Yükleniyor . . .

ASLAN BURCUNDA DOLUNAY (15 ŞUBAT 2014)

15 Şubat saat 01.55, 26° Aslan – Kova aksında gerçekleşecek olan Dolunay biraz imali, biraz kinayeli bir Dolunay… Bunu bilmenizde fayda var! 14 Şubat Sevgililer Günü’nü, 15 Şubat gününe bağlayan geceye tesadüf etmesi bir yana, ilişkilerin küçük çaplı sınavlara tabi tutulması olayı daha da enteresan hale getiriyor. Kısacası Dolunay, duygularımızı allak bullak etmeyi herkesten çok daha iyi biliyor! Dolunay’la anlaşan, onunla uzlaşabilen daha hiçbir canlı yokken siz, “bu durumu çözerim” diye yola çıktıysanız yolun yarısından dönün derim… 

 

Bu arada Güneş, Kova burcunda adeta bir filozof edasıyla süzülürken, bize de çokbilmiş laflar etmeyi nasip ediyor. Nasip demişken, buradan ilişkisinin rotasının değişmesine istemeyenlere küçük bir uyarı: Dolunay’ın gazabına uğramak istemiyorsanız, sevdiğiniz insana “iyi misin?” demeyi unutmayın.

 

Unutmayın ki Merkür, önümüzdeki 1 hafta daha su grubunun en nazlı burcunda gerilemeye devam ediyor. Yani küçük aksiliklere, aksaklıklara, ertelemelere ve iptal olan organizasyonlara gem vuruyor. Kısacası birinden kurtulsanız, diğerine çarpıyorsunuz! Gezegenler savaşı, bizim de hayatımızı savaş alanına çevirmekten hiç de geri kalmıyor.

Dolunay burçları nasıl etkileyecek?

Koç

Sevgililer Günü gecesinde gerçekleşen Dolunay, size romantik dakikaları hatırlatabilir ama buna fırsatınız pek olmayacaktır. Kariyer hayatınızda daha hırslı ve hareketli olmanız, özel hayatınıza zaman ayıramamanıza neden olabilir.  Ama yine de Ateş grubunun en istekli ve tutkulu burcu olarak sizlerin, kısıtlı da olsa aşka zaman ayıracağınızı söyleyebilirim. Bulunduğu sektörü değiştirmek isteyen, farklı iş alanlarını araştıran bir Koçsanız, bu ayın bitmesini beklemeniz sizin yararınıza olur. Dolunay bu isteklerinizi daha da tetikleyecektir. Ona pek kulak asmayın derim… Ev ile ilgili bitirmeniz gereken angarya işleri daha fazla ertelemeyin.

Boğa

Dolunay sizi ilişkiler noktasında rahatsız edecekken, sorun olarak görmediğiniz konuların aslında partneriniz açısından büyük bir sorun olduğunu fark edeceksiniz. Görmezden geldiğiniz sorunlar, karşı tarafın şikayetleriyle ve duygusal patlamalarıyla sizi oldukça huzursuz edecektir. Eğer sevdiğiniz insanı kaybetmek istemiyorsanız, böyle bir durum karşında karşı atak yapmak yerine, uzlaşmacı bir tavır takınmanızı tavsiye ederim. Ne kadar gururlu ve inatçı olduğunuzu siz çok daha iyi biliyorsunuz. Geri dönüşü olmayan laflar söylemek ilişkinizi bitirmeye yetecektir. Emin olun ve sakinliğinizi koruyun.  Kalbi boş olan Boğalar için ise kendilerini sorguladıkları bir dönem. Yaptığınız yanlışları kabul etmeyi öğrenmelisiniz.

İkizler

15 Şubat’ta Aslan burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatınıza canlılık getirirken bir yandan da fevri davranışlarınız ve ısrarcı yapınızla herkesin dikkatini çekeceksiniz. Özellikle de yöneticileriniz bu ani çıkışlarınıza anlam veremeyebilir. Ama ideallerinizin ve ulaşmak istediğiniz hedeflerinizin farkına vardıklarında sizi daha iyi anlayacaklardır. Kesinlikle bu dönemde hayatınıza farklılık katmak ve kariyer yaşamınızda bir adım öteye geçmek istiyorsunuz. Dolunay sizi bir üst kademeye taşıyacaktır, fakat şunu da unutmayın; öne çıkayım derken, abartılı hareketleriniz insanlar tarafından itici bulunabilir. Övgü istiyor olabilirsiniz ama bırakın sadece yaptıklarınız size kar olarak kalsın. İltifatları sonraya saklayın…

Yengeç

Sosyal ilişkilerde iletişimin daha da arttığı bu günlerin keyfini çıkarın. Dolunay ile birlikte korkularınızdan arınabilir, kendinizi ön plana çıkarmak için tüm bağlantılarınızı kullanabilirsiniz. Özellikle de nadasa bıraktığınız özel hayatınız için bu Dolunay, 15 Şubat’tan sonra size bazı tüyolar verecektir. Kimseyi kırmak istemiyor olabilirsiniz ama herkesin dert ortağı olmayı sürdürdüğünüz takdirde sevdiğiniz insanla vakit geçirmek imkânsız hale gelecek. Öte yandan platonik takılan Yengeçlerin karşı tarafa hislerini aktarması için oldukça uygun bir zaman! Dolunay duygularınızı kabartacağı için, kaybedecek bir şeyiniz olmadığını fark edeceksiniz. Bu günlerde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise uyku probleminiz. Geç saatlere kadar ayakta kalmak ve günün değerlendirmesini yapmak diğer güne yorgun başlamanıza neden oluyor, dikkat!

Aslan

Burcunuzda oluşan Dolunay ile parlamaya ne dersiniz? Parlamaktan derken sadece başarılarınızdan değil, sinirlerinizin gerilmesi ile oluşan ani parlamalarınızdan da bahsediyorum… Bu günlerde çabuk gerilip, kendinizi huzursuz hissetmeniz normal. Yapmanız gereken, güne sıcak bir duşla başlayıp rahatlamak ve gün içerisinde mümkün olduğunca stresli ortamlara girmemek. Çıkan tartışmalarda arayı bulayım derken, bir bakmışsınız siz kavga ediyorsunuz. Stresinizi kontrol altına aldığınız takdirde, 15 Şubat’ı kapsayan bir hafta boyunca fikirlerinizi kabul ettirmeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca bu süreçte, cazibeniz arttığı için yeni aşklara yelken açabilir; evliyseniz ilişkinize renk katabilirsiniz. Katıldığınız sosyal ortamlarda çekingen olmayacak ve adınızdan söz ettireceksiniz. İlgiye hazır olun.  

Başak

Kritik kararları ve seçimleri ne kadar ertelerseniz o kadar iyi… Ateş grubunun sabit burcu Aslan’da gerçekleşecek Dolunay, size “artık ben!” dedirtirken, başkalarını değil kendinizi düşünmek isteyeceksiniz. Biraz bencil olmanın kimseye zararı olmaz tabii, fakat Dolunay etkisiyle kafanıza eseni yapmanız da ileride pişman olmanıza neden olabilir. Pat diye işi bırakmak, sorunlu devam eden ilişkiye son vermek, arkadaşlarınızın eksiklerini yüzüne vurmak bu süreçte başınıza gelebilecek şeyler… Kısacası bu Dolunay, içinizde tuttuğunuz her şeyi atmanıza neden olacak. Ama bu günlerde yaşayacağınız tartışmalar, bazı sorunların çözümü de olacaktır. Yıkıcı değil, yapıcı gerginlikler yaşadığınız günleri fırsatlara çevirmelisiniz. 

Terazi

Arkadaşlarınızla plan yapmaya şimdiden başlayın, çünkü Dolunay size sosyal olmanız gerektiğini vurguluyor. Bu günlerde dostça paylaşımlar da önem kazanacağı gibi, size destek olmasını istediğiniz arkadaşlarınızın bir bakmışsınız ki, siz destekçisi olmuşsunuz. Dostluk kavramını daha yoğun hissettiğiniz bu süreçte, hayatınızdaki çürük elmaları da elemek isteyebilirsiniz. Size yardımı dokunacak insanlarla yolunuza devam etmeyi seçecek, hatta onlarla ortak iş ilişkilerine girişeceksinizdir. Ama benim tavsiyem yazılı bir şey imzalamak için Mart ayını beklemeniz. Biliyorsunuz ki, Merkür hala geri gidiyor. Aslan burcunda gerçekleşecek Dolunay, ilişkisi olan Teraziler için eğlenceli aktiviteleri desteklerken; bekar Teraziler için ise, fiziksel değişikliklerin önünü açıyor. Tarzınızda ufak tefek değişiklikler yapmak isteyebilir, alışveriş çılgınlığına kendiniz kaptırabilirsiniz.

Akrep

Çabuk öfkelenmeye meyilli olsanız da, ilişkilerde tazelenme söz konusu. İlişkisi olanlar için Dolunay, “aşkın tadını çıkar” diye bağırıyor hatta. Yeter ki hırçın davranışlarınızı kontrol altına alın. Öte yandan, ailevi konularda yaşadığınız bazı olumsuz durumların tekrar alevlenmesi ve ilişkilerin kopma noktasına gelmesi de mümkün. Ama unutmayın, siz her koşulda her sorunda ailenizin yanına koşan ve onlardan akıl almayı seven birisiniz. Dolunay’ın sizi oyuna getirmesine izin vermeyin. Kariyer alanında ise çevrenizdeki güç gösterileri sizi içten içe güldürebilir. Sessiz ve derinden ilerlemeyi tercih ederseniz, başarıya ulaşmanız kolay olacaktır. Özel hayatınızda ise tutkunuz tarafından yönlendirileceksiniz. Aşkı doyasıya yaşamak için içinizde gerekli olan enerji ve istek var.  

Yay

Partneriyle sorunlar yaşayan Yay burçlarına 15 Şubat’taki Dolunay aşk ve şehvet getiriyor. Ama bu sürecin yavaş ve sakince geçmeyeceğini bilmeniz lazım. Tekrar tekrar yüze vurulan yanlışlar, tartışmalar ve eleştiriler önce sizi gerse de, sonrasında sorunları çözmüş olarak aşkınıza kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Düşüncelerinizi içinizde tutmanız oldukça zor. Unutmayın, ateş grubunda gerçekleşiyor bu Dolunay ve sizi de oldukça etkiliyor. Sabırsız davranışlar, fevri çıkışlar ve sivri bir dil bu dönemde kimsenin işine gelmeyecektir, hatırlatırım. İlişkisi olmayan Yay burçları ise sevimli ve sempatik davranışlarla karşı tarafı etkileyebilir. Sosyalleşmekten keyif alabilir, tanıştığınız insanlara ilgi duyabilirsiniz. İşlerinizi ertelediğiniz gibi aşkı da ertelemeyin.

Oğlak

Bilinçaltınızda ne var ne yoksa Dolunay ile birlikte ortaya dökülüyor. Şubat ayı itibariyle zaten kendinizi yenilenmiş hissediyor olmalısınız. Ne de olsa burcunuzda gerçekleşen Venüs retrosundan kurtuldunuz ve daha mantıklı adımlar atmaya başladınız. Şimdi sırada korkularınız ve kaygılarınızdan arınma vakti. Tabii önce onları ortaya çıkarmakla işe başlamalısınız. Üst seviyeleri hedefleyen bir Oğlaksanız, Dolunay size bu yolda yardım edebilir. Ayrıca Dolunay’ın etkisiyle kendinizi geliştirmek için daha fazla çabalayabilir; imajınızı güçlendirebilirsiniz. Göz önünde olduğunuz ve kendinizi tekrardan hatırlattığınız bir dönem… Ortak arkadaşlarınızın bağlantılarını kullanarak farklı bir çevreye girebilir, ekstra kazançlar elde edebilirsiniz.

Kova

Sinirler gergin… Hem de 14 Şubat’ta! 14 Şubat’ı, 15 Şubat’a bağlayan gece karşıt burcunuzda oluşacak Dolunay’ın etkisiyle, kalabalıklar size huzur vermeyebilir ve kendinizi boğuluyormuş gibi hissedebilirsiniz. Aslında içinizde dışarı çıkma arzusu oldukça yoğun, eğer ağzınızdan çıkan sözleri öncesinde kafanızda tartarsanız hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Fakat gergin konuşmalara ortam hazırlarsanız sevdiğiniz insanlarla ters düşmemeniz içten bile değil. Sabırsızlık ve dikkatsizlik sonucu küçük kazalara ve yaralanmalara açık bir dönemdesiniz. İçinizdeki enerjiyi kontrol almanız sizin için en hayırlısı olacaktır. Dolunay aslında ilişkinizdeki monotonluğu ortadan kaldırmak için elinden geleni yapacak. İyi anınızdaysanız, ne mutlu size ve aşkınıza! Ama moraliniz bozuksa, kıskançlığınızla sevdiğinizi sınırlara hapsedebilirsiniz. Seçim sizin…

Balık

Aslında dönem sizin döneminiz. Merkür burcunuzda hareket ederken, ayın 18’inde de Güneş 1 aylığına burcunuzda misafir olacak. İletişim istediğiniz yönde akıyor ve kendi gücünüzü keşfediyorsunuz. İçsel olarak ise rahatlamaya ihtiyacınız olabilir. Ruhsal problemleri çözmek Dolunay zamanlarında çok daha kolay olur. Bu yüzden manevi anlamda rahatlamaya ve arınmaya vakit ayırın; meditasyon, dua ya da benzeri çalışmalar sizi içsel bir yolculuğa çıkaracak ve kalbinizde oluşan yaraları iyileştirecektir. Dolunay’ın etkisiyle hem iş, hem aşk hayatınızda beklentilerinizin artmış olması çevrenizdekileri bile şaşırtabilir. Ön plana çıkmak istemenizi doğal karşılamayan iş arkadaşlarınızla ufak tefek tatsızlıklar yaşayacak olsanız da, ne istediğini bilen tavrınız yöneticilerinizin hoşuna gidecek.

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

28.01.2014

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...