Yükleniyor . . .

ARALIK AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR (2019)

ARALIK AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR (2019)

2019 yılının son ayını karşılıyoruz.

2019 yılını geride bırakırken yeni bir yıla girmeden önce neler yaşadığımızı muhasebesini yaparız. Artıları eksileri, günahları sevapları ile kocaman bir yılı geride bırakıyoruz. Her yıl yaşadığımız sınavlar değişirken bizler de değişiyoruz. Tepkilerimiz, düşüncelerimiz hayatı algılayış şeklimiz değişiyor. 2019 yılı tam olarak her şeyi sıfırlayan, yeniden başlamamıza olanak sağlayan bir yıldı. Bu ifadelerime mutlaka itiraz edeniniz olacak. Ancak sizden ricam yılın başından bugüne neler yaşadığınızı, dönüm noktalarınızı hatırlamanız. Özellikle Yengeç ve Oğlak burçları… Değişimi her daim hepimiz için var ancak bazen beklentilerimizin de üzerinde yaşanıyor her şey. Şimdi ise 2020 yılına hazırlanırken bu yazımın sonunda ‘vay be neler yaşamışım’ diyeceksiniz.

Aralık ayında gökyüzü ne diyor?

9 Aralık Merkür-Yay burcuna geçiyor.

12 Aralık Dolunay-İkizler burcunda gerçekleşiyor.

20 Aralık Venüs-Kova burcuna geçiyor.

22 Aralık Güneş-Oğlak Burcunda (Kış Gündönümü)

26 Aralık Güneş Tutulması Oğlak burcunda gerçekleşiyor.

29 Aralık Merkür-Oğlak burcuna geçiyor.

2019 yılının son sınavındayız.

2019 yılı sessiz ve sakin bir yıl değildi. Yılın son ayı da hayatımızdan sessizce akıp gitmeyecek. Çünkü hepimizi yılın son gününde etkili bir Güneş tutulması bekliyor. Öyle ki 2020 kitabıma dahi konu oldu bu tutulma. Gök kubbenin bu ay için yoğun bir gündemi var. 2019 yılının son sınavını vereceğiz. Hayatımızın her alanını titizlikle etkileyecek ve yeni yıla girmeden bu yıl kapatmamız gereken defterleri bir bir önümüze sunacak. Bu ay kalbimizdeki pencerenin perdelerini aralayacak ve kendi hayatımıza dışarıdan bakacağız. Son sınavını yapacak olan gök kubbe bizleri kendi gerçeklerimizle yüzleştirmek istiyor.

Ortada duran bardak boş mu yoksa dolu mu?

Şimdi size birkaç soru sormak istiyorum. Kendinize cevap vermek için acele etmeyin, durun, düşünün ve cevabınızın doğu olduğundan emin olduktan sonra dile getirin.

 • 2019 yılı sizi bencil insanlar sınadı mı?
 • 2019 yılı size bireysel hareket etmeniz gerektiğini fark ettirdi mi?
 • Çabalarınızın hedeflerinize ulaşmak için az kaldığını hissettiniz mi?
 • Olumsuz davranışlara karşı takındığınız iyimser tavrınızı esnettiniz mi?
 • Kaybettim, yıkıldım dediğiniz anlarda yeniden ayağa kalkmayı başardınız mı?

Bu 5 soruya verdiğiniz cevap aslında 2019 yılının nasıl geçtiğinin de işareti. Şimdi içimizde başlayan bu devinimi iyileştirme ve geliştirme süreci başlıyor. Kendi içimizde başlayan dönüşümü hayatımızın her alanına yaymaya başlayacağımız aralık ayı dertlerimizle yüzleşmemize yardımcı olurken, bir taftan da ertelediğimiz sorunların çözümü için zorlayacak. Hiçbir günümüz aynı birebire aynı olmazken göz ardı ettiğimiz olaylardan artık rahatsızlık duymaya başlayacağız.

Mücadelelerle başladığımız bu yılı yine aynı şekilde kapatacağız.

Bu yılın neredeyse her ayı ilişkiler adına sınav niteliğinde oldu.  Aralık ayına kadar 4 tutulma yaşadık ve gerilemeler de yıla eşlik etti. Şimdi ise aralık ayında yılın son tutulmasını yaşarken bu yıla imzasını atacak. Şimdi sizlere gönlümüz sarsılacak diyeceğim ve sizler de yine mi diyeceksiniz. Ancak bu satırları okurken lütfen taşların yerinden oynamadan daha sağlam yerleşemeyeceğini kendinize hatırlatın. Eğer bir süredir sarsılan ancak ne tam olarak kopabildiğiniz ne de tam olarak her şeyi yoluna koyabildiğiniz bir ilişki içindeyseniz aralık ayının hedefinde olabilirsiniz. Yeni bir yıla başlamadan eskimiş olan ne varsa arkamızda bırakmamızı isteyen aralık ayı bu anlamda en büyük destekçi olacak. Çünkü bardağın boş olduğu apaçık ortaya çıkacak ve emek verdiğinizi düşündüğünüz birlikteliğinizin aslında artçı depremlerle temelden yara aldığını fark edeceksiniz. Belki siz de içinizden ‘önce ben’ diyorsunuz ancak birlikte olduğunuz kişinin sizden önce davranması ve ondan bu söylemi duymak hiç hoşunuza gitmeyecek. Bencilliğin ön planda olacağı bu ay herkes kendi kuyusunu kapatmaya çalışacak ve biz olmaktan uzaklaşıp bireyselliğe yönelecek. Bu zamana kadar göz yumduğunuz, olumsuz olarak değerlendirmediğiniz, ‘OLSUN’ deyip hoş gördüğünüz söylemler ve olaylar bir bir karşınıza çıkacak. Yani anlayacağınız sizin özverinizle, iyi niyetinizle görmezden geldiğiniz bencillikler yine sizi vuracak.

Hayatta hiçbir çaba boşa gitmez.

Bazen kendinizi kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz. Ancak içten içe kazanan yine siz olursunuz ve bunu ancak zamanla anlayabilirsiniz. Beraber ele ele berbat edilen şeylerin bazen yalnız toplanmak zorunda kalınabildiğini aralık ayı çok net bir şekilde gösterecek. Hatta aralık ayı daha da ileri gidecek ve insanın kendi kalbinden dahi kovulabileceğini gösterecek herkese.

Aralık ayı bize başka neler diyor;

 • Vazgeçme zamanının geldiğini anlayacağız.
 • Gerçeklerle yüzleşmekten korkmayacağız.
 • Yalnızca kendi yolumuza bakacağız.
 • Kendimize iyi gelmeyi, motive etmeyi öğreneceğiz.
 • Yalnız başına da ilerleyebileceğimizi fark edeceğiz.
 • Kendi yaramızı kendimiz saracağız.

Astrolog Zeynep Turan

25.11.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay İkizler burcunda. Güncel olaylardan kopuk davrananlar çevrelerinden eleştiri alacak. Dert dinlemekten yorgun düşenlerin tek tavsiyesi “boşver” olacak. Sosyallikten ödün vermek istemeyenler, gizli saklı planlar yapacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...