldır iş değişikliği yapan Oğlak burçları hayattan istediklerini alacaklar. Eğer işinden memnun olmayan bir Oğlak burcuysanız iş değişikliği yerine bulunduğunuz iş yerinde konumunuzu belirleyeceksiniz. Aile hayatınız, çocuklarınızın geleceği gibi önemli konularda kararları ise yine bu döngüde alacaksınız. Ailenize yeni bir üye katılabilir. Bu döngüyü çok iyi değerlendirmelisiniz.

KOVA: Cesur adımlar atmaya hazır olun! Gökyüzünün en çok yorduğu burçlardan biri olarak bu süreç geçmiş deneyimlerinize göre çok daha olumlu ve net geçecek. Özellikle havada kalmış konuları çözecek, ilişkilere karşı olan mesafeli tutumunuzu askıya alacaksınız. Risk almaktan çekinmeyen yönünüzün daha da keskin olacağı bu döngüde çevrenizdeki kişilerin deneyimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederim.

BALIK: Hayatınızı bir adım ileriye taşıyacaksınız. Uzun zamandır düşündüğünüz hayallerinize daha da yaklaşırken kaygılarınızı da kontrol etmeniz gerekiyor. Gökyüzü olduğunuzdan çok daha stresli olmanıza sebep olurken iş hayatınız ile ilgili değişimler yaşayacaksınız. Özellikle ilişkisi olmayan Balık burçları bu süreçte flörtöz tavırları ile ön plana çıkacaklar. Kariyeriniz ile ilgili sektör, alan değişimi söz konusu olabilir.

Tutulma haftasında, paylaşımlarınıza twitburcokuyor hashtag'i koymayı unutmayın. Gelin bu süreci birlikte değerlendirelim. 

Zeynep Turan

16.07.2018

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...